Маңғыстау облыстық техникалық және кәсіптік білім берудің
оқу-әдістемелік кабинеті
ЖШС Маңғыстау техникалық колледжі
«КЕЛІСЕМІН» «БЕКІТЕМІН»
МО ТжКББ ОӘК директоры м.а Колледж директоры м.а
__________ К.К. Джантекеева _________Б.Б. Аманиязов
_____ _____2017ж _____ _____2017ж
Шеберлік сабақ
Тақырыбы: «Электр тогына түскен адамға
дәрігерге дейінгі алғашқы көмек»
Пәні: Еңбекті қорғау және өндірістік экология
Дайындаған: А. Адайбаева
Актау-2018 жыл
Сабақ жоспары
|
Мамандық/біліктілік атауы: |
1203000 «Пісіру ісі» техник-технолог |
Сабақ номері (пар) |
2 |
||||
|
Пән атауы: |
Еңбекті қорғау және өндірістік экология |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек |
||||||
|
Күні: |
«21» 02 2017ж. |
Ұзақтығы: |
2 сағат (90 мин) |
||||
|
Өтілетін орны: |
Маңғыстау техникалық колледжі |
||||||
|
Топ: |
СП-07-14 |
||||||
|
Сабақ мақсаты (пар): |
Студенттерге электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек көрсету туралы толық мағлұмат бере отырып, осы тақырып бойынша пайдаланылатын жаңа термин сөздерге ағылшын тілінде түсінік беру. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
.Жаңа сабақтың сөздігі: first help –алғашқы көмек- первая помощь,electro-installation –электротехникалық материалдар-электротехнические материалы, case of accident- қайғылы оқиға-несчастный случай |
||||||
|
Пән бойынша күтілетін нәтижелер: |
Студенттер біледі:. Электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек көрсету Студенттер түсінеді: Электр тогына зақымданған кездегі алғашқы әрекеттерді Студенттер істей алады: Алғашқы көмек көрсете алады |
||||||
|
Тіл бойынша күтілетін нәтижелер: |
Студенттер біледі: Электр тогы мен алғашқы көмек туралы негізгі сөздердің ағылшын тілінде аудармасын. Студенттер түсінеді: Тақырыпқа байланыстысөздерді ағылшын тілінде қолдануды. Студенттер істей алады: Жаңа сөздерді тақырып бойынша пайдалана алады. Студенттер өз бетімен жұмыс жасау барысында қолданады. |
||||||
|
Сабақ түрі: |
Жаңа білімді меңгеру |
||||||
|
Қажетті құрал жабдықтар: |
Компьютер, проектор, плакат, бағдаршам, |
||||||
|
Қосымша дереккөздер (әдебиеттер): |
Интернет |
||||||
|
САБАҚ БАРЫСЫ |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мақсаты |
Процесс |
Ресурстар |
Іс-әрекет |
Уақыты |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.
|
Сабақ жоспары |
Оқытушы -студент |
5 мин |
|
2 |
Қызығушылықтарын ояту (мотивация) |
Activity 1. Brainstorm.
|
Бағдаршам, түрлі-түсті стикерлер |
Оқытушы – студент |
10 мин |
|
3 |
Жаңа сөздермен таныстыру |
Activity 2. Ойлан-тап Оқытушы сабаққа қажетті терминдерді енгізеді: : first help –алғашқы көмек,electro-installation –электротехникалық материалдар, case of accident- қайғылы оқиға
Жаңа сөздер мен сол сөздердің суреттерін сәйкестендіреді.
Студенттер жаңа сөздерді пайдалана отырып сөзжұмбақты ағылшын тілінде шешеді. |
Сөзжұмбақ, маркер, плакат А3, жаңа сөздер салынған карточкалар. |
Оқытушы-студент |
20мин |
|
4 |
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
● Мәтінмен жұмыс Студенттерге тақырып бойынша мәтін беріледі. Студенттер мәтіннен жаңа танысқан сөздерді тауып, оларға анықтама береді. ● Студенттер тақтадағы мәтінге түсіп қалған сөздерді дұрыс орналастырулары керек. ●Топтар өзара жаңа сөздердің аудармаларын айтулары керек. |
Ағылшын тіліндегі текст, стикерлер. |
Оқытушы-студент |
20 мин |
|
●Студенттер әуе шарларына бірнеше берілген сөздердің ішінен бүгінгі өткен сөздерді тауып, жапсырулары керек. ●Топтар арасында«Кім жылдам?» ойыны ойнатылады. |
Әуе шарлары, стикерлер. |
Студент-студент |
15 мин |
||
|
5 |
Бекіту (Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру). |
Топтар әуенге билей жүріп, әуен тоқтаған кезде жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Жаңа сөздер жазылған стикерлер |
Студент-студент |
10 мин |
|
6 |
Рефлексия |
Сауалнама жүргізу |
Көңіл –күйді білдіретін үлестірмелі материалдар. |
Студент-студент |
5 мин |
|
7 |
Бағалау |
Суммативті және формативті бағалау |
Бағалау парақшасы |
|
5 мин |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек"
