|
Білім беру ұйымы: Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні : |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Еріншектің ертеңі бітпес |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1* мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу 3.5.1.2 көптік/тәуелдік/ жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Мәтінді рөлге бөліп оқиды,. мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді .Жіктік жалғауларды ауызша , жазбаша тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (8 минут) |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу Ертеңгілік шеңбер. «Сақина салмақ» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру:51 б. 4-тапсырма Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Атама сәлем
беремін, «Сақина салмақ» ойыны. Үй тапсырмасын оқиды. Оқушылар суреттер арқылы сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжап айтады. |
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет! Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы (9-42 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. қоқыс- мусор оңай- легко қиын- трудно қарны ашу-проголодаться ертеңге қалдыру –оставить на завтра 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 2. Грамматикалық қоржын. Жіктік жалғауларының жекеше және көпше формасымен таныстырып кету. Мен құямын/жинаймын 3.Тыңдалым.1-тапсырма Мәтінді тыңда. Жаңа сөздерді айт. Мәтінде кездесетін таныс емес сөздерге түсінік береді. Сұрақтар: 1. Мәтін кім туралы? 2.. Қадиша – қандай қыз? 3. Автор не айтқысы келді? 4. 2 – тапсырма. Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап беріңдер. Кері байланыс: Оқушылардың жауаптарын мұқият тыңдау,мадақтау. Қысқа жауаптарды да қабылдау.Жауап беруге талпыныс жасаған оқушыға қолдау көрсету. 5.4-тапсырма. Қадиша мен жалқау мысықтың әрекетін салыстыр. Сергіту сәті 5.5–тапсырма. «Попкорн» әдісі. Дескриптор: - әріптерді дұрыс жазады -каллиграфиялық нормалар-ды сақтап жазады. - сөздерді сауатты жазады -сөйлемдегі сөздердің жалғауларын дұрыс жалғайды 6. Жеке тапсырма: «Синквейн» әдісі. «Қадиша» сөзіне бесжолды өлең құрастыру |
Тыңдалым,айтылым. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. 2.(Ө) Оқылым. Айтылым Мен құямын/жинаймын Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды. Жаңа сөздерді айтады. Таныс емес сөздерді айтады. Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді. (Т)Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Не туралы оқығандарын топта талқылайды. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді: 1. Анасы Қадишаға не деді? 2. Қадиша қалай жауап берді? 3. Қадиша қандай қателік жіберді? 4. Сен Қадишаның орнында болсаң, не істер едің? Қадиша мен жалқау мысықтың әрекетін «Венн диаграммасы» арқылы салыстырады, әр топ өз жұмысын қорғайды, өз ойларын дәлелдейді. Сергіту сәтін орындайды. Жазылым. Орындау барысы: оқушылар стақаннан бір сөйлемді таңдап алады.Таңдап алған сөйлемдегі көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны айтады, содан кейін жазады Бесжолды өлең құрастыру 1.Қадиша 2. 3. 4. 5. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - жаңа сөздерді атайды. -сұрақтарға жауап береді; ˗ іс-әрекеті арқылы кейіпкерді анықтайды. Өзара бағалау: «Бас бармақ» Дескриптор: -мәтінді рөлге бөліп оқиды; ˗ мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; -сөйлем құрылымын сақтайды. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
Дескриптор арқылы бағалау Өзара бағалау: «Бас бармақ»
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 52 бет сөздік слайд Слайд Оқулық 53 бет Оқулық 54 бет слайд |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. «Шапалақ ұрайық». Әр оқушы сабақты түсінген не түсінбегендігін шапалақ ұру арқылы білдіреді. «Сабақты түсінбедім» – 1 шапалақ «Түсінігім күдікті» – 2 шапалақ «Сабақты толық түсіндім» – 3шапалақ Үй тапсырмасын беру :53 б. 3-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау |
||||
|
Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре... Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай... Ол ертең құя... Ол бүгін кино көре... Біз бүгін құя... Біз тамақты ертең істей... Сендер ертең құя... Сендер үйді бүгін жинай... Сіздер таңертең құя... Сіздер тамақты ертең істей... Олар ертең құя... Олар бүгін үй жинай..
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре...
Мен гүлге суды ертең құя... Мен үйді ертең жинай...
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре... Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай... Ол ертең құя... Ол бүгін кино көре... Біз бүгін құя... Біз тамақты ертең істей... Сендер ертең құя... Сендер үйді бүгін жинай... Сіздер таңертең құя... Сіздер тамақты ертең істей... Олар ертең құя... Олар бүгін үй жинай..
Мен гүлге суды ертең құя... Мен үйді ертең жинай...
Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай...
