А
лматы
қаласы, Бостандық ауданы
М. Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицей
Физика және информатика пәні мұғалімі
Шажабаева Кульжан Сауытовна
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сақталу заңдары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шажабаева Кульжан Сауытовна |
|
Күні: |
25.01.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергияның сақталу және айналу заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.7 энергияның сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Энергияның сақталу заңын түсіндіреді; есептер шығаруда энергияның сақталу заңын қолданады; толық механикалық энергияны есептер шығаруда қолданады. |
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, Оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. XMIND бағдарламасы арқылы тақырып бойынша үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар: Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындадалады Мұғалім нұсқауымен бағдарлама көмегімен тақтадағы сұраққа жауап береді |
2 балл |
XMIND бағдарламасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларды санау ерекшелігіне қарай 3 топқа топтастырады.
Топтарға физикалық шамалар жасырынған қағаздар таратылады Оқушыларға QR жауап парақтары беріледі Жеке жұмыс.Есептер шығару Энергияның сақталу және айналу заңы бойыша есептер таратылады
Суретте көрсетілгендей массасы 3 кг дене А нүктесінен 10 м/с жылдамдықпен горизонталь жіберіліп, h биіктікте орналасқан В нүктесіндегі серіппеге серпімсіз соғылады. В нүктесіндегі потенциялдық энергия 120 Дж- ге тең, а.Горизонталь қозғалып келе жатқан дененің кинетикалық энергиясы A) 120 Дж. B) 0 Дж.C) 240 Дж. D) 150 Дж. ә.Егер дене серіппеге соқтығыспай В нүктесінде тоқтайтын болса, дененің кинетикалық энергиясы мен потенциалдық энергиясы теңесетін биіктік A) 4 м B) 2 м C) 3 м D) 1,5 м б.Серіппенің қатаңдығы 1500 Н/м болса дененің серпімсіз соқтығысынан кейінгі серіппенің сығылуы A) 18 см B) 22 см C) 20 см D) 15 см
|
Оқушылар іштерінен санайды Алғашқы 1- және 4- болған оқушы 1 топ (5-8) 2 топ (9-12) 3 топ Әр топ мүшесі физикалық шама туралы 1 факт айтады Берілген есептерді шығарып дұрыс QR парақшаны жоғары көтереді |
2 балл 6 балл |
Үлестірме материал Pliсkers бағдарламасы
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бағалау.
Excel бағдарламасы арқылы оқушыларды бағалау Үй тапсырмасы |
3 Қ әдісі арқылы оқушылар сабақты бағалайды Қ – мен үшін құнды болды Қ – мен үшін қызықты болды Қ – маған қиын болды Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады 4.4 жаттығу №1 №2 №3 |
|
Excel |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Энергияның сақталу және айналу заңы
Ашық сабақ Энергияның сақталу және айналу заңы
А
лматы
қаласы, Бостандық ауданы
М. Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицей
Физика және информатика пәні мұғалімі
Шажабаева Кульжан Сауытовна
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Сақталу заңдары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шажабаева Кульжан Сауытовна |
|
Күні: |
25.01.2023 |
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергияның сақталу және айналу заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.7 энергияның сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Энергияның сақталу заңын түсіндіреді; есептер шығаруда энергияның сақталу заңын қолданады; толық механикалық энергияны есептер шығаруда қолданады. |
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, Оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. XMIND бағдарламасы арқылы тақырып бойынша үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар: Мұғаліммен сәлемдеседі, сабаққа керекті құралдарын әзірлеп, дайындадалады Мұғалім нұсқауымен бағдарлама көмегімен тақтадағы сұраққа жауап береді |
2 балл |
XMIND бағдарламасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс Мұғалім оқушыларды санау ерекшелігіне қарай 3 топқа топтастырады.
Топтарға физикалық шамалар жасырынған қағаздар таратылады Оқушыларға QR жауап парақтары беріледі Жеке жұмыс.Есептер шығару Энергияның сақталу және айналу заңы бойыша есептер таратылады
Суретте көрсетілгендей массасы 3 кг дене А нүктесінен 10 м/с жылдамдықпен горизонталь жіберіліп, h биіктікте орналасқан В нүктесіндегі серіппеге серпімсіз соғылады. В нүктесіндегі потенциялдық энергия 120 Дж- ге тең, а.Горизонталь қозғалып келе жатқан дененің кинетикалық энергиясы A) 120 Дж. B) 0 Дж.C) 240 Дж. D) 150 Дж. ә.Егер дене серіппеге соқтығыспай В нүктесінде тоқтайтын болса, дененің кинетикалық энергиясы мен потенциалдық энергиясы теңесетін биіктік A) 4 м B) 2 м C) 3 м D) 1,5 м б.Серіппенің қатаңдығы 1500 Н/м болса дененің серпімсіз соқтығысынан кейінгі серіппенің сығылуы A) 18 см B) 22 см C) 20 см D) 15 см
|
Оқушылар іштерінен санайды Алғашқы 1- және 4- болған оқушы 1 топ (5-8) 2 топ (9-12) 3 топ Әр топ мүшесі физикалық шама туралы 1 факт айтады Берілген есептерді шығарып дұрыс QR парақшаны жоғары көтереді |
2 балл 6 балл |
Үлестірме материал Pliсkers бағдарламасы
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бағалау.
Excel бағдарламасы арқылы оқушыларды бағалау Үй тапсырмасы |
3 Қ әдісі арқылы оқушылар сабақты бағалайды Қ – мен үшін құнды болды Қ – мен үшін қызықты болды Қ – маған қиын болды Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады 4.4 жаттығу №1 №2 №3 |
|
Excel |
шағым қалдыра аласыз

















