«Бершүгір ЖОББМ» КММ
Ашық сабақ тақырыбы:
«Энергияның сақталу және айналу заңы»
Өткізген: Рысмағанбетова Г.О
Сынып: 9ә
2022-2023 оқу жылы
|
Білім беру ұйымының атауы |
Бершүгір ЖОББМ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Физика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сақталу заңдары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысмағанбетова Г.О |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Энергияның сақталу және айналу заңы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.3.7- энергияның сақталу заңын тұжырымдау және есептер шығаруда қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: энергияның сақталу заңын біледі Көптеген оқушылар істей алады: энергияның сақталу заңын тұжырымдайды Кейбір оқушылар істей алады: энергияның сақталу заңын есеп шығаруда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлеметсіздер ме? Күйлі, қуаттысыздар ма? «Сәлемдесу» арқылы психологиялық ахуал туғызу Сабақтың «Табыс критерийімен» (1 қосымша) таныстырамын, бұл кестені әр оқушы сабақтың соңында толтырып, есіктегі ашық хатқа салып кетеді. |
Оқушылар берілген суреттер арқылы бір бірімен амандасады |
|
Оқулық Слайд Үлестірме материалдар Стиккерлер Кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім 10 минут Бекіту 10 минут Кері байланыс 5 минут Сабақтың соңы |
«Wordwall» үй тапсырмасын жеке орындау 1) Күш пен оның әрекет ету уақытының көбейтіндісі ----------- деп аталады. 2) Кг* м/с --------------- өлшем бірлігі. 3) Өлшем бірлігі Дж (джоуль) физикалық шамалар: 4) Е= mgh --------- энергия формуласы. 5) Импульстің сақталу заңы ----------------- жүйеде орындалады. 1. Дене импульсі дегеніміз не? 2. Күш импульсі дегеніміз не? 3. Импульстің сақталу заңы қалай тұжырымдалады? 4. І және І ғарыштық жылдамдық неге тең? 5. Зымыранның құрылысы және олардың қозғалуы. 6. Энергия, энергия түрлері. 6. Энергия мен жұмыс арасын да байланыс қандай? 7. Энергияның сақталу және айналу заңы қалай тұжырымдалады? Тапсырма: Мына берілген суреттердің ортақ байланыстарын атаңдар. Екі энергия арқылы топқа бөлу
Жаңа сабақ түсіндіріледі, видеоролик көрсетіледі
PHET.COLORADO арқылы демонстрация көрсету
Топтық жұмыс.Есептер шығару Дескриптор.
Жұптық жұмыс.Сәйкестендіру.
Үйге тапсырма §26 , 4.4 – жаттығу(1)
|
Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына тақтаны қолдану арқылы орындайды
Оқушылар көрген физикалық құбылыстарды, шамаларды айтады.
Видеоролик көрсету арқылы жаңа сабақта алған мәліметтерін толықтыру, мысалдар айтқызу.
Формулаларды толықтай жазып тапсырманы орындайды.
|
Дескриптор Сұрақтарға тез жауап беріп 1 баллдан жинайды
Дескриптор бойынша 4 балл
толық -3балл 4-5 2балл 2-3 1балл |
https://wordwall.net/ru/resource/51319070
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рысмағанбетова Гүлмарал ОразбағанбетқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Энергияның сақталу және айналу заңы" 9-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Энергияның сақталу және айналу заңы" 9-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Жаңа әдіс-тәсілдермен және АКТ қолдану арқылы жасалған
Материалдың қысқаша нұсқасы «Бершүгір ЖОББМ» КММ
Ашық сабақ тақырыбы: «Энергияның сақталу және айналу заңы»
Өткізген: Рысмағанбетова Г.О Сынып: 9ә
2022-2023 оқу жылы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