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Еріншектің ертеңі бітпес 3 сынып
Ашық сабақ Еріншектің ертеңі бітпес 3 сынып
|
Білім беру ұйымы: Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: ІІ Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні : |
|
||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Еріншектің ертеңі бітпес |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1* мәтінді немесе оның бөлімдерін мәнерлеп оқу, шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу 3.5.1.2 көптік/тәуелдік/ жіктік /септік жалғауларын ауызша тілде және жазбаша тілде қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары : |
Мәтінді рөлге бөліп оқиды,. мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді .Жіктік жалғауларды ауызша , жазбаша тілде қолданады |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (8 минут) |
Ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал туғызу Ертеңгілік шеңбер. «Сақина салмақ» ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру:51 б. 4-тапсырма Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Атама сәлем
беремін, «Сақина салмақ» ойыны. Үй тапсырмасын оқиды. Оқушылар суреттер арқылы сабақтың тақырыбын, мазмұнын болжап айтады. |
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет! Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» |
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы (9-42 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. қоқыс- мусор оңай- легко қиын- трудно қарны ашу-проголодаться ертеңге қалдыру –оставить на завтра 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; 2. Грамматикалық қоржын. Жіктік жалғауларының жекеше және көпше формасымен таныстырып кету. Мен құямын/жинаймын 3.Тыңдалым.1-тапсырма Мәтінді тыңда. Жаңа сөздерді айт. Мәтінде кездесетін таныс емес сөздерге түсінік береді. Сұрақтар: 1. Мәтін кім туралы? 2.. Қадиша – қандай қыз? 3. Автор не айтқысы келді? 4. 2 – тапсырма. Мәтінді оқы. Сұрақтарға жауап беріңдер. Кері байланыс: Оқушылардың жауаптарын мұқият тыңдау,мадақтау. Қысқа жауаптарды да қабылдау.Жауап беруге талпыныс жасаған оқушыға қолдау көрсету. 5.4-тапсырма. Қадиша мен жалқау мысықтың әрекетін салыстыр. Сергіту сәті 5.5–тапсырма. «Попкорн» әдісі. Дескриптор: - әріптерді дұрыс жазады -каллиграфиялық нормалар-ды сақтап жазады. - сөздерді сауатты жазады -сөйлемдегі сөздердің жалғауларын дұрыс жалғайды 6. Жеке тапсырма: «Синквейн» әдісі. «Қадиша» сөзіне бесжолды өлең құрастыру |
Тыңдалым,айтылым. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. 2.(Ө) Оқылым. Айтылым Мен құямын/жинаймын Тыңдалым,айтылым. Мәтінді тыңдайды. Жаңа сөздерді айтады. Таныс емес сөздерді айтады. Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар «Пазл» әдісі арқылы 2 топқа бөлінеді. (Т)Мәтінді рөлге бөліп оқиды. Не туралы оқығандарын топта талқылайды. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді: 1. Анасы Қадишаға не деді? 2. Қадиша қалай жауап берді? 3. Қадиша қандай қателік жіберді? 4. Сен Қадишаның орнында болсаң, не істер едің? Қадиша мен жалқау мысықтың әрекетін «Венн диаграммасы» арқылы салыстырады, әр топ өз жұмысын қорғайды, өз ойларын дәлелдейді. Сергіту сәтін орындайды. Жазылым. Орындау барысы: оқушылар стақаннан бір сөйлемді таңдап алады.Таңдап алған сөйлемдегі көп нүктенің орнына тиісті қосымшаны айтады, содан кейін жазады Бесжолды өлең құрастыру 1.Қадиша 2. 3. 4. 5. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - жаңа сөздерді атайды. -сұрақтарға жауап береді; ˗ іс-әрекеті арқылы кейіпкерді анықтайды. Өзара бағалау: «Бас бармақ» Дескриптор: -мәтінді рөлге бөліп оқиды; ˗ мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; -сөйлем құрылымын сақтайды. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын»
Дескриптор арқылы бағалау Өзара бағалау: «Бас бармақ»
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 52 бет сөздік слайд Слайд Оқулық 53 бет Оқулық 54 бет слайд |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия. «Шапалақ ұрайық». Әр оқушы сабақты түсінген не түсінбегендігін шапалақ ұру арқылы білдіреді. «Сабақты түсінбедім» – 1 шапалақ «Түсінігім күдікті» – 2 шапалақ «Сабақты толық түсіндім» – 3шапалақ Үй тапсырмасын беру :53 б. 3-тапсырма (жазбаша), сандықшаны жаттау |
||||
|
Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре... Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай... Ол ертең құя... Ол бүгін кино көре... Біз бүгін құя... Біз тамақты ертең істей... Сендер ертең құя... Сендер үйді бүгін жинай... Сіздер таңертең құя... Сіздер тамақты ертең істей... Олар ертең құя... Олар бүгін үй жинай..
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре...
Мен гүлге суды ертең құя... Мен үйді ертең жинай...
Сен бүгін құя... Сен киноны ертең көре... Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай... Ол ертең құя... Ол бүгін кино көре... Біз бүгін құя... Біз тамақты ертең істей... Сендер ертең құя... Сендер үйді бүгін жинай... Сіздер таңертең құя... Сіздер тамақты ертең істей... Олар ертең құя... Олар бүгін үй жинай..
Мен гүлге суды ертең құя... Мен үйді ертең жинай...
Сіз таңертең құя... Сіз қуыршақты ертең жинай...
шағым қалдыра аласыз













