Ашық сабақ Есептер шығару.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Есептер шығару.

Материал туралы қысқаша түсінік
4 санды бірнеше есе арттыру, кемітуге , еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару. көбейту мен бөлуге берілген есептердің шығару әдістерін түсіндіру
Материалдың қысқаша нұсқасы

25 Сабақ №101

Пәні: Математика

Мектеп: «Құлағы нашар еститін балалар үшін Ленгір қосалқы мектеп-интернаты» КММ

Күні: 17.03.2021 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Г. Орманова.

Сынып: 2 «Б»

Қатысқан оқушы саны:


Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың тақырыбы:




Есептер шығару.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.5.1.4 санды бірнеше есе арттыру, кемітуге , еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару.

2.5.1.6 көбейту мен бөлуге берілген есептердің шығару әдістерін түсіндіру


Сабақтың мақсаты




2.3.2.2. Көбейту және бөлу кестесін құрастыруды үйрену,есептер шығару.

Коррекциялық мақсаты

Дыбыстарын қадағалау, түзету, сөйлеу тілін қалыптастыру

Құндылықтарды дамыту



Зейінділікке, шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Жетістік критерийлері



Берілген есептер мен мысалдарды шығарады.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, көркем еңбек,сандар.

Көрнекіліктер

Ережелер, плакаттар

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері


Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Басы

2 минут

Ұйымдастыру сәтіОқып,білім аламыз,

Сәлемдесу, түгелдеу Біз көңілді баламыз,

Оқушыларды сабаққа дайындау Математика пәнінде,

Психологиялық дайындық Тапқыр,алғыр боламыз.

Жақсы көңіл-күй қалыптастыру

3 минут

Тіл бұрышымен жұмыс

«Р» дыбысты ата , Буындарды оқы: ара, аро, ра, ро, ру

Сөздерді оқы: роза, раушан, қара. Сөйлемдерді оқы:

Суреттермен жұмыс ара, дәптер,

5 минут

Күнделікті сөздер:

1 жылда неше мезгіл бар? Көбейтудің компоненттерін ата

1 жылда неше ай бар? Бөлу амалының компоненттерін ата

1 айда неше күн бар? Бірліктерді ата: 1,2,3,4,5,6,7,8,9.

1 аптада неше күн бар? Ондықтарды ата:10,20,30..... Жүздіктерді ата:100,200,300....

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру

Үйге не берілді? Есте сақтау қабілеттерін тексеру

Тапсырмаларды тексеру 16:4 45:5 5х4 8х4 3х7 2х4

Көбейту кестесін сұрау 12:3 36:4 4х9 3х9 4х4 4х3

Сергіту сәті










Ортасы

Жаңа сабақ

20 минут





















Дәптермен жұмыс

1,2,3 қарлығаш боп ұш

4,5,6 қарлығаш боп қалқы

7,8,9,10 қарлығаш боп қон.

Ал, енді жаңа сабағымызды бастайық.

Тақырыбы: «Есептер шығару». Қазақ халқының қолөнері.

Қазақтың қол өнеріне күнделікті өмірде қолданылатын заттар жатады. Біз соның ішінде зергерлік бұйымдарға тоқтймыз. Зергерлік бұйымдарға жүзік, шашбау, білезік, сырға, қапсырма, алқа т.б жатады. Зергерлік бұйымдар алтын, күміс сияқты бағалы асыл тастардан жасалады.


1 есепте ( түсіндіру)

Бір зергер 24 әшекей бұйым жасады, бұл басқа зергердің жасағанына қарағанда 4 есе артық. Екі зергер барлығы неше әшекей бұйым жасады?

1Shape1 зергер- 24, бұл

2Shape3 зергер-? 4есе артық ? әшекей

Шешуі: 24:4=6 (2 зергер)

24+6=30

Жауабы: барлығы -30 әшекей бұйым жасалған.


2а есепте ( ауызша)

Көрмеге күмістен жасалған 27 бұйым , ал теріден жасалған бұйымдар одан 3 есе кем қойылды. Көрмеге күмістен жасалған бұйымға қарағанда, теріден жасалған бұйымның нешеуі кем қойылды?

КShape4 үмістен- 27 бұйым

Теріден -?, 3 есе кем ? кем

Шешуі: 27:3=9 (тері)

27-9=18

Жауабы: теріден жасалған 18 бұйым кем.

2ә есеп ( тақтада жұмыс)

ШShape7 Shape5 ебер -12 қамшы

Шәкірті -? қамшы, 9-ы кем ? есе артық

Шешуі: 12-9=3

12:3=4

Жауабы: шебер 4 есе артық қамшы жасады.


Мысал: 3.

Ойын: «Қуыршақты әшекей бұйымдармен сәндейміз».

14:2=7 4х2=8 18:9=2

5:5=1 12х1=12 5х2=10


4 есепте

Балаларға дұрыс шешуін табуға көмктес. Қайсысы дұрыс келеді?





Әлия







Маржан








Соңы

5 минут



РЕФЛЕКСИЯ

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті?Қандай кедергілер болды?Не сәтті өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?..

Карточкамен жұмыс

Баған түрінде шығар

25+14 =39 35+12=47 24+53=77

16+32 =48 17+11=28 72+13=85




Сабақты бекіту:

Сұрақтар қойып бекіту.

-Сабақ түсінікті болдыма?

-Қандай сұрақтарың бар?



Кері байланыс:

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.





Түсіндім Сұрағым бар Түсінбедім

Үйге тапсырма: 81- бет, № 5 мысал


Бағалау:

Деңгейлеріне қарай бағалау.




Оқу ісінің меңгерушісі: Қ. С. Есмурзаева









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
25.11.2021
510
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі