|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Денсаулық –зор байлық |
Мектеп: Пугачев МБК |
||
|
Күні: 16.01.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Муканова М.А. . |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ең үлкен байлық |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.ТБ1.5. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді, қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мекен және мезгіл үстеулерін ажырата алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің мағынасын аша алады, сөз тіркестерін құрастыра алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздер арқылы өз ойларын дәлелдейді, түйінді ой айта алады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Мезгіл, мекен үстеулерді қайталау. |
||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: күш-қуат, байлық, тас қашаушы. т.б. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Мәтін кім туралы? 2.Байлық деген не? |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Денсаулықтың таптырмас байлық екені |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,бейнелеу өнері. |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Дәрігердің қабылдауында |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Ширату: «Сөз атасы –сәлем» әдепті елдің баласы алдымен амандасып алайық. Арайлап таң атты. Алтын сәуле таратты Жарқырайды қаламыз. Жайнасың мәңгі даламыз. Қайырлы күн, қонақтар, Қайырлы күн , достарым. 1 мин Сабақ мақсатын таныстыру. Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады..Болжау стратегиясы. Суреттер арқылы тақырыпты болжау. (Балалар, қалай ойлайсыздар бүгінгі тақырыбымыз қандай болмақ?) |
Оқулық Интернет материалдары
|
|
Сабақтың ортасы 35. мин
|
Тыңдалым алдындағы тапсырма Сөздік жұмысы жаңа сөздер (слайдқа жазу) 3 мин рухани- духовный күш-қуат-сила-мощность айырбастау -обменивать тас қашаушы, мүсінші – каменный метатель, скульптор бай - кедей - Сөз тіркесін құру.Мысалы : (кедей жігіт, мүсінші жігіт, зарлайды, Тыңдалым тапсырмасы. Мәтінді оқу. Тыңдалымнан кейінгі тапсырмасы. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Ертеде бір жас жігіт ... Адамның ең үлкен байлығы -.... Қарт жігітке ... Жігіт: «Байлығым көп болса..... Оқушылар мәтінді тыңдап отырып сөйлемді аяқтайды. Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсінеді. Әр сұраққа жауап бере алады. Түсініктеме беріп, негізгі ойды анықтайды.(слайдқа шығару) ҚБ « Басбармақ» арқылы Астана қаласын топтастыру. 2-тапсырма Топтық тапсырма. «Дана үкі» әдісі арқылы І топ. 5-тапсырма.Көп нүктенің орнына қажетті сөздер мен сөз тіркестерін қойып жаз. ІІ топ. Дескриптор: - қойылған сұрақтарға жауап береді. - берілген тапсырманы орындайды.(сладқа шығару ҚБ «Басбармақ» Сергіту жаттығуы. ҚБ. «Қол шапалақтау» |
|
|
Сабақтың соңы 5. мин |
Қорытынды. Оқушылар қойылған сұрақтарға нақты жауап бере алады. -Астана қандай қала? Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын. Кері байланыс: «Білім қоржыны» смайликтер жіберу. Үйге тапсырма: -жаңа сөздерді жаттау -Мәтінді оқып келу. |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аспан әлемінің құпиясы |
Мектеп: Пугачев МБК |
||
|
Күні: 16.02.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Муканова М.А. . |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.ТБ1.5. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді, қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мекен және мезгіл үстеулерін ажырата алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің мағынасын аша алады, сөз тіркестерін құрастыра алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздер арқылы өз ойларын дәлелдейді, түйінді ой айта алады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Мезгіл, мекен үстеулерді қайталау. |
||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: аспан әлемі, жұлдыз, құпия,қозғалыс, бақылау, аспан денесі, шексіз, көлденең жатқан,шашырап төгілген, ақшыл жолақ. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Мәтін кім туралы? 2.Аспан денелері деген не? |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғат –таусылмас байлық |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,бейнелеу өнері. |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Нәтиже сабақ |
||
Сабақ барысы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ең үлкен байлық"
Ашық сабақ "Ең үлкен байлық"
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Денсаулық –зор байлық |
Мектеп: Пугачев МБК |