Маңғыстау облыстық техникалық және кәсіптік білім берудің
оқу-әдістемелік кабинеті
ЖШС Маңғыстау техникалық колледжі
«КЕЛІСЕМІН» «БЕКІТЕМІН»
МО ТжКББ ОӘК директоры м.а Колледж директоры м.а
__________ К.К. Джантекеева _________Б.Б. Аманиязов
_____ _____2017ж _____ _____2017ж
Шеберлік сабақ
Тақырыбы: «Электр тогына түскен адамға
дәрігерге дейінгі алғашқы көмек»
Пәні: Еңбекті қорғау және өндірістік экология
Дайындаған: А. Адайбаева
Актау-2018 жыл
Сабақ жоспары
|
Мамандық/біліктілік атауы: |
1203000 «Пісіру ісі» техник-технолог |
Сабақ номері (пар) |
2 |
||||
|
Пән атауы: |
Еңбекті қорғау және өндірістік экология |
||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек |
||||||
|
Күні: |
«21» 02 2017ж. |
Ұзақтығы: |
2 сағат (90 мин) |
||||
|
Өтілетін орны: |
Маңғыстау техникалық колледжі |
||||||
|
Топ: |
СП-07-14 |
||||||
|
Сабақ мақсаты (пар): |
Студенттерге электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек көрсету туралы толық мағлұмат бере отырып, осы тақырып бойынша пайдаланылатын жаңа термин сөздерге ағылшын тілінде түсінік беру. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
.Жаңа сабақтың сөздігі: first help –алғашқы көмек- первая помощь,electro-installation –электротехникалық материалдар-электротехнические материалы, case of accident- қайғылы оқиға-несчастный случай |
||||||
|
Пән бойынша күтілетін нәтижелер: |
Студенттер біледі:. Электр тогына түскен адамға дәрігерге дейінгі алғашқы көмек көрсету Студенттер түсінеді: Электр тогына зақымданған кездегі алғашқы әрекеттерді Студенттер істей алады: Алғашқы көмек көрсете алады |
||||||
|
Тіл бойынша күтілетін нәтижелер: |
Студенттер біледі: Электр тогы мен алғашқы көмек туралы негізгі сөздердің ағылшын тілінде аудармасын. Студенттер түсінеді: Тақырыпқа байланыстысөздерді ағылшын тілінде қолдануды. Студенттер істей алады: Жаңа сөздерді тақырып бойынша пайдалана алады. Студенттер өз бетімен жұмыс жасау барысында қолданады. |
||||||
|
Сабақ түрі: |
Жаңа білімді меңгеру |
||||||
|
Қажетті құрал жабдықтар: |
Компьютер, проектор, плакат, бағдаршам, |
||||||
|
Қосымша дереккөздер (әдебиеттер): |
Интернет |
||||||
|
САБАҚ БАРЫСЫ |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мақсаты |
Процесс |
Ресурстар |
Іс-әрекет |
Уақыты |
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
Студенттермен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.
|
Сабақ жоспары |
Оқытушы -студент |
5 мин |
|
2 |
Қызығушылықтарын ояту (мотивация) |
Activity 1. Brainstorm.
|
Бағдаршам, түрлі-түсті стикерлер |
Оқытушы – студент |
10 мин |
|
3 |
Жаңа сөздермен таныстыру |
Activity 2. Ойлан-тап Оқытушы сабаққа қажетті терминдерді енгізеді: : first help –алғашқы көмек,electro-installation –электротехникалық материалдар, case of accident- қайғылы оқиға
Жаңа сөздер мен сол сөздердің суреттерін сәйкестендіреді.
Студенттер жаңа сөздерді пайдалана отырып сөзжұмбақты ағылшын тілінде шешеді. |
Сөзжұмбақ, маркер, плакат А3, жаңа сөздер салынған карточкалар. |
Оқытушы-студент |
20мин |
|
4 |
Жаңа тақырыпты түсіндіру |
● Мәтінмен жұмыс Студенттерге тақырып бойынша мәтін беріледі. Студенттер мәтіннен жаңа танысқан сөздерді тауып, оларға анықтама береді. ● Студенттер тақтадағы мәтінге түсіп қалған сөздерді дұрыс орналастырулары керек. ●Топтар өзара жаңа сөздердің аудармаларын айтулары керек. |
Ағылшын тіліндегі текст, стикерлер. |
Оқытушы-студент |
20 мин |
|
●Студенттер әуе шарларына бірнеше берілген сөздердің ішінен бүгінгі өткен сөздерді тауып, жапсырулары керек. ●Топтар арасында«Кім жылдам?» ойыны ойнатылады. |
Әуе шарлары, стикерлер. |
Студент-студент |
15 мин |
||
|
5 |
Бекіту (Жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру). |
Топтар әуенге билей жүріп, әуен тоқтаған кезде жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Жаңа сөздер жазылған стикерлер |
Студент-студент |
10 мин |
|
6 |
Рефлексия |
Сауалнама жүргізу |
Көңіл –күйді білдіретін үлестірмелі материалдар. |
Студент-студент |
5 мин |
|
7 |
Бағалау |
Суммативті және формативті бағалау |
Бағалау парақшасы |
|
5 мин |
шағым қалдыра аласыз


