|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманбек Гулдаурен |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ.Түскі тамақ – күшті тамақ. «Түскі тамақ» Ертай Ашықбаев |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, мәнерлеп, теріп оқу; 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарманы іштей саналы түрде түсініп оқиды, қажетті ақпаратты тауып, мәтіннен жаңа ақпарат пен пікірлерді жинақтап, талдайды. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 25минут Ширату жаттығулары 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Қуаныш қасығы» әдісі-бұл оқушыларды жақсы көңіл-күйде ұстау үшін қолданылатын оқу әдістерінің бірі. Бұл әдіс көбінесе топтық жұмыстар мен белсенді сабақ барысында қолданылады, балалардың бір-біріне қолдау көрсетуін және бірлесіп жұмыс істеуін мақсат етеді. Оқушылар бір-біріне 1- 2 сөзбен тілек білдіреді. Үй тапсырмасы «Галареяға саяхат» әдісі «Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айтады. Өзіңнің қыс туралы не ойлайтыныңды жазып, қыстың суретін салып келеді. Топқа бөлу: «Randomus» (платформасы) Мақсаты: топтыстыру 1-топ: Таңғы ас 2-топ: Түскі ас 3-топ: Кешкі ас Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбына сай оқу мақсатын жариялау. 1-тапсырма Жұппен жұмыс «Топтастыру» әдісі Тағам түрлеріне зер сал.Суретте берілген тағамдарды берілген кестеге нақыл сөздерге қарай топтастырады, түсіндіреді.
Не себепті таңғы асқа, түскі асқа, кешкі асқа осындай тағам жеу керек? 2-тапсырма «Ой қозғау» QR-кодты ашып автордың өмірбаянымен танысады.
-Ертай Ашықбаев туралы не білесің? Бір-біріне сұрақтар қояды. «Spiral Festisite» әдісі Мәтінді тыңда. «Түскі тамақ» Е.Ашықбаев Мазмұнын айтады Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз атайды Ж/Ы: Сорпа,қуырдақ, салат,палау,құс еті,балық,компот, айран. «Ұлттық оюлар" ұлттық құндылықтарға байланысты сергіту сәтінің мақсаты: Ұлттық құндылықтарды түсіндіру: Оқушыларға қазақ халқының ұлттық ою-өрнектерінің мәні мен маңызын ұғындыру, оюлар арқылы ұлттық мәдениетке деген сүйіспеншіліктерін арттыру. ЕБҚ. Саралау тапсырмалары 4-тапсырма 1 деңгей-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастыр. 2 деңгей-«Түскі ас» мәзірін дайында. 3 деңгей- «Суреттерді сәйкестендіру» ФС. Жеке жұмыс 5- тапсырма -Түскі асқа не жегенді ұнатасың? Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріңе жазып ал Жауап: Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер Өзіңнің ас мәзірің туралы эссе жазып келу. Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі
|
Амандасады. Бір-біріне құрмет сезімін оята отырып, жақсы тілектер айтады. Мәтіннің мазмұнын айтады. Тапсырмаларды орындайды. Салған суреттерін кір жайғыш жіпке іледі. «Randomus» платформасы арқылы топқа бөлінеді. Жұптаса жұмыс жасайды. Кесте толтырады. QR-код арқылы жаңа ақпарат алады, ой бөліседі. Мәтінді тыңдайды Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Ас мәзірін жасайды. Түскі ас мәзірін дайындайды. Суреттерді сәйкестендіреді. Сұраққа жауап береді Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді жазып алады. Үй тапсырмасын алады. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: 1.«Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б 2.Өз ойын қысқаша жазады, қыстың суретін салады-1б Тамаша! Дескриптор: 1.Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1б 2.Қай мезгілде қандай ас жеу керек екенін біледі-1б ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: 1.Автордың өмірбаянымен танысады-1б Дескриптор: 1.Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б 2.Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады-1б Тамаша! Дескриптор: 1.«Асханадағы түскі ас» диалог құрастырады. 2.Түскі ас мәзірін дайындайды. 3.Суреттерді әр кезеңге сай сәйкестендіреді. Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: 1.Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1б 2.Дәптеріне жазып алады-1б ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Тамаша! «Бағдаршам» әдісі |
Қасықтар
3 сынып Әдебиеттік оқу, «Атамұра» баспасы. 2022 ж, Қабатай Б.,Зейнетоллина У., Қалиева В.69-70 беттер Кесте, суреттер
https://www.festisite.com/text-layout/valentine-heart/#google_vignette https://youtu.be/GyIWXwdhG78?si=wLOxZ40kOHA2MMTa Суреттер Жұмыс дәптері, оқулық оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ-Ертай Ашықбаев Түскі тамақ
Ашық сабақ-Ертай Ашықбаев Түскі тамақ
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманбек Гулдаурен |
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№34 сабақ.Түскі тамақ – күшті тамақ. «Түскі тамақ» Ертай Ашықбаев |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, мәнерлеп, теріп оқу; 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
шығарманы іштей саналы түрде түсініп оқиды, қажетті ақпаратты тауып, мәтіннен жаңа ақпарат пен пікірлерді жинақтап, талдайды. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 25минут Ширату жаттығулары 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі «Қуаныш қасығы» әдісі-бұл оқушыларды жақсы көңіл-күйде ұстау үшін қолданылатын оқу әдістерінің бірі. Бұл әдіс көбінесе топтық жұмыстар мен белсенді сабақ барысында қолданылады, балалардың бір-біріне қолдау көрсетуін және бірлесіп жұмыс істеуін мақсат етеді. Оқушылар бір-біріне 1- 2 сөзбен тілек білдіреді. Үй тапсырмасы «Галареяға саяхат» әдісі «Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып,мазмұнын айтады. Өзіңнің қыс туралы не ойлайтыныңды жазып, қыстың суретін салып келеді. Топқа бөлу: «Randomus» (платформасы) Мақсаты: топтыстыру 1-топ: Таңғы ас 2-топ: Түскі ас 3-топ: Кешкі ас Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбына сай оқу мақсатын жариялау. 1-тапсырма Жұппен жұмыс «Топтастыру» әдісі Тағам түрлеріне зер сал.Суретте берілген тағамдарды берілген кестеге нақыл сөздерге қарай топтастырады, түсіндіреді.
Не себепті таңғы асқа, түскі асқа, кешкі асқа осындай тағам жеу керек? 2-тапсырма «Ой қозғау» QR-кодты ашып автордың өмірбаянымен танысады.
-Ертай Ашықбаев туралы не білесің? Бір-біріне сұрақтар қояды. «Spiral Festisite» әдісі Мәтінді тыңда. «Түскі тамақ» Е.Ашықбаев Мазмұнын айтады Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз атайды Ж/Ы: Сорпа,қуырдақ, салат,палау,құс еті,балық,компот, айран. «Ұлттық оюлар" ұлттық құндылықтарға байланысты сергіту сәтінің мақсаты: Ұлттық құндылықтарды түсіндіру: Оқушыларға қазақ халқының ұлттық ою-өрнектерінің мәні мен маңызын ұғындыру, оюлар арқылы ұлттық мәдениетке деген сүйіспеншіліктерін арттыру. ЕБҚ. Саралау тапсырмалары 4-тапсырма 1 деңгей-«Асханадағы түскі ас» диалог құрастыр. 2 деңгей-«Түскі ас» мәзірін дайында. 3 деңгей- «Суреттерді сәйкестендіру» ФС. Жеке жұмыс 5- тапсырма -Түскі асқа не жегенді ұнатасың? Ұжымдық жұмыс 6-тапсырма Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып, дәптеріңе жазып ал Жауап: Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқып бер Өзіңнің ас мәзірің туралы эссе жазып келу. Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі
|
Амандасады. Бір-біріне құрмет сезімін оята отырып, жақсы тілектер айтады. Мәтіннің мазмұнын айтады. Тапсырмаларды орындайды. Салған суреттерін кір жайғыш жіпке іледі. «Randomus» платформасы арқылы топқа бөлінеді. Жұптаса жұмыс жасайды. Кесте толтырады. QR-код арқылы жаңа ақпарат алады, ой бөліседі. Мәтінді тыңдайды Ақпаратпен танысады Жаттығу жасайды Ас мәзірін жасайды. Түскі ас мәзірін дайындайды. Суреттерді сәйкестендіреді. Сұраққа жауап береді Негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді жазып алады. Үй тапсырмасын алады. Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: 1.«Қысқы кеш» мәтінін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б 2.Өз ойын қысқаша жазады, қыстың суретін салады-1б Тамаша! Дескриптор: 1.Тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастырады-1б 2.Қай мезгілде қандай ас жеу керек екенін біледі-1б ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: 1.Автордың өмірбаянымен танысады-1б Дескриптор: 1.Мәтінді тыңдап, мазмұнын айтады-1б 2.Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтады-1б Тамаша! Дескриптор: 1.«Асханадағы түскі ас» диалог құрастырады. 2.Түскі ас мәзірін дайындайды. 3.Суреттерді әр кезеңге сай сәйкестендіреді. Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: 1.Өлеңдегі негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады-1б 2.Дәптеріне жазып алады-1б ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Тамаша! «Бағдаршам» әдісі |
Қасықтар
3 сынып Әдебиеттік оқу, «Атамұра» баспасы. 2022 ж, Қабатай Б.,Зейнетоллина У., Қалиева В.69-70 беттер Кесте, суреттер
https://www.festisite.com/text-layout/valentine-heart/#google_vignette https://youtu.be/GyIWXwdhG78?si=wLOxZ40kOHA2MMTa Суреттер Жұмыс дәптері, оқулық оқулық Кері байланыс тақтасы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз















