|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
Мектеп: «№ 15 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні:12.10.21 |
Мұғалімнің аты-жөні: Каржауова Гулнур Давлетияровна |
||||
|
Сынып: 5Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екілік ақпаратты ұсыну «Саяхат сабағы» |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.5 Компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру. Екілік кодтау – Двоичное кодирование – Binary coding |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Ақпаpатты кодтауды біледі. Көпшілік оқушылар: Екілік кодтауға, Морзе әліппесіне, Цезарь шифрына мысалдаp келтіpе алады. Кейбір оқушылар: Алфавит аpқылы декодтай алады . |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Екілік, ондық |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, математика |
||||
|
Алдыңғы білім |
Екілік ақпаратты ұсыну |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру: Оқушыларлардың көңіл күйін
сұрау
|
Слайд |
|||
|
3 мин Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 2 мин 7 мин 5 мин 3 мин |
1 Аялдама: Мұз алаңы суреті шығады. «Ойлан жұптас бөліс » әдісі арқылы оқушыларға Мұз алаңындағы түрлі үйірмелер беріледі. Ондық, екілік кодтау керек
Саралау әдісі :тапсырма Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау ауа райы арқылы бағалау
2 Аялдама: Оқушыларға Цезарь шифрлау әдісі арқылы код беріледі. Сол кодты шешу арқылы берілген тапсырманы орындайды. Мұражай суретін шығады. « Ойлан жұптас бөліс» әдісі арқылы Мұражай ішінде қандай заттар бар ребусты шешеді ондық, екілік кодтармен шифрлайды. Жұптық жұмыс. Пострлық жұмыс 1 Топ: Мұражай ішіндегі заттарды ребуспен шешеді ондық кодпен кодтайды. 2Топ Мұражай ішіндегі заттарды ребуспен шешеді екілік кодпен кодтайды. Саралау әдісі Диолог және қолдау көрсету Дескриптор:
Қ/б мұғалімнің мадақтауы. Топтар бір-бірін бағалайды. 3 Аялдама Сергіту сәті: Көз жаттығуы Видеоролик 4 Аялдама Ондық код әдісі арқылы «Кім жылдам» әдісі арқылы Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. Символ редактор арқылы екілік кодтаудан ондық кодтауға аударамыз. Оқулықпен жұмыс
Саралау әдісі : тапсырма Дескриптор:
5 Аялдама Восход 5 адам кен және кен өндіруші «Миға шабуыл» әдісі арқылы берілген Рудный қаласындағы жұмыс орындары беріледі және ондық , екілік кодтағы сандар болады. Соларды бір біріне сәкестендіреді Дескриптор:
Саралау әдісі : Диалогтық оқыту ,қолдау көресту Қ/Б Оқушылар бір-бірлерін тексереді |
Үлестірмелі қағаз
Компьютер, оқулық Слайд Үлестірмелі материал Бір –бірін бағалайды слайд Видеоролик |
|||
|
Сабақтың соңы: 3 мин 1 мин 2 мин |
Үйге тапсырма: 30 беттегі А,В, денгейі Рефлексия: «Ашық микрофон» әдісі арқылы қай шифрлау әдістері өздеріне қиындық болмады соған апарып қояды
|
Компьютер, интернет, интерактивті тақта |
|||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Сәлемдесу» көңілді ахуал орнату, «конфет» әдісі арқылы топтарға біріктіру, «Галерея» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, миға шабуыл, деңгейлік тапсырмалар, тест орындату, кері байланыс жасату: «Кеме» әдісі |
ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру |
Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
|||
|
|
|
||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Екілік ақпаратты ұсыну 5 сынып
Ашық сабақ: Екілік ақпаратты ұсыну 5 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу |
Мектеп: «№ 15 жалпы білім беретін мектебі» КММ |
||||
|
Күні:12.10.21 |
Мұғалімнің аты-жөні: Каржауова Гулнур Давлетияровна |
||||
|
Сынып: 5Б |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екілік ақпаратты ұсыну «Саяхат сабағы» |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.5 Компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру. Екілік кодтау – Двоичное кодирование – Binary coding |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Ақпаpатты кодтауды біледі. Көпшілік оқушылар: Екілік кодтауға, Морзе әліппесіне, Цезарь шифрына мысалдаp келтіpе алады. Кейбір оқушылар: Алфавит аpқылы декодтай алады . |
||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, жинақтау |
||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Екілік, ондық |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім алу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, математика |
||||
|
Алдыңғы білім |
Екілік ақпаратты ұсыну |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру: Оқушыларлардың көңіл күйін
сұрау
|
Слайд |
|||
|
3 мин Сабақтың ортасы 3 мин 3 мин 10 мин 2 мин 7 мин 5 мин 3 мин |
1 Аялдама: Мұз алаңы суреті шығады. «Ойлан жұптас бөліс » әдісі арқылы оқушыларға Мұз алаңындағы түрлі үйірмелер беріледі. Ондық, екілік кодтау керек
Саралау әдісі :тапсырма Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау ауа райы арқылы бағалау
2 Аялдама: Оқушыларға Цезарь шифрлау әдісі арқылы код беріледі. Сол кодты шешу арқылы берілген тапсырманы орындайды. Мұражай суретін шығады. « Ойлан жұптас бөліс» әдісі арқылы Мұражай ішінде қандай заттар бар ребусты шешеді ондық, екілік кодтармен шифрлайды. Жұптық жұмыс. Пострлық жұмыс 1 Топ: Мұражай ішіндегі заттарды ребуспен шешеді ондық кодпен кодтайды. 2Топ Мұражай ішіндегі заттарды ребуспен шешеді екілік кодпен кодтайды. Саралау әдісі Диолог және қолдау көрсету Дескриптор:
Қ/б мұғалімнің мадақтауы. Топтар бір-бірін бағалайды. 3 Аялдама Сергіту сәті: Көз жаттығуы Видеоролик 4 Аялдама Ондық код әдісі арқылы «Кім жылдам» әдісі арқылы Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. Символ редактор арқылы екілік кодтаудан ондық кодтауға аударамыз. Оқулықпен жұмыс
Саралау әдісі : тапсырма Дескриптор:
5 Аялдама Восход 5 адам кен және кен өндіруші «Миға шабуыл» әдісі арқылы берілген Рудный қаласындағы жұмыс орындары беріледі және ондық , екілік кодтағы сандар болады. Соларды бір біріне сәкестендіреді Дескриптор:
Саралау әдісі : Диалогтық оқыту ,қолдау көресту Қ/Б Оқушылар бір-бірлерін тексереді |
Үлестірмелі қағаз
Компьютер, оқулық Слайд Үлестірмелі материал Бір –бірін бағалайды слайд Видеоролик |
|||
|
Сабақтың соңы: 3 мин 1 мин 2 мин |
Үйге тапсырма: 30 беттегі А,В, денгейі Рефлексия: «Ашық микрофон» әдісі арқылы қай шифрлау әдістері өздеріне қиындық болмады соған апарып қояды
|
Компьютер, интернет, интерактивті тақта |
|||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Сәлемдесу» көңілді ахуал орнату, «конфет» әдісі арқылы топтарға біріктіру, «Галерея» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, миға шабуыл, деңгейлік тапсырмалар, тест орындату, кері байланыс жасату: «Кеме» әдісі |
ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру |
Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
|||
|
|
|
||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз





















