|
Бөлім: |
7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Өтеғалиева Гүлмаржан Болатқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:8Б |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны:3 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңес Одағының Ұлы Отан соғысындағы жеңісі, Екінші дүниежүзілік соғыстың қорытындысын талдау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру: БЫМ-мен жұмыс: Оқушыларға екі күнді көрсетіңіз: 1939 -1945 және 1941-1945. Сұрақ: осы жылдары қандай оқиғалар болды? Оқушылардың жауаптарын тыңдап, бұл оқиғаларды Екінші дүниежүзілік соғыс пен Ұлы Отан соғысы екенін айтыңыз. (М) Содан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын атайтыныз. Оқушылармен оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылау ұйымдастыру қажет Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын анықтау. Сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийін және тарихи түсінігін талқылау. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы
https://www.youtube.com/watch?v=hDzq67FM0kg
|
|
Жаңа сабақ |
Бейнематериал көрсету Топтық жұмыс I топ Барбаросса жоспары неліктен күйреді? (Балық қаңқасы әдісі) Дескриптор: балық қаңқасы әдісінің шарттарын толық орындайды. II топ Ұлы Отан соғысы кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтау. Ленинград шайқасы /Мәскеу ұшін шайқас (постер қорғайды,картамен жұмыс) Дескриптор - Тарихи оқиғаны түсінеді; соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды; III топ Ұлы Отан соғысы кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтау. Курск шайқасы/ Сталинград шайқасы (Постер қорғау, картамен жұмыс) Дескриптор: тарихи оқиғаны түсінеді; соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды; IV топ Екінші дүниежүзілік соғыстың нәтижесі және шығындары (постер қорғау) Дескриптор: Тарихи оқиғаны түсінеді, талдайды, маңызын анықтайды. 2- тапсырма. Жеке жұмыс Сөз тіркестерінің бірін аяқтаңыз: “Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Ұлы деп атауға болады, өйткені...” «Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Отандық деп атауға болады, өйткені ...» Дескриптор: Толық жауапты тұжырымдап, дәлел келтіреді.
|
- Дескрипторлар:
Соғыстың шығу себептерін анықтайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Алақан-жұдырық»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
https://www.youtube.com/watch?v=WhropM2Hfw8
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ Информационные листы.
https://www.youtube.com/watch?v=sfRvBJ6wFnM |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Тик-ток әдісі Ұнады Айтарым бар Сақтап алдым Досыммен бөлісем |
Тақырып бойынша не ұнағанын, қандай мәліметпен бөлісіп, сақтап алатындығын жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
& 28 тақырыпты оқу Қосымша мәлімет қарау |
|
|
|
Мектеп: Хиуаз Доспанова атындағы № 30 жалпы орта білім беретін мектеп
Педагогтің аты-жөні: Утегалиева Гулмаржан Болатовна
Сынып: 8 “Б”
Сабақтың тақырыбы: Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды?
|
№ |
ТАӘ |
Лауазымы |
Сыныбы |
Пәні |
Сабақ тақырыбы |
Байланыс түрі |
|
|
Утегалиева Гулмаржан Болатовна |
Тарих пәні мұғалімі |
8 сынып |
Тарих |
Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды? |
87774249766 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары" 8 сынып
Ашық сабақ "Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары" 8 сынып
|
Бөлім: |
7-бөлім.Екінші дүниежүзілік соғыстың себептері мен салдары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Өтеғалиева Гүлмаржан Болатқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:8Б |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны:3 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.3 Екінші дүниежүзілік соғыстың себептерін, сипаты мен салдарын талдау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кеңес Одағының Ұлы Отан соғысындағы жеңісі, Екінші дүниежүзілік соғыстың қорытындысын талдау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру: БЫМ-мен жұмыс: Оқушыларға екі күнді көрсетіңіз: 1939 -1945 және 1941-1945. Сұрақ: осы жылдары қандай оқиғалар болды? Оқушылардың жауаптарын тыңдап, бұл оқиғаларды Екінші дүниежүзілік соғыс пен Ұлы Отан соғысы екенін айтыңыз. (М) Содан кейін мұғалім сабақтың тақырыбын атайтыныз. Оқушылармен оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талқылау ұйымдастыру қажет Сабақтың тақырыбын, оқу мақсаттарын анықтау. Сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийін және тарихи түсінігін талқылау. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы
https://www.youtube.com/watch?v=hDzq67FM0kg
|
|
Жаңа сабақ |
Бейнематериал көрсету Топтық жұмыс I топ Барбаросса жоспары неліктен күйреді? (Балық қаңқасы әдісі) Дескриптор: балық қаңқасы әдісінің шарттарын толық орындайды. II топ Ұлы Отан соғысы кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтау. Ленинград шайқасы /Мәскеу ұшін шайқас (постер қорғайды,картамен жұмыс) Дескриптор - Тарихи оқиғаны түсінеді; соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды; III топ Ұлы Отан соғысы кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтау. Курск шайқасы/ Сталинград шайқасы (Постер қорғау, картамен жұмыс) Дескриптор: тарихи оқиғаны түсінеді; соғыс кезіндегі ірі шайқастардың тарихи маңызын анықтайды; IV топ Екінші дүниежүзілік соғыстың нәтижесі және шығындары (постер қорғау) Дескриптор: Тарихи оқиғаны түсінеді, талдайды, маңызын анықтайды. 2- тапсырма. Жеке жұмыс Сөз тіркестерінің бірін аяқтаңыз: “Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Ұлы деп атауға болады, өйткені...” «Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысын Отандық деп атауға болады, өйткені ...» Дескриптор: Толық жауапты тұжырымдап, дәлел келтіреді.
|
- Дескрипторлар:
Соғыстың шығу себептерін анықтайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Алақан-жұдырық»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Бармақпен»
|
https://www.youtube.com/watch?v=WhropM2Hfw8
https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ Информационные листы.
https://www.youtube.com/watch?v=sfRvBJ6wFnM |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Тик-ток әдісі Ұнады Айтарым бар Сақтап алдым Досыммен бөлісем |
Тақырып бойынша не ұнағанын, қандай мәліметпен бөлісіп, сақтап алатындығын жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
|
Үй тапсырмасы |
& 28 тақырыпты оқу Қосымша мәлімет қарау |
|
|
|
Мектеп: Хиуаз Доспанова атындағы № 30 жалпы орта білім беретін мектеп
Педагогтің аты-жөні: Утегалиева Гулмаржан Болатовна
Сынып: 8 “Б”
Сабақтың тақырыбы: Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды?
|
№ |
ТАӘ |
Лауазымы |
Сыныбы |
Пәні |
Сабақ тақырыбы |
Байланыс түрі |
|
|
Утегалиева Гулмаржан Болатовна |
Тарих пәні мұғалімі |
8 сынып |
Тарих |
Кеңес Одағының фашистік Германияға қарсы соғысы неліктен Ұлы Отан соғысы деп аталды? |
87774249766 |
шағым қалдыра аласыз













