Қысқа мерзімді сабақ жоспары ӘБ жетекшісінің АЖТ Л.С.Мандибаева _______
|
|
|
||||||
|
Пән: Қазақстан тарихы |
Мұғалімнің аты-жөні: Хаджи-Мұхан Н.Х |
||||||
|
Дата: 9-13/017/2018 |
Класс: 12 A, B, E, G, H |
Оқушы саны: 23/11 |
|||||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқу үдерісінде «Дизайн ойлау» технологиясын қолдану арқылы оқушылардың ғылыми-зерттеу дағдысын дамыту. |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
12.4.1 бөлім Қазақстан экономикасының дамуы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экономикалық даму индикаторлары; |
||||||
|
Бастапқы білім |
11-сыныпта алған білімдерін, сонымен қатар тарих, география, информатика және экономика пәнідерінен алған білімдерін пайдаланады. Бұл тақырыпты 12.2.1 бөлімінен соң жалғастыру логика тұрғысынан дұрыс болып табылады. |
||||||
|
Оқыту мақсаттары |
12.4.1.1 экономикалық дамудың индикаторларын анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Экономикалық дамудың индикаторларын анықтайды. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар
Терминдер
Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер |
Оқушылар:
Атқарылған және атқарылуы тиіс іс әркеттерді қорытындылайды (сөйлеу дағдысы) Жалпы ішкі өнім, жалпы ұлттық өнім, экономикалық индикаторы, бюджет, адам басына шаққандағы кіріс, кедейлік шегі, технологиялық сәттілік(тер), инвестициялау, инвестиция, зерттеу және даму, қаржыландыру Өмір сапасы индикаторларын... қарастыра келе Тағы не жасалуы қажет екенін... ұсынамын Егер экономикалық дамудың қазіргі деңгейі сақталса ... Егер зерттеу мен дамуға инвестициялау жалғасса… Технологиялық сәттіліктерге шектеу жоқ … Қазақстан ... инвестициялауды жалғастыруы керек… |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы жүзеге асады Жаһандық азаматтық- мәдени саясатты әлемдік тәжірибеде талдау тапсырмасында айтылады. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Пән |
Кезең |
|||||
|
ГППР-2 ші тапсырманы орындау барысында байланыс орнайды |
Мағынаны тану кезеңі |
||||||
|
Дифференциация |
Әр оқушыға, топқа берілген сұрақ арқылы оқушы деңгейі анықталадыДеңгейі жоғары оқушыларға әлеуметтік зерттеулердің нәтижелері ұсынылады. Оқушы деңгейіне қарай сілтемелер ұсынылады. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сұхбат нәтижелерін бейне жазбаларын интерактивті тақтамен көрсетеді. Әлеуметтік желілерде ақпаратты жүктеп, өңдеу және талдау дағдыларын жетілдіреді |
||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Көз жаттығуы жасалады Осы сабақта ноудбук арқылы ғаламтор материалдарымен танысады, қауіпсіздік ережесінің сақталуы үнемі бақылауда ұсталады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Қызығушылықты ояту: «Экономикалық даму индикаторлары» топтастыру. Оқушы пікірі тыңдалғаннан кейін сабақ тақырыбы, мақсаты мен жетістік критерийлері таныстырылады. |
1-5 слайд
6-12 слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин. 10 мин 15 мин
|
Зерттеу сұрақтары Т. «Талдау», «Бағалау», «Болжау» топтарына бөлініп, «Экономикалық даму» туралы өз ойларымен бөліседі және үш терезеден тұратын кестені толтырады. (Б) Экономикалық дамудың индикаторларын анықтауға мәтін үлестіріледі. Мәтіннен алынған ақпаратты «Талдау», «Бағалау», «Болжау» форматына салады Жоба қорғау. Бағалау. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Сіздерге ұнаған жағымды әсері: Сіздерге түсініксіз, жағымсыз әсері: Білетін және білуге қызығушылық танытатын ұсыныстар туралы жазыңыздар |
14-слайд |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Экономикалық даму индикаторлары
