Бекітемін: Мектеп директоры: К.Абдуллаев ____________
«М.Жұмабаев атындағы №15 жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1 «А» сыныпқа математика пәнінен
«Есептер»
тақырыбында өтетін сабақ жоспары

Бастауыш сынып мұғалімі: М.Жунисова
|
Білім беру ұйымының атауы |
«М.Жұмабаев атындағы № 15 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунисова Майра |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.05.2025ж |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ.Есептер / Жеміс пен көгөніс – салауатты тамақтанудың негізі |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы таң досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. Өткенді пысықтау «Кез-келген» ойыны Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс ФС тапсырмасы «Рас-жалған» әдісі 1-тапсырма Кімнің не айтқанын анықта Кесте сызып, оны толтыр
Ережемен жұмыс Дұрыс пікір ақиқат деп аталады Дұрыс емес пікір жалған деп аталады ЕҚБ-тапсырма Ақшамен жеміс сатып ал. БАҒАСЫН СӘЙКЕСТЕНДІР
ЕБҚ-тапсырма 17 теңгені монеталармен жина
Сергіту сәті. Ойын тәртібі: Мұғалім түрлі сөйлемдер айтады. Балалар: - Егер рас (дұрыс) болса – қолдарын шапалақтайды ? - Егер жалған (дұрыс емес) болса – орнында тұрып үндемейді ? Жалпы білім беру тақырыбында: 1. Күн шығыстан шығады – Рас ? 2. 3+2 = 6 – Жалған ? 3. Қазақстанның астанасы – Астана – Рас ? 4. Қыста қар жаумайды – Жалған ? 5. Алма – жеміс – Рас ? ? Табиғат туралы: 1. Ағаштар көктемде бүршік атады – Рас ? 2. Құстар суда жүзеді, бірақ ұша алмайды – Жалған ? 3. Су – тіршілік көзі – Рас ? 4. Көлік – тірі табиғат – Жалған ? 5. Гүлдер күнге қарап өседі – Рас ? Музыкаға ілесіп қимылдар жасайды ФС тапсырмасы 2-тапсырма Заттарды тап А) 1-ші сурет Шыншыл қызанақ пен алмұртты айтты-дұрыс пікір Өтірікші бургер мен пістені айтты-жалған пікір Ә) 2-ші сурет Шыншыл алмаларды айтты-шын ақпарат Өтірікші қиярды айтты—жалған ақпарат Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Ақиқат пікірлерді ата Әлия алма алды Алмат алмұрт алды Сырым банан алды
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар
Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Есепті оқып, оны шығар Қай жеміс қандай тәрелкеге салынған? Алма- қызыл Алмұрт- жасыл Лимон- сары
Кері байланыс |
Өлеңді мәнерлеп айтады
А 4 форматты қағазға кез-келген сан, тағы сан жазады, оларды қосады, мәнін айтады.
Есептің жауабын табады
Тапсырма ны орындайды
Кестені толтырады
Ережемен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Есепті шығарады
Ақиқат пікірлерді атайды
Есепті шығарады
Жемістерді тәрелкеге салады
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! «Жемістер мен көгөністер» әдісі арқылы мадақтап отыру
Тамаша!
Дескриптор: Берілген тапсырманың дұрыс-бұрыстығын тексереді Жауабын кестеге толтырады
Тамаша!
Тамаша!
Жарайсың! Тамаша! Дескриптор: Есепті оқиды Кесте құрып, есеп шарты бойынша толтырады. Сұраққа жауап береді.
