|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі |
|||||||||
|
Күні : 29.01.2026 |
Педагогтің аты-жөні: Касабаева Жазира Назаркызы |
|||||||||
|
Сынып: 11 «З» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Ерлер мен әйелдер теңдігі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; 11.2.5.1 көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алаын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып,сенімді және еркін сөйлеу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай біледі; көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алаын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып,сенімді және еркін сөйлейді; |
|||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Бірлік және ынтымақ |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Бағдаршам Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. |
«Шапалақ» «Бағдаршам» |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. 1- тапсырма Айтылым Тыңдалым 2- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Ерекше қажеттілігі бар оқушылардың жанына келіп, пікір алмасамын. Ең бірінші болған оқушы, жазған жауабын дауыстап оқиды. Жазылым 5-тапсырма Топтық жұмыс Жазылым тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 6-тапсырма Ойтаразы |
Тыңдалым,айтылым. Теңдік- равенство Құқық-право Тірек-опора Саясат-политика Тұжырымдама-концепция Айтылым Ер мен әйелдің теңдігін қалай түсінесіздер? Сыныптас досыңызға түсіндіріңіз.
Тыңдалым Айтылым Мәтінді тыңдаңыздар. Негізгі ақпараттарды дәптерлеріңізге жазыңыздар. Жазылым Тірек сөздерді қатыстырып сөйлем құраңыздар. Ұйытқы, теңдік, теңсіздік, сыйластық, тәрбие, ұлт болашағы. Айтылым Полилог. Бір- біріңнен алғашқы ерлер мен әйелдер қарым қатынасының тарихы туралы сұраңдар. Еліміздегі болған қиын қыстау кезеңдердегі мәселелерге назар аударыңдар. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша хронологиялық кесте жасап, мазмұнын өз сөзіңізбен жеткізіңіз
Айтылым Мәтіндегі «Әйелдер бір қолымен бесікті, екінші қолымен әлемді тербеткен» деген нақыл сөзді «Қос жазба күнделігінде» түсіндіріңіздер. «Қазіргі әйел-ана қандай болу керек?» деген тақырыпта пікірталас ұйымдастырыңыздар. Айтылым Гендерлік саясат, әйел- аналардың қоғамдағы орны туралы өз ойларыңызды жазыңыздар . 1.Пікір.2. Дәлел.3. Мысал. 4. Қорытынды Жазылым Сөздіктерді (түсіндірме, фразеологиялық) пайдаланып, мәтінде кездесетін терминдер мен тіркестерге анықтама беріңіздер. Айтылым «Жарқын ойлар» кестесін толтырыңыздар. |
«Шапалақ»
Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді.
«Бас бармақ»
Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы»
|
Оқулық
сөздік
Оқулық
Оқулық
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ойтолғау |
|
||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Ерлер мен әйелдер теңдігі. 11 сынып
Ашық сабақ. Ерлер мен әйелдер теңдігі. 11 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8. Әлемдегі ерлер мен әйелдердің құқықтары мен теңдігі |
|||||||||
|
Күні : 29.01.2026 |
Педагогтің аты-жөні: Касабаева Жазира Назаркызы |
|||||||||
|
Сынып: 11 «З» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Ерлер мен әйелдер теңдігі |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.1.1.1 мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай білу; 11.2.5.1 көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алаын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып,сенімді және еркін сөйлеу; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
мәтін үзінділері бойынша болжам жасау, тиісті ақпаратты анықтай біледі; көпшілік алдында сөз сөйлеуде маңызды орын алаын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып,сенімді және еркін сөйлейді; |
|||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Бірлік және ынтымақ |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:
Үй жұмысын тексеру Бағдаршам Әр бала қолына қызыл және жасыл түсті қағаз алады. Мұғалім қойған бірнеше сұраққа байланысты балалар қолындағы қағазын көтереді. Сұраққа жауабы дайын болса, "жасыл" түсті, сұрақ жауабын білмейтін болса "қызыл" түсті қағазды көрсетеді. Жасыл түсті көрсеткен кез келген оқушыдан жауап сұралады. Жасыл түсті қағазды мүлдем көтермеген оқушыларға сұрақты қайталап қоюға болады не жауап берілген соң қызыл түсті қағаз көрсеткен кез келген оқушыдан жауапты қайталап беруін сұрау қажет. |
«Шапалақ» «Бағдаршам» |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. 1- тапсырма Айтылым Тыңдалым 2- тапсырма Жеке жұмыс Жазылым тапсырма Жеке жұмыс Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс Айтылым 3-тапсырма Жеке жұмыс Ерекше қажеттілігі бар оқушылардың жанына келіп, пікір алмасамын. Ең бірінші болған оқушы, жазған жауабын дауыстап оқиды. Жазылым 5-тапсырма Топтық жұмыс Жазылым тапсырма Жазылым 4-тапсырма Жеке жұмыс Айтылым 6-тапсырма Ойтаразы |
Тыңдалым,айтылым. Теңдік- равенство Құқық-право Тірек-опора Саясат-политика Тұжырымдама-концепция Айтылым Ер мен әйелдің теңдігін қалай түсінесіздер? Сыныптас досыңызға түсіндіріңіз.
Тыңдалым Айтылым Мәтінді тыңдаңыздар. Негізгі ақпараттарды дәптерлеріңізге жазыңыздар. Жазылым Тірек сөздерді қатыстырып сөйлем құраңыздар. Ұйытқы, теңдік, теңсіздік, сыйластық, тәрбие, ұлт болашағы. Айтылым Полилог. Бір- біріңнен алғашқы ерлер мен әйелдер қарым қатынасының тарихы туралы сұраңдар. Еліміздегі болған қиын қыстау кезеңдердегі мәселелерге назар аударыңдар. Айтылым Мәтін мазмұны бойынша хронологиялық кесте жасап, мазмұнын өз сөзіңізбен жеткізіңіз
Айтылым Мәтіндегі «Әйелдер бір қолымен бесікті, екінші қолымен әлемді тербеткен» деген нақыл сөзді «Қос жазба күнделігінде» түсіндіріңіздер. «Қазіргі әйел-ана қандай болу керек?» деген тақырыпта пікірталас ұйымдастырыңыздар. Айтылым Гендерлік саясат, әйел- аналардың қоғамдағы орны туралы өз ойларыңызды жазыңыздар . 1.Пікір.2. Дәлел.3. Мысал. 4. Қорытынды Жазылым Сөздіктерді (түсіндірме, фразеологиялық) пайдаланып, мәтінде кездесетін терминдер мен тіркестерге анықтама беріңіздер. Айтылым «Жарқын ойлар» кестесін толтырыңыздар. |
«Шапалақ»
Дескриптор
-Суреттеп жазады -Әңгімелейді.
«Бас бармақ»
Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды «Өзін- өзі бағалау»
Дескриптор 3 балл -Сұхбаттасады -Сұраққа жауап береді «Блоб ағашы»
|
Оқулық
сөздік
Оқулық
Оқулық
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Ойтолғау |
|
||||||||
|
Кері байланыс
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















