Материалдар / Ашық сабақ Етістік туралы білетінімді еске түсіремін

Ашық сабақ Етістік туралы білетінімді еске түсіремін

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасу
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Атақты тұлғалар.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3



Сабақтың тақырыбы:

85 Етістік туралы білетінімді еске түсіремін

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу;

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағыттал-ған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут



























Сергіту сәті

2 минут










Сабақты қорыту

3минут













Қосымша тапсырма

5минут













Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал

«Амандасу» әдісі

Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді




Үй тапсырмасын тексеру

Оқу тапсырмасын тексеру:

«Касета» әдісі

Мәтінді оқу.

Сұрақтарға жауап береді.




Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым

ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. 7- жаттыығу

Керекті сөздерді пайдаланып,сұрақтарға жауап бер.

Етістіктерді тап дара немесе күрделі екенін тап.




«Адасқан әріптер» әдісі

8-жаттығу.

Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қойып,сөйлемдерді көшіріп жаз.




ЕҚБ

9 жаттығу. Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жаз. Күрделі етістіктерді қатыстырып сөйлем құрап жаз.






Жұппен жұмыс

«Жағдаят» әдісі

10- жаттығу.

-Суретке қарап,мәтіннің тақырыбын болжа.

-Мәтінге ат қой.

-Келесі беттегі жопарды толықтыр.

-Жоспар бойынша мәтінді мазмұнда.

-Мәтіннен етістіктерді тауып,олардың дара және күрделі түрін ажырат.


ҚЖ:

Диктант

Жайлауда.

Әкем екеуміз жайлауға бардық. Онда мен гүл тердім. Жайлаудың ауасы өте таза. Жиі-жиі жаңбыр жауады. Біз атқа мініп қой бақтық.      (21 сөз)


Үй тапсырмасы.



Амандасады

Жақсы тілектер айтады.







Үй тапсырмасын тексертеді.







Мәтінмен жұмыс жасайды





Көркем жазады








Тапсырманы орындайды






Көркем жазады



Тапсырманы орындайды.







Сергіту жаттығуын жасайды





Тапсырманы орындайды.



Сөздерді оқиды




Тапсырманы орындайды








Көркем жазады











Үй тапсырмасын орындайды






Кері байланыс жасайды.





Дескриптор:

Мәтінді мәнерлеп оқиды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б



Дескриптор:

Керекті сөздерді пайдаланып,сұрақтарға жауап береді-1б

Етістіктерді тап дара немесе күрделі екенін табады-1б


Өте жақсы оқыдың!


Дескриптор:

Көп нүктенің орнына тиісті етістіктерді қояды-1б

Сөйлемдерді көшіріп жазады-1б


Дескриптор:

Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады-1б

Күрделі етістіктерді қатыстырып сөйлем құрап жазады-1б




Дескриптор:

Суретке қарап,

мәтіннің тақы-рыбын болжайды-1б

Мәтінге ат қояды-1б

Мәтіннен етістіктерді тауып,олардың дара және күрделі түрін ажыратады-1б

Жарайсың!






Жарайсың






«Білім қоржыны» әдісі

Көңіл күй стикерлері




Суреттер







Суреттер





Қималар








Оқулық






оқулық


Таратпа парақтар







Оқушы жұмысы








Оқулық








Суреттер


Таратпа парақтар



Оқушы жұмысы


Суреттер














Кері байланыс тақтасы

































































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Атақты тұлғалар.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3



Сабақтың тақырыбы:

86 Негізгі және туынды етістік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау.

Сабақтың мақсаты

Негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут































Сергіту сәті

2 минут










Сабақты қорыту

3минут








Қосымша тапсырма

5минут















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал

«Амандасу» әдісі

Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді




Үй тапсырмасын тексеру

Оқу тапсырмасын тексеру:

«Касета» әдісі

Мәтінді оқу.

Сұрақтарға жауап береді.




Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым

ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. 11- жаттыығу

Мәтінді тыңда. Мәтін неліктен үш бөлікке бөлінген? Әр бөліктің тақырыбын анықтап,оларға ат қой.

Әбіш маған кім болады?

Мені не қызықтырды?

Мен не істедім?

Өзіңнің мектепке барған алғашқы күнің есіңде ме?


«Адасқан әріптер» әдісі

12-жаттығу.

Сурет мазмұнын болжа. Әлидің күнделігін оқы. Күнделік дұрыс жазылған ба? Әлиге қандай кеңес бересің?




ЕҚБ

13-жаттығу. Екі бағандағы етістіктерді оқып,салыстыр. Етістіктерді сөз құрамына талда? Қай бағандағы етістіктердің түбірі зат есім?




Дәптермен жұмыс.

14-жаттығу

Мақалды жатқа жаз. Етістіктердің астын сыз.




Жұппен жұмыс

«Жағдаят» әдісі

15- жаттығу.

Ағаш бұтақтарындағы етістіктерді теріп жаз. Етістіктерді сөз құрамына талда.




ҚЖ: Етістіктерді сөз құрамына талда.

биле; би - түбір ; ле - жұрнақ

көзде; көз - түбір ; де - жалғау

арқала; баста ; қолда жырла ; қапта ;

Үй тапсырмасы.

Сөз құрамына талда.  Оқулық, тазалық, көршілерден, сатушыға, кітаптар, қалалықтардан, өнерлі.


Амандасады

Жақсы тілектер айтады.







Үй тапсырмасын тексертеді.







Мәтінмен жұмыс жасайды





Көркем жазады










Тапсырманы орындайды




Тапсырманы орындайды







Тапсырманы орындайды.







Сергіту жаттығуын жасайды




Тапсырманы орындайды.

Көркем жазады





Сөздерді оқиды


Тапсырманы орындайды











Көркем жазады







Үй тапсырмасын орындайды






Кері байланыс жасайды.





Дескриптор:

Мәтінді мәнерлеп оқиды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б




Дескриптор:

Мәтін неліктен үш бөлікке бөлінгенін айтады-1б Әр бөліктің тақырыбын анықтап,оларға ат қойады-1б

Өте жақсы оқыдың!




Дескриптор:

Сурет мазмұнын болжайды-1б

Әлидің күнделігін оқиды-1б





Дескриптор:

Екі бағандағы етістіктерді оқып,салыстырады-1б Етістіктерді сөз құрамына талдайды-1б





Дескриптор:

Мақалды жатқа жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б




Дескриптор:

Ағаш бұтақта-рындағы етіс-тіктерді теріп жазады-1б Етістіктерді сөз құрамына талдайды-1б




Дескриптор:

Етістіктерді сөз құрамына талдайды-1б

Сөздерді жазады-1б


Жарайсың!



Жарайсың






«Білім қоржыны» әдісі

Көңіл күй стикерлері




Суреттер







Суреттер





Қималар








Оқулық






оқулық


Таратпа парақтар







Оқушы жұмысы








Оқулық








Суреттер


Таратпа парақтар



Оқушы жұмысы


Суреттер














Кері байланыс тақтасы













































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Атақты тұлғалар.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3



Сабақтың тақырыбы:

87 Негізгі және туынды етістік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау.

Сабақтың мақсаты

негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут





Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут




































Сергіту сәті

2 минут






Сабақты қорыту

3минут












Қосымша тапсырма

5минут













Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал



Үй тапсырмасын тексеру

Оқу тапсырмасын тексеру:

«Серпілген сауал» әдісі

Етістіктерді сөз құрамына талда? Қай бағандағы етістіктердің түбірі зат есім?

Мәтін неліктен үш бөлікке бөлінген?



Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым

ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. 16- жаттыығу

Көп нүктенің орнына атақты тұлғалардың бірінің атын қойып,мәтінді оқы.

Мәтін кім туралы?

Оның тұңғыш оқу құралы қалай аталады? Ол қандай оқулық?

