|
Бөлім: |
5 бөлім. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні-тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Елбасы жазған еңбектер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.5.1.Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерден қорытынды жасау өз көзқарасын білдіру кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалау 9.2.5.1.мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіреді; - Кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырады; - Мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; ЕББҚ оқушы - Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіреді; |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
- Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады; - Кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстыра алады; - Мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады; ЕББҚ оқушы - Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады; |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. 2 мин Мотивация кезеңі. «Рапорт» әдісі Тамаша көңілмен, Достықтың лебімен, Бастаймыз сабақты Шоғырланған зейінмен. Топқа бөлу: «Qaz Math» платформасы арқылы топқа бөлінеді: 1 топ – «Тарих толқынында» 2 топ – «Қалың елім, қазағым»
Өткен тақырыптарға шолу Білім банкоматы әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар ұстазбен амандасып, рапортты қайталайды. Оқушылар топқа бөлінеді. Білім банкоматы әдісі арқылы өткенді тақырып бойынша сұрақтарға жауап беред |
ҚБ «Білім заряды» Дискриптор: -интернет желісінен алған мәліметтері туралы айтады -1; |
Слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Тыңдалым алды Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбын StoriesAR платформасы арқылы болжау жасайды. Тақырып: Елбасы жазған еңбектер Тыңдалым кезі. Тыңдалым соңы “Тыңда да түртіп ал" әдісі.Оқушылар видеоны қарап толық мәлімет алады,негізгі мәліметтерді түртіп алып отыырады Оқылым. Топтық жұмыс Оқылым алды Кітапты таңда «Кітапты таны» әдісі Оқушыларға елбасының кітаптарының атаулары беріледі, кітаптардың мазмұнына қысқаша сипаттама жазады. Оқылым кезі «Кітаптар хронологиясы» әдісі Елбасының еңбектерінің жарыққа шыққан жылдарын ретімен жазады. Оқылым соңы Оқылған мәтін мазмұнына байланысты постер жасайды. Жазылым Кітаппен жұмыс Жеке жұмыс:Жазылым алды.Жазатын сөздермен танысады. 4-тапсырма Баяндау,айту жасау,қабылдау, игеру бастау етістіктерін мезгіл үстеулері мен тіркестіріп сөйлем құрап жаз. Жазылым кезі сөйлем құрастырады. Жазған сөйлем ішінен етістікке айналдырып сөйлемді жазады. Сергіту сәті Жұптық жұмыс 8-тапсырма Елбасының жарық көрген еңбектері туралы фотоколлаж дайындап қорғау. «leonardo ai» жасанды интеллектін қолдана отырып әр топ қосымша мәліметтерді топ атауларына сәйкес Елбасының жарық көрген еңбектеріне фотоколлаж жасап қорғау керек. ЕББҚ LearningApps қосымшасы арқылы Елбасы жазған еңбектерді ажыратып белгілеу керек.
|
Кубиктегі суретті видео түрінде көріп тақырыпты болжайды Оқушылар видеоны қарап, елбасы еңбектерімен танысады. Топтық жұмыс Оқушылар постермен жұмыс жасайды Елбасының жарық көрген еңбектері туралы мәлімет жазады.
Етістіктерді мезгіл үстеулермен тіркестіреді сөйлем құрап жазады. Оқушылар «leonardo ai» жасанды интеллектін қолдана отырып Елбасының жарық көрген еңбектеріне фотоколлаж жасап қорғайды LearningApps қосымшасы арқылы Елбасы жазған еңбектерді ажыратып белгілейді. |
Дискриптор: - Елбасының жарық көрген еңбектерін таныстырады-1; -Елбасының еңбектерінің атауларын жылдарын ретімен жазады-1; - өз көзқарасын білдіреді-1; Дискриптор: - Етістіктерді мезгіл үстеулер мен тіркестіреді-1; - сөйлем құрап жазады-1; Дискриптор: - жасанды интеллектпен фотоколлаж жасайды-1; - Елбасының жарық көрген еңбектерін таныстырады-1; - өз көзқарасын білдіреді-1; Дискриптор: -Елбасы жазған еңбектерді ажыратады - 1; |
https://pro.stories-ar.com/albums/190056/download_qr_code D-ID платформасы
Оқулық https://faceswapper.ai/ |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Бағалау парағы «Білім заряды» әдісі арқылы өзін - өзі бағалайды «Аnswer Garden» платформасы арқылы кері байланыс жасайды |
Сабақ барысында жасаған жұмысына қарай бағаланады Кері байланыс жасайды |
|
«Білім заряды» әдісі арқылы өзін - өзі бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Елбасы жазған еңбектер" 9- сынып
Ашық сабақ "Елбасы жазған еңбектер" 9- сынып
|
Бөлім: |