||
|
Күні: 16.01.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Муканова М.А. . |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ең үлкен байлық |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.ТБ1.5. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді, қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мекен және мезгіл үстеулерін ажырата алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің мағынасын аша алады, сөз тіркестерін құрастыра алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздер арқылы өз ойларын дәлелдейді, түйінді ой айта алады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Мезгіл, мекен үстеулерді қайталау. |
||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: күш-қуат, байлық, тас қашаушы. т.б. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Мәтін кім туралы? 2.Байлық деген не? |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Денсаулықтың таптырмас байлық екені |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,бейнелеу өнері. |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Дәрігердің қабылдауында |
||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері. |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5мин |
Ширату: «Сөз атасы –сәлем» әдепті елдің баласы алдымен амандасып алайық. Арайлап таң атты. Алтын сәуле таратты Жарқырайды қаламыз. Жайнасың мәңгі даламыз. Қайырлы күн, қонақтар, Қайырлы күн , достарым. 1 мин Сабақ мақсатын таныстыру. Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады..Болжау стратегиясы. Суреттер арқылы тақырыпты болжау. (Балалар, қалай ойлайсыздар бүгінгі тақырыбымыз қандай болмақ?) |
Оқулық Интернет материалдары
|
|
Сабақтың ортасы 35. мин
|
Тыңдалым алдындағы тапсырма Сөздік жұмысы жаңа сөздер (слайдқа жазу) 3 мин рухани- духовный күш-қуат-сила-мощность айырбастау -обменивать тас қашаушы, мүсінші – каменный метатель, скульптор бай - кедей - Сөз тіркесін құру.Мысалы : (кедей жігіт, мүсінші жігіт, зарлайды, Тыңдалым тапсырмасы. Мәтінді оқу. Тыңдалымнан кейінгі тапсырмасы. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Ертеде бір жас жігіт ... Адамның ең үлкен байлығы -.... Қарт жігітке ... Жігіт: «Байлығым көп болса..... Оқушылар мәтінді тыңдап отырып сөйлемді аяқтайды. Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсінеді. Әр сұраққа жауап бере алады. Түсініктеме беріп, негізгі ойды анықтайды.(слайдқа шығару) ҚБ « Басбармақ» арқылы Астана қаласын топтастыру. 2-тапсырма Топтық тапсырма. «Дана үкі» әдісі арқылы І топ. 5-тапсырма.Көп нүктенің орнына қажетті сөздер мен сөз тіркестерін қойып жаз. ІІ топ. Дескриптор: - қойылған сұрақтарға жауап береді. - берілген тапсырманы орындайды.(сладқа шығару ҚБ «Басбармақ» Сергіту жаттығуы. ҚБ. «Қол шапалақтау» |
|
|
Сабақтың соңы 5. мин |
Қорытынды. Оқушылар қойылған сұрақтарға нақты жауап бере алады. -Астана қандай қала? Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын. Кері байланыс: «Білім қоржыны» смайликтер жіберу. Үйге тапсырма: -жаңа сөздерді жаттау -Мәтінді оқып келу. |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Аспан әлемінің құпиясы |
Мектеп: Пугачев МБК |
||
|
Күні: 16.02.2018ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Муканова М.А. . |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Аспан әлемі |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т2 Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.ТБ1.5. Мекен және мезгіл үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұнын түсінеді, қарапайым сұрақтарға жауап бере алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мекен және мезгіл үстеулерін ажырата алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтіннің мағынасын аша алады, сөз тіркестерін құрастыра алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздер арқылы өз ойларын дәлелдейді, түйінді ой айта алады. |
||
|
Тілдік мақсат |
Мезгіл, мекен үстеулерді қайталау. |
||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: аспан әлемі, жұлдыз, құпия,қозғалыс, бақылау, аспан денесі, шексіз, көлденең жатқан,шашырап төгілген, ақшыл жолақ. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Мәтін кім туралы? 2.Аспан денелері деген не? |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Табиғат –таусылмас байлық |
||
|
Пəнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану,бейнелеу өнері. |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Нәтиже сабақ |
||
Сабақ барысы
шағым қалдыра аласыз