Дескриптор: Ақиқат пікірлерді атайды Тапсырманы өз бетінше орындайды
Дескриптор: Есепті оқиды, шартын түсінеді, шығарады Кестені толтырады
|
Суреттер
Жемістер мен көгөністердің суреттер
Кесте
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқушы жұмысы
Ереже жазылған плакат
Таратпа парақтар
Оқулық
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық
Кесте
Суреттер
Суреттер
|
|||||||||||||||||||||
Тексерілді: ДОЖЖО: Г.Букеева
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Есептер"
Ашық сабақ: "Есептер"
Бекітемін: Мектеп директоры: К.Абдуллаев ____________
«М.Жұмабаев атындағы №15 жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
1 «А» сыныпқа математика пәнінен
«Есептер»
тақырыбында өтетін сабақ жоспары

Бастауыш сынып мұғалімі: М.Жунисова
|
Білім беру ұйымының атауы |
«М.Жұмабаев атындағы № 15 жалпы білім беретін мектеп» КММ |
||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунисова Майра |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.05.2025ж |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№121 сабақ.Есептер / Жеміс пен көгөніс – салауатты тамақтанудың негізі |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.2.1 тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтау; |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы таң досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын. Өткенді пысықтау «Кез-келген» ойыны Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс ФС тапсырмасы «Рас-жалған» әдісі 1-тапсырма Кімнің не айтқанын анықта Кесте сызып, оны толтыр
Ережемен жұмыс Дұрыс пікір ақиқат деп аталады Дұрыс емес пікір жалған деп аталады ЕҚБ-тапсырма Ақшамен жеміс сатып ал. БАҒАСЫН СӘЙКЕСТЕНДІР
ЕБҚ-тапсырма 17 теңгені монеталармен жина
Сергіту сәті. Ойын тәртібі: Мұғалім түрлі сөйлемдер айтады. Балалар: - Егер рас (дұрыс) болса – қолдарын шапалақтайды ? - Егер жалған (дұрыс емес) болса – орнында тұрып үндемейді ? Жалпы білім беру тақырыбында: 1. Күн шығыстан шығады – Рас ? 2. 3+2 = 6 – Жалған ? 3. Қазақстанның астанасы – Астана – Рас ? 4. Қыста қар жаумайды – Жалған ? 5. Алма – жеміс – Рас ? ? Табиғат туралы: 1. Ағаштар көктемде бүршік атады – Рас ? 2. Құстар суда жүзеді, бірақ ұша алмайды – Жалған ? 3. Су – тіршілік көзі – Рас ? 4. Көлік – тірі табиғат – Жалған ? 5. Гүлдер күнге қарап өседі – Рас ? Музыкаға ілесіп қимылдар жасайды ФС тапсырмасы 2-тапсырма Заттарды тап А) 1-ші сурет Шыншыл қызанақ пен алмұртты айтты-дұрыс пікір Өтірікші бургер мен пістені айтты-жалған пікір Ә) 2-ші сурет Шыншыл алмаларды айтты-шын ақпарат Өтірікші қиярды айтты—жалған ақпарат Өзіндік жұмыс 3-тапсырма Ақиқат пікірлерді ата Әлия алма алды Алмат алмұрт алды Сырым банан алды
Жұптық жұмыс 4-тапсырма Есепті шығар
Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Есепті оқып, оны шығар Қай жеміс қандай тәрелкеге салынған? Алма- қызыл Алмұрт- жасыл Лимон- сары
Кері байланыс |
Өлеңді мәнерлеп айтады
А 4 форматты қағазға кез-келген сан, тағы сан жазады, оларды қосады, мәнін айтады.
Есептің жауабын табады
Тапсырма ны орындайды
Кестені толтырады
Ережемен танысады
Жеке жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Есепті шығарады
Ақиқат пікірлерді атайды
Есепті шығарады
Жемістерді тәрелкеге салады
Кері байланыс жасайды
|
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша ! «Жемістер мен көгөністер» әдісі арқылы мадақтап отыру
Тамаша!
Дескриптор: Берілген тапсырманың дұрыс-бұрыстығын тексереді Жауабын кестеге толтырады
Тамаша!
Тамаша!
Жарайсың! Тамаша! Дескриптор: Есепті оқиды Кесте құрып, есеп шарты бойынша толтырады. Сұраққа жауап береді.
Дескриптор: Ақиқат пікірлерді атайды Тапсырманы өз бетінше орындайды
Дескриптор: Есепті оқиды, шартын түсінеді, шығарады Кестені толтырады
|
Суреттер
Жемістер мен көгөністердің суреттер
Кесте
Суреттер
Оқулық
Кесте
Оқушы жұмысы
Ереже жазылған плакат
Таратпа парақтар
Оқулық
Қимылдар
Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық
Кесте
Суреттер
Суреттер
|
|||||||||||||||||||||
Тексерілді: ДОЖЖО: Г.Букеева
шағым қалдыра аласыз
















