Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Етістік 2 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Қоршаған орта |
||||
Мұғалімнің аты-жөні |
Базильжанова А.К |
||||
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
2 сынып |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Етістік |
||||
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын (ұнайды, ұнамайды, себебі ..., пайдалы болды, пайдасыз болды, себебі ...) білдіру 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату |
||||
Сабақтың мақсаты: |
Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша пайдалы жақтары мен себебін білдіреді. Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Етістікті ажыратады. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин Қызығушы-лығын ояту |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жүректен - жүрекке» Мақсаты: Оқушылардың идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамыту Өткенді еске түсіру. «Сұрақ-жауап» әдісі Сұрақтарға жауап алу -Зат есім деген не? -Зат есімнің қандай сұрақтарын білесіңдер? -Жалқы есім деген не? -Жалпы есім деген не? -Зат есімнің жекеше түрі деген не? -Зат есімнің көпше түрі деген не? -Сөз таптары нешеге бөлінеді? ЕББҚ: Нұсқаулық:Қандай сөз таптарын білесің? Ребусты шешіңдер
Шешіміндегі сөз туралы не айта аласың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жарияланады |
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Қолдан жасалған жүрекшені жүрегінің тұсына қойып, сыныптас достарына ақ тілек, ізгі ниеттерін айтып шығады. Берілген сұрақтарға жауап береді Ребусты шешіп, жауабы етістік екенін анықтайды. Етістік туралы білетіндерін айтады |
Ауызша мадақтау (Жақсы! Жарайсың! Өте жақсы!) Ауызша мадақтау (Жақсы! Жарайсың! Өте жақсы!) |
Жүрекше
слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Бағалау критерийі: Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша пайдалы жақтары мен себебін білдіреді. (ҰЖ) 1 тапсырма «Кинометафора» әдісі
Нұсқаулық: Бейнежазбаны көр. Мазмұны бойынша өз ойыңды білдір Дескриптор: бейнежазбаны көреді; мазмұны бойынша өз ойын білдіреді; ЕББҚ: Нұсқаулық: Бейнежазбадан не қандай пайдалы ақпарат алдың? |
Бейнежазбаны көреді Мазмұны бойынша ойын білдіреді (маған бұл бейнежазба пайдалы болды, себебі етістік туралы білдім) |
Бағдаршам арқылы |
Imektep.kz |
|
Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді (ҰЖ) 2 тапсырма «Сұрақтар жаңбыры» әдісі Нұсқаулық: Мәтінді оқы. Сұрақтар құрастыр және жауап бер Қайың тегіс және таулы жерлерде өседі. Қайыңнан түрлі үй жиһаздары жасалады. Оның майымен былғары өңделеді. Ол улы газдарды өткізбейді. Қайың-аса пайдалы ағаш. Дескриптор: мәтінді оқиды; сұрақ құрастырады; сұрақтарға жауап береді? ЕББҚ: Нұсқаулық: Мәтінді оқы. Жетелей отырып сұрақтар қоюына қолдау көрсетемін.
Сергіту сәті: «Қимылмен көрсет» ойыны |
Мәтінді оқиды. Сұрақ құрайды және жауап береді (Қайың қандай жерде өседі? Қайыңнан не жасайды? Оның майымен не жасауға болады?) Слайдта берілген суреттердің іс-қимылын көрсетеді |
Ауызша мадақтау (Жақсы! Жарайсың! Өте жақсы!) |
Слайд |
||
Бағалау критерийі: Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады (ЖЖ) 3 тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі Нұсқаулық: Сурет бойынша әңгіме құрап жаз.
Дескриптор: сурет бойынша сөйлем құрап жазады; каллиграфиялық нормаларды сақтап жазады; ЕББҚ: Нұсқаулық: Өзіңе ұнаған суретке сөйлем құрап жаз. Дескриптор: сөйлем құрап жазады; каллиграфиялық нормаларды сақтап жазады; |
Сурет бойынша әңгіме құрап жазады. (Балалар ағаш отырғызды. Қанат пен Айбек құстарға ұя жасады. Елдос атын суғарды.) |
ҚБ: 1-10 балл жүйесі арқылы |
|||
Сабақтың соңы 5 мин |
Бағалау критерийі: Етістікті ажыратады (ЖЖ) 4 тапсырма «Еркін жазу» әдісі Нұсқаулық: Берілген сөздердің мағынасына қарай етістіктерді анықтап жаз
Көктем _________ . Жер _____________ . Күн _____________ , найзағай____________. Құстар жылы жақтан ______ __________ . Дескриптор: бірінші сөйлемге қатысты етістікті анықтап жазады; екінші сөйлемге қатысты етістікті анықтап жазады; үшінші сөйлемге қатысты етістікті анықтап жазады; төртінші сөйлемге қатысты етістікті анықтап жазады; ЕББҚ: Нұсқаулық: тірек сөздерді пайдаланып мағынасына қарай етістіктерді қойып жаз Тірек сөздер: күркіреп, жарқырады, келді, көгерді
Материалды жүктеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |