|
Бөлім |
«Саяхат», «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каупенбаева Сандугаш Мухадиловна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
13.02.2023 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептер шығару / Атам мен әжемнің ауылында |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарлама сынасәйкесоқытумақсаттары |
1.5.1.3** қосынды мен қалдықты табуға берілген есептерді талдау және шығару/кері есеп құрастыру және шығару 1.5.1.4. санды бірнеше бірлікке арттыру,кеміту,айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептер құрастыру және шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосынды мен қалдықты табуға берілген есептерді талдайды.кері есеп құрастырады, шығарады. Санды бірнеше бірлікке арттыру,кеміту,айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңбасы 2 минут |
Ұйымдастырукезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут |
«Сиқырлы сандар» әдісі Жасырынған сандарды тап. Сиқырлы сандарды тапқанда ауылдың суреті шығады. Олай болса бүгінгі сабақта, ауылға саяхат жасаймыз. Есептер шығарамыз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжыдық жұмыс «Анықта» әдісі Есептердің қысқаша жазылуы мен сұлбасын тап. Оларды шығар. |
Жасырынған сандарды табады
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады 5.сұлбасын табады |
«Волейбол» әдісімен Дескриптор: -қысқаша шартын жазады -сұрағын анықтап, өрнек құрады -мәнін есептейді -жауабын жазады -сұлбасын табады Әр ұпайға жұлдызшалар тарату арқылы. |
Таратпа қаламсап Оқулық №1, 36-бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут Сергіту сәті 4 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Суретке қара. Есеп құрастыр және оны шығар. ЕҚБ (Ерекше қабілетті бала) Берілген суреттерді пайдаланып, есеп құрастырады. «Көңілді тапсырмалар» ойыны Мұғалім 10 – ға дейінгі кез келген санды айтады. |
1. қысқаша шартын жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады Балалар айтылған сан бойынша бірігеді. |
«Отшашу» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын жазады -сұрағын анықтап, өрнек құрады -мәнін есептейді -жауабын жазады «Басбармақ» арқылы |
Таратпа Қаламсап Сандар жазыл ған қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10минут
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Мәнін тап» әдісі Әр суретке сәйкес сандардың қосындысын немесе айырмасын таңда. Есепте. |
1. суретке сәйкес қосыныдысын, айырмасын таңдайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -суретке сәйкес қосыныдысын, айырмасын таңдайды |
Оқулық № 3, 37-бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы 3 мин |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Бөлім «Саяхат», «Салт-дәстүр және
ауыз әдебиеті» Педагогтің
аты-жөні: Каупенбаева Сандугаш
Мухадиловна Пәні: Математика Күні: 13.02.2023
жыл Сынып:1 Қатысқандар саны:20
Қатыспағандар саны:0 Сабақтың тақырыбы Есептер шығару / Атам мен
әжемнің ауылында
Оқубағдарлама сынасәйкесоқытумақсаттары
1.5.1.3** қосынды
мен қалдықты табуға берілген есептерді талдау және шығару/кері есеп
құрастыру және шығару 1.5.1.4. санды бірнеше
бірлікке арттыру,кеміту,айырмалық салыстыруға берілген есептерді
талдау және шығару, кері есептер құрастыру және
шығару Сабақтың
мақсаты
Қосынды мен қалдықты
табуға берілген есептерді талдайды.кері есеп құрастырады, шығарады.
Санды бірнеше бірлікке арттыру,кеміту,айырмалық салыстыруға
берілген есептерді талдайды. Сабақ
барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты Педагогтіңәрекеті Оқушыныңәрекеті Бағалау
Ресурс тар
Сабақтыңбасы 2
минут Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялық
ахуал орнату.
«Қал қалай?»
ойыны
1.Қалдарың
қалай?
2.Жүріс
қалай?
3.Жүгіріс
қалай?
4.Алғанда
қалай?(алдыға қарай алақан
жаю)
5.Бергенде қалай?
(алдыға қарай алақанды төмен
қарату)
6.Түнгі ұйқы қалай?
(екі алақанын біріктіріп бір бетіне
апарады)
7.Ойнағанда
қалай?
8.Ұрысқанда
қалай?
9.Көңіл –күй
қалай?
Оқушылар сабаққа
назар аударады.
1.Осылай
(басбармақтарын
көрсетеді)
2.Осылай (бір
орындарында жүреді)
3.Осылай (бір
орындарында жүгіреді)
4.Осылай (екі
қолдарымен алуды көрсетеді)
5.Осылай (екі
қолдарымен беруді көрсетеді)
6.Осылай (екі
алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған
болады)
7.Осылай (қолдарын
шапалақтайды)
8.Осылай
(басбармақтарын төмен
қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен
күліп көрсетеді)
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы! Талпын!
Сабақтың
ортасы
5
минут 10
минут
«Сиқырлы сандар»
әдісі
Жасырынған сандарды
тап.
Сиқырлы сандарды
тапқанда ауылдың суреті шығады. Олай болса бүгінгі сабақта, ауылға
саяхат жасаймыз. Есептер
шығарамыз.
Сабақтың тақырыбы
мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма
Ұжыдық
жұмыс
«Анықта»
әдісі
Есептердің қысқаша жазылуы мен
сұлбасын тап. Оларды
шығар.
Жасырынған сандарды
табады
1. қысқаша шартын
жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек
құрады 3.мәнін
есептейді 4.жауабын
жазады
5.сұлбасын
табады
«Волейбол»
әдісімен Дескриптор: -қысқаша шартын
жазады -сұрағын анықтап, өрнек
құрады -мәнін
есептейді -жауабын
жазады -сұлбасын
табады
Әр ұпайға
жұлдызшалар тарату арқылы.
Таратпа
қаламсап
Оқулық
№1,
36-бет
10
минут
Сергіту
сәті 4
минут 2-
тапсырма Жұптық
жұмыс
«Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі
Суретке
қара.
Есеп құрастыр және
оны шығар.
ЕҚБ (Ерекше
қабілетті бала)
Берілген
суреттерді пайдаланып, есеп
құрастырады.
«Көңілді
тапсырмалар» ойыны Мұғалім 10 – ға дейінгі кез
келген санды айтады. 1.
қысқаша шартын
жазады 2.сұрағын анықтап, өрнек
құрады 3.мәнін
есептейді 4.жауабын
жазады Балалар айтылған сан бойынша
бірігеді.
«Отшашу»
арқылы
Жұлдызшалар Дескриптор: -
қысқаша шартын
жазады -сұрағын анықтап, өрнек
құрады -мәнін
есептейді -жауабын
жазады «Басбармақ»
арқылы
Таратпа
Қаламсап
Сандар жазыл ған
қағаздар
10минут
3 –
тапсырма Жеке
жұмыс «Мәнін тап»
әдісі
Әр суретке сәйкес сандардың
қосындысын немесе айырмасын таңда.
Есепте. 1. суретке сәйкес қосыныдысын,
айырмасын таңдайды
«Отшашу» арқылы
бір-ірін бағалау Дескриптор:
-суретке сәйкес қосыныдысын,
айырмасын таңдайды
Оқулық №
3, 37-бет
Сабақтыңсоңы 3
мин
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













