|
Қысқа мерзімді жоспар: Күні: Сынып: 6-сынып |
Мектеп: « Георгиевка орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Макишев Ерлан Амангельдинович Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.6.1. Табиғи жасанды және конструктивті материалдарды өңдеу үшін пайдаланатын қозғалысты беру механизмдері мен қол электрлік құралдардың құрылысын анықтайды және сипаттайды. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтарының атауларын біледі, қажеттіліктерін анықтайды. Басым бөлігі: Электрлік құралдарының ерекшеліктерін, құрылысын сипаттайды, жұмыс істейді. Кейбіреуі: Электрлік құралдардың құрылысын біледі, құралды іске қосады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар... істей алады. Электрлік құралдар туралы жалпы мағлұмат бере алады. Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері: Электрбұрғы электрқылара, электроара, электрсүргі,фрехерлеу машинесі, ажарлау машинесі. Талқлауға арналған тапсырмалар: электрбұрғы қандай жұмыстар үшін қолданылады? Талқылауға арналған тапсырмалар: электр бұрғы қандай жұмыстар үшін қолданылады? Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? Электрқұралдар нені жеңілдетеді? Электрқұралдармен жұмыс істегенде қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керек? Жазылым бойынша ұсыныстар: Тақырып бойынша терминдерді жазып алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономиялық өсу. |
|
Пән аралық байланыс |
Физика- электрқозғалтқыштар |
|
Алдыңғы білім |
Ағаш және металл өідеуге арналған қол құралдары. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10-12 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал туғызу. «Ақ тілек » білім алушылар бір-біріне жақсы ісер ететін тілектер айтады. 2. Қиынды қағаздар арқылы топқа бөлу. 3. Үй тапсырмасын тексеру. 1. Ағашты қолмен өңдеуге арналған құралдарды ата? 2. Металды қолмен қңдеуге арналған құралдарды ата? 3. Сүргі құралы не үшін қолданылады? 4. Крейцмейсель құралымен нені өңдейміз? 5. Шерхебель құралы не үшін қолданылады? Қолданылған әдіс-тәсілдер: «Кім шапшаң» Ұйымдастыру формасы: ұжымдық. К.Б. Өзара бағалау «Плюс», «минус», «керемет» |
«Бұрғылар» тобы, «Қыларалар» тобы «Электроаралар» тобы |
|
Сабақтың ортасы. 15 минут 8 минут Бағалау критерийі |
Жаңа тақырып кезеңі: Сынып тақырыппен, сабақ мақсатымен таныстырылады. Жетіңкіремей тұрған жауаптарға түрткі сұрақ қойып, тақырыпты ашуға толық сипаттама беруге ықпал еткізіледі. Сынып тақырыпты өздері ашқанына көз жеткізеді.
Электроқұралдарының құрылысы туралы бейнежазба көрсету
2-тапсырма: Әр топқа таратпа тапсырма беріледі. Электр құралдарының суреттері беріледі. Сол берілген құралдардың атын, атқаратын қызметін, құрылысы және қауіпсіздік ережесін айтып береді. Ұйымдастыру формасы: топтық Постер қорғау. Әр топ өз посттерін қорғайды. |
АКТ қолданам. Кітап, үлестірме материал. https://yandex.kz/images/search?text=электр%20құралдар20 Қима материалдар, электроқұралдарының суреттері |
|
Ұпайы |
|
|
|
6-7 ұпай- өте жақсы |
||
|
5-ұпай- жақсы |
||
|
4-3 ұпай- ойлан, толықтыр |
||
|
3 мин |
К.Б. «Шапалақ» 6-үш шапалақ 5- екі шапалақ 4-3-бір шапалақ |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -Нені білдім, нені үйрендім? -Нені толық түсінбедім? -Немен жұмысты жалғастыру қажет? |
|
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Саралау қолданылатын сыныпта барлық оқушылар өздерінің әр түрлі оқитынын түсінеді және бір-бірінің оқу үдерісіне қосқан үлесін бағалауды үйренеді. Жекелеме түсінбеген оқушыға тапсырмада қз сыныптастары көмектеседі. Келесі жолы тырысып көреді. |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалдарлы игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлауға тырысасыз? Деңгейлі тапсырмалар, дескриптер арқылы өзара бағалау арқылы жүреді. Тапсырма деңгейлеп оңайдан қиынға көше береді. Оқушы өз деңгейін түсінеді, келесі сабақта тырысады. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Топтық ережесін сақтау. АКТ мен жұмыс кезінде денсаулық ережесін сақтау.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттарымен оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Оқушылар оқу мақсаттына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақ жоспарларынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Электрлік қол еңбегі құралдары мен жабдықтары" 6 сынып
