Қысқа мерзімді жоспар
|
Тақырыбы |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні,айы: 28.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдали Есімхан Дарменұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.11 (a+b)3=a3+3a2b+3ab2+b3 (a-b)3=a3-3a2b+3ab2-b3 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубының формуласын есептер шығаруда қолданады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
екі өрнектің кубтарының қосындысы және кубтарының айырымының формулаларын біледі. Есептерді шығаруда формуланы тиімді пайдалана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
-қысқаша көбейту формулары; - екі өрнектің квадраттарының айырмасы; - екі өрнектің қосындысының квадраты; - екі өрнектің айырмасының квадраты; - екі еселенген көбейтінді; - үш еселенген көбейтінді; - екі өрнектің кубтарының қосындысы; - екі өрнектің кубтарының айырмасы; -көбейткіштерге жіктеу; - ортақ көбейткіш; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өзіндік жетілуіне, алдына мақсат қою және оларды жүзеге асыру дағдыларын жетілдіруге ықпал ету; Сабақ үстінде терминдерді дұрыс қолдану арқылы, ауызша комментарий жасау арқылы математикалық сауаттылықтарын дамыту; Жалпы адами құндылықтарды тәрбиелеу: өзін ұстау мәдениеті, бір-бірін қолдау, сабақ үстінде коллоборативті орта құру; Зерттеу, шығармашылық тапсырмаларды орындау арқылы ұқыптылықты, еңбексүйгіштікті, жауапкершілікті тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика: интербелсенді тақтаны қолдануды біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу Психологиялық
ахуал. «Шаттық шеңбер» Оқушылар
шеңберге тұрып бір-біріне сәттілік
тілейді. Топқа бөлу. Оқушылар әртүрлі детальдарға бөлінген фигураларды алып. Өз тобының көліктерін құрайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5-35 минут) |
Үй жұмысын тексеру. Компьютерге есептердің жауаптарын шығару. Оқушылар дәптерлерін бір-бірімен алмасып, тексереді. Логикалық тапсырма: интербелсенді тақтаға логикалық тапсырмалар шығады. Ойлау қабілетін арттыру және сабаққа ынтасын ашу мақсатында «Микрофон» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау. Формуланы жалғастыр
Видео көреді. Оқушылардың өткен «екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулалары» тақырыбы естеріне түсіру үшін көрсетіледі. Практикалық кезең: Карточка №1 Топтық жұмыс :
«Джигсо» әдісі арқылы тексереді. Топ басшылар алмасып, топтың шығарған есебін тексереді.
Сергіту сәті: интербелсенді тақтаға ~1 минуттық видео ойнатылады
Карточка №2 Оқулықпен жұмыс. Топпен: № 33.5 Дескриптор: -Екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубының формуласын қолданады; -Жақшаға жинақтайды; -Ұқсас мүшелерді жақша сыртына шығарады; -(a+b)3 түрінде жазады
Бағалау: Мұғалім дұрыс жауабын береді. Оқушылар тексереді, себебін айтады.
Жұптық жұмыс: Карточка №3 Сәйкестендіру:
Дескриптор:
Жауабын мұғалім таратады, оқушылар өздерінің орындаған тапсырмаларын тексереді. Бағалау: Өзін-өзі бағалайды. Себебін айтады. |
Үлестірме қағаздармен жұмыс
Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы(36-40мин) |
Қорытындылау:
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау
Үй тапсырмасы: №33.6 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Екі өрнектің қосындысы және айырымы формулалары 7 сынып
Ашық сабақ Екі өрнектің қосындысы және айырымы формулалары 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Тақырыбы |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубы формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні,айы: 28.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдали Есімхан Дарменұлы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.11 (a+b)3=a3+3a2b+3ab2+b3 (a-b)3=a3-3a2b+3ab2-b3 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының кубының формуласын есептер шығаруда қолданады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
екі өрнектің кубтарының қосындысы және кубтарының айырымының формулаларын біледі. Есептерді шығаруда формуланы тиімді пайдалана алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
-қысқаша көбейту формулары; - екі өрнектің квадраттарының айырмасы; - екі өрнектің қосындысының квадраты; - екі өрнектің айырмасының квадраты; - екі еселенген көбейтінді; - үш еселенген көбейтінді; - екі өрнектің кубтарының қосындысы; - екі өрнектің кубтарының айырмасы; -көбейткіштерге жіктеу; - ортақ көбейткіш; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өзіндік жетілуіне, алдына мақсат қою және оларды жүзеге асыру дағдыларын жетілдіруге ықпал ету; Сабақ үстінде терминдерді дұрыс қолдану арқылы, ауызша комментарий жасау арқылы математикалық сауаттылықтарын дамыту; Жалпы адами құндылықтарды тәрбиелеу: өзін ұстау мәдениеті, бір-бірін қолдау, сабақ үстінде коллоборативті орта құру; Зерттеу, шығармашылық тапсырмаларды орындау арқылы ұқыптылықты, еңбексүйгіштікті, жауапкершілікті тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Информатика: интербелсенді тақтаны қолдануды біліктілігі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолдана алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
Оқушылармен амандасу. Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу Психологиялық
ахуал. «Шаттық шеңбер» Оқушылар
шеңберге тұрып бір-біріне сәттілік
тілейді. Топқа бөлу. Оқушылар әртүрлі детальдарға бөлінген фигураларды алып. Өз тобының көліктерін құрайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5-35 минут) |
Үй жұмысын тексеру. Компьютерге есептердің жауаптарын шығару. Оқушылар дәптерлерін бір-бірімен алмасып, тексереді. Логикалық тапсырма: интербелсенді тақтаға логикалық тапсырмалар шығады. Ойлау қабілетін арттыру және сабаққа ынтасын ашу мақсатында «Микрофон» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау. Формуланы жалғастыр
Видео көреді. Оқушылардың өткен «екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубы формулалары» тақырыбы естеріне түсіру үшін көрсетіледі. Практикалық кезең: Карточка №1 Топтық жұмыс :
«Джигсо» әдісі арқылы тексереді. Топ басшылар алмасып, топтың шығарған есебін тексереді.
Сергіту сәті: интербелсенді тақтаға ~1 минуттық видео ойнатылады
Карточка №2 Оқулықпен жұмыс. Топпен: № 33.5 Дескриптор: -Екі өрнектің қосындысының кубы мен айырымының кубының формуласын қолданады; -Жақшаға жинақтайды; -Ұқсас мүшелерді жақша сыртына шығарады; -(a+b)3 түрінде жазады
Бағалау: Мұғалім дұрыс жауабын береді. Оқушылар тексереді, себебін айтады.
Жұптық жұмыс: Карточка №3 Сәйкестендіру:
Дескриптор:
Жауабын мұғалім таратады, оқушылар өздерінің орындаған тапсырмаларын тексереді. Бағалау: Өзін-өзі бағалайды. Себебін айтады. |
Үлестірме қағаздармен жұмыс
Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы(36-40мин) |
Қорытындылау:
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы сабақты қорытындылау
Үй тапсырмасы: №33.6 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытындылау |
Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? 2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















