|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Күні : 11.12.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Рахимова Гульзат Зейноллаевна |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 23. Еңбек адамдары |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін мазмұнын түсініп, пайымдау мәтінін анықтау, мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін) құрастыру және оған жауап беру |
|||||||||
|
Құндылықтар: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасампаздық және жаңашылдық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
|
«Фишкалар» арықылы бағалау |
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? 1-тапсырма Ойланайық Оқулық авторы:
ЖИ арқылы автор өлеңін оқиды Оқиық Айтылым 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Есте сақта! Жұрнақтың дұрыс жагғануын түсіндіреді
Сергіту сәті «Суреттер сөйлейді» ойыны Оқылым Айтылым 3-тапсырма. Еңбек адамдарының суретін тап. Ізденейік 4-тапсырма 5-тапсырма Ойнайық Жазылым Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі «Еңбек адамдары» тақырыбына Wordwall платформасы арқылы ойын ойнату |
Тыңдалым,айтылым.
Айтылым "Шеңбер бойымен" әдісі арқылы сөздермен сөйлем құрау Айтылым Қазақ тілінде –шы, -ші жұрнақтары етістіктер мен зат есімдерге жалғанып, жаңа сөз тудырады , яғни мамандық атауы. Суффикс –шы, -ші добавляется к глаголу и к существительному делает из них профессии (образует новые слова). Берілген сөздерге –шы/ - ші қосымшаларын жалға. Жүргізу- жүргізу ______ Есеп – есеп______ Дүкен – дүкен______ Диірмен – диірмен_______ Бақылау – бақылау_______ Сату- сату_______ Жұмыс-жұмыс________ Тапсырмаларды орындауда жұрнақты дұрыс жалғайды
Оқылым Айтылым Мен диқан боламын, Егін егіп, орамын. Жүргізуші боламын, Қамбаға астық құямын. Мен жұмысшы боламын, Қырманды таза қыламын. Мен есепші боламын, Өлшеп астық аламын. Диірменші боламын, Астықтан ұн аламын. Мен – наубайшы, шырағым, Нан пісіріп тұрамын. Мен сатушы боламын, Тәтті тоқаш сатамын.Жазалым Тақырып бойынша 4 сөйлемдерді құрап 2 топ болып орындайды
Айтылым Сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен немесе ғаламтордан қара.
Айтылым Сұрақтар үлгісін пайдалан Мен жер жыртамын ба? Мен астықты ұшырамын ба? Мен астықты тазалаймын ба? Мен астық тасимын ба? Мен қырманды сыпырамын ба? Мен астықтан ұн тартамын ба? |
«Фишкалар» арықылы бағалау Дескриптор: Еңбек адамдарын әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дискриптор: тапсырмаларды қатесіз орындайды
Дескриптор: Еңбек адамдары жөнінде жүйелі сөйлеу Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: Еңбек адамдарының атауын дұрыс табады . жүйелі сөйлем құрайды Дескриптор: Сөйлемдегі керек сөздерді дұрыс қояды |
Оқулық
сөздік
Оқулық Оқулық
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Сызбалар. карточкалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 2-тапсырма,20-бет |
|
||||||||
|
Кері байланыс «Бас бармақ»әдісі арқылы орындалады |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Еңбек адамдары 4-сынып
Ашық сабақ: Еңбек адамдары 4-сынып
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Мамандықтар әлемі |
|||||||||
|
Күні : 11.12.2025 |
Педагогтің аты-жөні:Рахимова Гульзат Зейноллаевна |
|||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 23. Еңбек адамдары |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін мазмұнын түсініп, пайымдау мәтінін анықтау, мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін) құрастыру және оған жауап беру |
|||||||||
|
Құндылықтар: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасампаздық және жаңашылдық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
|
«Фишкалар» арықылы бағалау |
Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Ойтүрткі Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Бүгінгі сабағымыз не туралы деп ойлайсыңдар? 1-тапсырма Ойланайық Оқулық авторы:
ЖИ арқылы автор өлеңін оқиды Оқиық Айтылым 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Есте сақта! Жұрнақтың дұрыс жагғануын түсіндіреді
Сергіту сәті «Суреттер сөйлейді» ойыны Оқылым Айтылым 3-тапсырма. Еңбек адамдарының суретін тап. Ізденейік 4-тапсырма 5-тапсырма Ойнайық Жазылым Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі «Еңбек адамдары» тақырыбына Wordwall платформасы арқылы ойын ойнату |
Тыңдалым,айтылым.
Айтылым "Шеңбер бойымен" әдісі арқылы сөздермен сөйлем құрау Айтылым Қазақ тілінде –шы, -ші жұрнақтары етістіктер мен зат есімдерге жалғанып, жаңа сөз тудырады , яғни мамандық атауы. Суффикс –шы, -ші добавляется к глаголу и к существительному делает из них профессии (образует новые слова). Берілген сөздерге –шы/ - ші қосымшаларын жалға. Жүргізу- жүргізу ______ Есеп – есеп______ Дүкен – дүкен______ Диірмен – диірмен_______ Бақылау – бақылау_______ Сату- сату_______ Жұмыс-жұмыс________ Тапсырмаларды орындауда жұрнақты дұрыс жалғайды
Оқылым Айтылым Мен диқан боламын, Егін егіп, орамын. Жүргізуші боламын, Қамбаға астық құямын. Мен жұмысшы боламын, Қырманды таза қыламын. Мен есепші боламын, Өлшеп астық аламын. Диірменші боламын, Астықтан ұн аламын. Мен – наубайшы, шырағым, Нан пісіріп тұрамын. Мен сатушы боламын, Тәтті тоқаш сатамын.Жазалым Тақырып бойынша 4 сөйлемдерді құрап 2 топ болып орындайды
Айтылым Сөздердің мағынасын түсіндірме сөздіктен немесе ғаламтордан қара.
Айтылым Сұрақтар үлгісін пайдалан Мен жер жыртамын ба? Мен астықты ұшырамын ба? Мен астықты тазалаймын ба? Мен астық тасимын ба? Мен қырманды сыпырамын ба? Мен астықтан ұн тартамын ба? |
«Фишкалар» арықылы бағалау Дескриптор: Еңбек адамдарын әңгімелейді.
«Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дискриптор: тапсырмаларды қатесіз орындайды
Дескриптор: Еңбек адамдары жөнінде жүйелі сөйлеу Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Дескриптор: Еңбек адамдарының атауын дұрыс табады . жүйелі сөйлем құрайды Дескриптор: Сөйлемдегі керек сөздерді дұрыс қояды |
Оқулық
сөздік
Оқулық Оқулық
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Сызбалар. карточкалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 2-тапсырма,20-бет |
|
||||||||
|
Кері байланыс «Бас бармақ»әдісі арқылы орындалады |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз

