Ашық сабақ "Электрлік қол еңбегі құралдары мен жабдықтары" 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар: Күні: Сынып: 6-сынып |
Мектеп: « Георгиевка орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Макишев Ерлан Амангельдинович Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтары. |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.6.1. Табиғи жасанды және конструктивті материалдарды өңдеу үшін пайдаланатын қозғалысты беру механизмдері мен қол электрлік құралдардың құрылысын анықтайды және сипаттайды. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Электрлік және қол еңбегі құралдары мен жабдықтарының атауларын біледі, қажеттіліктерін анықтайды. Басым бөлігі: Электрлік құралдарының ерекшеліктерін, құрылысын сипаттайды, жұмыс істейді. Кейбіреуі: Электрлік құралдардың құрылысын біледі, құралды іске қосады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар... істей алады. Электрлік құралдар туралы жалпы мағлұмат бере алады. Пәнге қатысты сөздер мен сөз тіркестері: Электрбұрғы электрқылара, электроара, электрсүргі,фрехерлеу машинесі, ажарлау машинесі. Талқлауға арналған тапсырмалар: электрбұрғы қандай жұмыстар үшін қолданылады? Талқылауға арналған тапсырмалар: электр бұрғы қандай жұмыстар үшін қолданылады? Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? Электрқұралдар нені жеңілдетеді? Электрқұралдармен жұмыс істегенде қандай қауіпсіздік ережесін сақтау керек? Жазылым бойынша ұсыныстар: Тақырып бойынша терминдерді жазып алады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен иновацияларға негізделген экономиялық өсу. |
|
Пән аралық байланыс |
Физика- электрқозғалтқыштар |
|
Алдыңғы білім |
Ағаш және металл өідеуге арналған қол құралдары. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10-12 минут |
Ұйымдастыру: Психологиялық ахуал туғызу. «Ақ тілек » білім алушылар бір-біріне жақсы ісер ететін тілектер айтады. 2. Қиынды қағаздар арқылы топқа бөлу. 3. Үй тапсырмасын тексеру. 1. Ағашты қолмен өңдеуге арналған құралдарды ата? 2. Металды қолмен қңдеуге арналған құралдарды ата? 3. Сүргі құралы не үшін қолданылады? 4. Крейцмейсель құралымен нені өңдейміз? 5. Шерхебель құралы не үшін қолданылады? Қолданылған әдіс-тәсілдер: «Кім шапшаң» Ұйымдастыру формасы: ұжымдық. К.Б. Өзара бағалау «Плюс», «минус», «керемет» |
«Бұрғылар» тобы, «Қыларалар» тобы «Электроаралар» тобы |
|
Сабақтың ортасы. 15 минут 8 минут Бағалау критерийі |
Жаңа тақырып кезеңі: Сынып тақырыппен, сабақ мақсатымен таныстырылады. Жетіңкіремей тұрған жауаптарға түрткі сұрақ қойып, тақырыпты ашуға толық сипаттама беруге ықпал еткізіледі. Сынып тақырыпты өздері ашқанына көз жеткізеді.
Электроқұралдарының құрылысы туралы бейнежазба көрсету
2-тапсырма: Әр топқа таратпа тапсырма беріледі. Электр құралдарының суреттері беріледі. Сол берілген құралдардың атын, атқаратын қызметін, құрылысы және қауіпсіздік ережесін айтып береді. Ұйымдастыру формасы: топтық Постер қорғау. Әр топ өз посттерін қорғайды. |
АКТ қолданам. Кітап, үлестірме материал. https://yandex.kz/images/search?text=электр%20құралдар20 Қима материалдар, электроқұралдарының суреттері |
|
Ұпайы |
|
|
|
6-7 ұпай- өте жақсы |
||
|
5-ұпай- жақсы |
||
|
4-3 ұпай- ойлан, толықтыр |
||
|
3 мин |
К.Б. «Шапалақ» 6-үш шапалақ 5- екі шапалақ 4-3-бір шапалақ |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: -Нені білдім, нені үйрендім? -Нені толық түсінбедім? -Немен жұмысты жалғастыру қажет? |
|
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Саралау қолданылатын сыныпта барлық оқушылар өздерінің әр түрлі оқитынын түсінеді және бір-бірінің оқу үдерісіне қосқан үлесін бағалауды үйренеді. Жекелеме түсінбеген оқушыға тапсырмада қз сыныптастары көмектеседі. Келесі жолы тырысып көреді. |
Бағалау –Сіз оқушылардың материалдарлы игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлауға тырысасыз? Деңгейлі тапсырмалар, дескриптер арқылы өзара бағалау арқылы жүреді. Тапсырма деңгейлеп оңайдан қиынға көше береді. Оқушы өз деңгейін түсінеді, келесі сабақта тырысады. |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Топтық ережесін сақтау. АКТ мен жұмыс кезінде денсаулық ережесін сақтау.
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттарымен оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? Оқушылар оқу мақсаттына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақ жоспарларынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















