Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ Электр тогының жұмысы мен қуаты

Материал туралы қысқаша түсінік
Электр тогының жұмысы мен қуаты тақырыбына ашық сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітілді:

Бөлімі:

Тұрақты ток

Педагогтің аты-жөні:

Әбдіраймова Ә.Ж

Күні:

06.02.2026ж

Сыныбы: 8«Б»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Электр тогының жұмысы мен қуаты.

Электр тогының жылулық әсері, Джоуль-Ленц заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.4.2.12 – жұмыс және қуат формулаларын есептер шығаруда қолдану

8.4.2.13 – Джоуль-Ленц заңын есептер шығару үшін қолдану;

Сабақтың мақсаты:

жұмыс және қуат формулаларын есептер шығаруда қолданады;

Джоуль-Ленц заңын есептер шығару үшін қолданады

Құндылықтарға баулу

Жасампаздық және жаңашылдық айы: Ғылымның қоғам өміріндегі маңыздылығын дәлелдеу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут





Өткенге шолу

5 минут











Жаңа сабаққа дайындық

3 минут



































7 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Өзін-өзі бағалау жүйесімен таныстыру.



Learning Apps платформасы

«Google» әдісі бойынша

Сұрақ:

Біз күнделікті тұрмыста (ұялы телефон, тоңазытқыш,теледидар, үтік, ноутбук, электр шайнегі, т.с.с) құрылғыларды қолданамыз. Бұл құрылғыларды қалай қолданамыз ?

Электр тогы жай ғана «өтіп қана қоя ма», әлде белгілі бір әрекет атқара ма?

  • Электр тогы телефонда қандай жұмыс атқарады?

  • Үтікте ше?

Енді мынаған назар аударайық:
Үтік қызады
Электр шайнегі қызады
Ноутбук та ұзақ жұмыс істесе, қызады. Бұл құрылғыларда электр тогы қандай әсер береді?

Сабақтың тақырыбын, оқу мақсатын хабарлау

Мұғалім түсіндірмесі













Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген шамаларды орналастырып, қайталау жасайды.











Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын ашады.




Дескриптор:

-Өткізгіштерді тізбектей, параллель жалғаудың формулаларын біледі

-Тізбектей,

параллель жалғаудың айырмашылығын ажырата біледі.






ҚБ: Ауызша мадақтау. Жарайсың! Өте жақсы! Керемет!




















8 сыныпқа арналған оқулық, презентация



Өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау



















Work and power of electric current - ROQED AI


Сабақтың ортасы



Жаңа сабақ



Топтық жұмыс

6 минут







































Жұптық жұмыс

10 минут





























Жеке жұмыс

4 минут







Сабақтың соңы

3 минут










«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісі

1-топ. Электр тогының жұмысы

Тапсырма:

  1. Электр тогының жұмысының формуласын жазыңдар.

  2. Формуладағы шамалардың мағынасын түсіндіріңдер.

  3. Тұрмыстан 1 мысал келтіріңдер. 2-топ. Электр тогының қуаты

Тапсырма:

  1. Электр тогының қуаты деген не?

  2. Қуаттың формуласын жазыңдар.

  3. Қуаты үлкен құралға мысал келтіріңдер.

3-топ. Электр тогының жылулық әсері

Тапсырма:

  1. Джоуль–Ленц заңын тұжырымдаңдар.

  2. Формуласын жазыңдар.

  3. Бұл заңды қайда қолданамыз?

«Гексагон» әдісі

А. Кернеуі 220 В электр қозғалтқышындағы ток күші 0,1 А болса, ол 30 с ішінде қанша жұмыс істейді?

В. Ток күші 6 А болғанда электр пеші 8 мин ішінде 2,2 МДж энергия тұтынады. Пеш спиралінің кедергісі қандай?

С. 220 В кернеуге есептелген үтікте кедергісі бірдей R = 80, 7 Ом болатын екі орамасы бар. Ажыратқыштың көмегімен кедергілерді тізбектей және параллель жалғағандағы әр жағдай үшін үтіктің қуатын есептендер.
«Ұшқыр ой» әдісі

Рефлексия. «Зерек»

-сабақты мүлде түсінбедім

-орташа түсіндім

-толықтай түсіндім

Бағалау. 10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау

Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу. 18-жаттығу

Оқушылар оқулықтағы мәтінмен жұмыс жасайды. Топ ішінде ой бөліседі, талдау жасайды. Топ спикерлері топтық жұмысты қорғайды.











































Оқушылар жұппен деңгейлік тапсырманы орындайды. Электр тогының жұмысы, қуаты, Джоуль-Ленц заңы формулаларына берілген есептерді шығарады. Жұптар бір-біріне шығарылу жолын түсіндіреді.













Оқушылар жеке қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды.



Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланысын оқушының суретін таңдау арқылы береді.

Дескриптор:

-Физикалық шаманың мағынасын түсіндіреді;

-Формуланы дұрыс жазады;

-Мысал келтіре алады.



ҚБ: 2 балл



































Дескриптор:

1.Есеп шартын анықтайды; 2.ХБЖ-не келтіреді; 3.Есептің шарты бойынша формуланы қорытады 4.Шешімін табады



ҚБ: 6 балл





ҚБ: дайын жауаптар арқылы өзін-өзі бағалау

2 балл







1-10 балл

постер, маркер









































































Тапсырма бар парақша

https://www.eneasy.kz/Zerek/Zerek.html



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.04.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11