5 бөлім. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні-тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Елбасы жазған еңбектер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.5.1.Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерден қорытынды жасау өз көзқарасын білдіру кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырып бағалау 9.2.5.1.мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
- Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіреді; - Кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстырады; - Мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады; ЕББҚ оқушы - Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіреді; |
||||
|
Бағалау критерийлері: |
- Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады; - Кесте мен сызбаларда берілген ақпараттарды өзара салыстыра алады; - Мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады; ЕББҚ оқушы - Қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады; |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты
|
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин)
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. 2 мин Мотивация кезеңі. «Рапорт» әдісі Тамаша көңілмен, Достықтың лебімен, Бастаймыз сабақты Шоғырланған зейінмен. Топқа бөлу: «Qaz Math» платформасы арқылы топқа бөлінеді: 1 топ – «Тарих толқынында» 2 топ – «Қалың елім, қазағым»
Өткен тақырыптарға шолу Білім банкоматы әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Оқушылар ұстазбен амандасып, рапортты қайталайды. Оқушылар топқа бөлінеді. Білім банкоматы әдісі арқылы өткенді тақырып бойынша сұрақтарға жауап беред |
ҚБ «Білім заряды» Дискриптор: -интернет желісінен алған мәліметтері туралы айтады -1; |
Слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы (35 мин)
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Тыңдалым алды Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбын StoriesAR платформасы арқылы болжау жасайды. Тақырып: Елбасы жазған еңбектер Тыңдалым кезі. Тыңдалым соңы “Тыңда да түртіп ал" әдісі.Оқушылар видеоны қарап толық мәлімет алады,негізгі мәліметтерді түртіп алып отыырады Оқылым. Топтық жұмыс Оқылым алды Кітапты таңда «Кітапты таны» әдісі Оқушыларға елбасының кітаптарының атаулары беріледі, кітаптардың мазмұнына қысқаша сипаттама жазады. Оқылым кезі «Кітаптар хронологиясы» әдісі Елбасының еңбектерінің жарыққа шыққан жылдарын ретімен жазады. Оқылым соңы Оқылған мәтін мазмұнына байланысты постер жасайды. Жазылым Кітаппен жұмыс Жеке жұмыс:Жазылым алды.Жазатын сөздермен танысады. 4-тапсырма Баяндау,айту жасау,қабылдау, игеру бастау етістіктерін мезгіл үстеулері мен тіркестіріп сөйлем құрап жаз. Жазылым кезі сөйлем құрастырады. Жазған сөйлем ішінен етістікке айналдырып сөйлемді жазады. Сергіту сәті Жұптық жұмыс 8-тапсырма Елбасының жарық көрген еңбектері туралы фотоколлаж дайындап қорғау. «leonardo ai» жасанды интеллектін қолдана отырып әр топ қосымша мәліметтерді топ атауларына сәйкес Елбасының жарық көрген еңбектеріне фотоколлаж жасап қорғау керек. ЕББҚ LearningApps қосымшасы арқылы Елбасы жазған еңбектерді ажыратып белгілеу керек.
|
Кубиктегі суретті видео түрінде көріп тақырыпты болжайды Оқушылар видеоны қарап, елбасы еңбектерімен танысады. Топтық жұмыс Оқушылар постермен жұмыс жасайды Елбасының жарық көрген еңбектері туралы мәлімет жазады.
Етістіктерді мезгіл үстеулермен тіркестіреді сөйлем құрап жазады. Оқушылар «leonardo ai» жасанды интеллектін қолдана отырып Елбасының жарық көрген еңбектеріне фотоколлаж жасап қорғайды LearningApps қосымшасы арқылы Елбасы жазған еңбектерді ажыратып белгілейді. |
Дискриптор: - Елбасының жарық көрген еңбектерін таныстырады-1; -Елбасының еңбектерінің атауларын жылдарын ретімен жазады-1; - өз көзқарасын білдіреді-1; Дискриптор: - Етістіктерді мезгіл үстеулер мен тіркестіреді-1; - сөйлем құрап жазады-1; Дискриптор: - жасанды интеллектпен фотоколлаж жасайды-1; - Елбасының жарық көрген еңбектерін таныстырады-1; - өз көзқарасын білдіреді-1; Дискриптор: -Елбасы жазған еңбектерді ажыратады - 1; |
https://pro.stories-ar.com/albums/190056/download_qr_code D-ID платформасы
Оқулық https://faceswapper.ai/ |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) |
Бағалау парағы «Білім заряды» әдісі арқылы өзін - өзі бағалайды «Аnswer Garden» платформасы арқылы кері байланыс жасайды |
Сабақ барысында жасаған жұмысына қарай бағаланады Кері байланыс жасайды |
|
«Білім заряды» әдісі арқылы өзін - өзі бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз
