Ашық сабақ, Экономикалық даму индикаторлары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары ӘБ жетекшісінің АЖТ Л.С.Мандибаева _______
|
|
|
||||||
|
Пән: Қазақстан тарихы |
Мұғалімнің аты-жөні: Хаджи-Мұхан Н.Х |
||||||
|
Дата: 9-13/017/2018 |
Класс: 12 A, B, E, G, H |
Оқушы саны: 23/11 |
|||||
|
Кәсіби даму мақсаты: |
Оқу үдерісінде «Дизайн ойлау» технологиясын қолдану арқылы оқушылардың ғылыми-зерттеу дағдысын дамыту. |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі |
12.4.1 бөлім Қазақстан экономикасының дамуы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Экономикалық даму индикаторлары; |
||||||
|
Бастапқы білім |
11-сыныпта алған білімдерін, сонымен қатар тарих, география, информатика және экономика пәнідерінен алған білімдерін пайдаланады. Бұл тақырыпты 12.2.1 бөлімінен соң жалғастыру логика тұрғысынан дұрыс болып табылады. |
||||||
|
Оқыту мақсаттары |
12.4.1.1 экономикалық дамудың индикаторларын анықтау |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Экономикалық дамудың индикаторларын анықтайды. |
||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар
Терминдер
Диалогқа/ жазылымға қажетті тіркестер |
Оқушылар:
Атқарылған және атқарылуы тиіс іс әркеттерді қорытындылайды (сөйлеу дағдысы) Жалпы ішкі өнім, жалпы ұлттық өнім, экономикалық индикаторы, бюджет, адам басына шаққандағы кіріс, кедейлік шегі, технологиялық сәттілік(тер), инвестициялау, инвестиция, зерттеу және даму, қаржыландыру Өмір сапасы индикаторларын... қарастыра келе Тағы не жасалуы қажет екенін... ұсынамын Егер экономикалық дамудың қазіргі деңгейі сақталса ... Егер зерттеу мен дамуға инвестициялау жалғасса… Технологиялық сәттіліктерге шектеу жоқ … Қазақстан ... инвестициялауды жалғастыруы керек… |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы жүзеге асады Жаһандық азаматтық- мәдени саясатты әлемдік тәжірибеде талдау тапсырмасында айтылады. |
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Пән |
Кезең |
|||||
|
ГППР-2 ші тапсырманы орындау барысында байланыс орнайды |
Мағынаны тану кезеңі |
||||||
|
Дифференциация |
Әр оқушыға, топқа берілген сұрақ арқылы оқушы деңгейі анықталадыДеңгейі жоғары оқушыларға әлеуметтік зерттеулердің нәтижелері ұсынылады. Оқушы деңгейіне қарай сілтемелер ұсынылады. |
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Сұхбат нәтижелерін бейне жазбаларын интерактивті тақтамен көрсетеді. Әлеуметтік желілерде ақпаратты жүктеп, өңдеу және талдау дағдыларын жетілдіреді |
||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Көз жаттығуы жасалады Осы сабақта ноудбук арқылы ғаламтор материалдарымен танысады, қауіпсіздік ережесінің сақталуы үнемі бақылауда ұсталады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Қызығушылықты ояту: «Экономикалық даму индикаторлары» топтастыру. Оқушы пікірі тыңдалғаннан кейін сабақ тақырыбы, мақсаты мен жетістік критерийлері таныстырылады. |
1-5 слайд
6-12 слайд |
|||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин. 10 мин 15 мин
|
Зерттеу сұрақтары Т. «Талдау», «Бағалау», «Болжау» топтарына бөлініп, «Экономикалық даму» туралы өз ойларымен бөліседі және үш терезеден тұратын кестені толтырады. (Б) Экономикалық дамудың индикаторларын анықтауға мәтін үлестіріледі. Мәтіннен алынған ақпаратты «Талдау», «Бағалау», «Болжау» форматына салады Жоба қорғау. Бағалау. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Сіздерге ұнаған жағымды әсері: Сіздерге түсініксіз, жағымсыз әсері: Білетін және білуге қызығушылық танытатын ұсыныстар туралы жазыңыздар |
14-слайд |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
|||||||
шағым қалдыра аласыз