Мәттіннен етістіктерді тап.



«Адасқан әріптер» әдісі

17-жаттығу.

Берілген зат есімдер мен сын есімдерге – ла,-ле,-да,-де,-та,-те,-дас,-тас,-лас,-лес,-тан,-тен жұрнақтарының тиістісінжалғап,туынды етістік жаса.

Туынды етістіктердің ішінен өзің қалаған үш-төрт сөзбен сөйлем құрап жаз.




ЕҚБ Дәптермен жұмыс.

18-жаттығу.

Жаңылтпашты жатқа айт және жаз.

Қарамен жазылғандар қандай сөздер? Олардың мағнасын бір-біріңе түсіндіріп көріңдер.



Жұппен жұмыс

«Жағдаят» әдісі

19- жаттығу.

«Етістік»сөзінен баспалдақ жаса. Осы әріптерден басталатын іс- әрекетті білдіретін сөздер ойлап,торкөзді толтыр.

Шыққан етістіктердің қайсысы негізгі,қайсысы туынды екенін айт.

Туынды етістіктерді теріп жаз.


ҚЖ:

Диктант

Көмекші. 

Күн жексенбі болатын. Жерде жылтылдаған қырбық қар бар. Есет қалың киініп далаға шықты. Ол қар күреп жатқан атасына көмектесті. (20 сөз)


Үй тапсырмасы.

Ереже жаттау.




Амандасады

Жақсы тілектер айтады.







Үй тапсырмасын тексертеді.










Мәтінмен жұмыс жасайды





Көркем жазады








Тапсырманы орындайды


Тапсырманы орындайды












Тапсырманы орындайды.







Сергіту жаттығуын жасайды








Тапсырманы орындайды.

Көркем жазады



Сөздерді оқиды


Тапсырманы орындайды






Көркем жазады







Үй тапсырмасын орындайды





Кері байланыс жасайды.




Дескриптор:

Ережені жаттайды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б







Дескриптор:

Көп нүктенің орнына атақты тұлғалардың бірінің атын қойып,мәтінді оқиды-1б

Оның тұңғыш оқу құралы қалай аталады-1б

Өте жақсы оқыдың!


Дескриптор:

Берілген зат есімдер мен сын есімдерге жұрнақтарының тиістісінжалғап, туынды етістік жасады-1б








Дескриптор:

Жаңылтпашты жатқа айт және жазады-1б

Қарамен жазылғандар қандай сөздер екенін айтады-1б








Дескриптор:

«Етістік»сөзінен баспалдақ жасайды-1б Осы әріптерден басталатын іс- әрекетті білдіре-тін сөздер ойлап, торкөзді толтырады-1б






Дескриптор:

Сауатты ,көркем жазады-1б

Қортынды жасайды-1б



Жарайсың!




«Білім қоржыны» әдісі

Көңіл күй стикерлері




Суреттер







Суреттер





Қималар








Оқулық






оқулық


Таратпа парақтар







Оқушы жұмысы








Оқулық








Суреттер


Таратпа парақтар



Оқушы жұмысы


Суреттер

















Кері байланыс тақтасы















































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Атақты тұлғалар.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3



Сабақтың тақырыбы:

88 Негізгі және туынды етістік

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.4.2.4 негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау.

3.2.6.1 мұғалімнің көмегімен ұқсас тақырыпта берілген мәтін түрлерін/стилін (көркем мәтін, ғылыми-танымдық мәтін)/жанрын салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу;

Сабақтың мақсаты

негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут








Сабақ

тың ортасы

20 минут



















Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

3минут








Қосымша тапсырма

5минут















Кері байланыс

5 минут




Психологиялық ахуал

«Амандасу» әдісі

Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді




Үй тапсырмасын тексеру

Оқу тапсырмасын тексеру:

«Касета» әдісі

Мәтінді оқу.

Сұрақтарға жауап береді.




Жаңа тақырып

Айтылым. Оқылым

ФС тапсырмасы «Бинго»әдісі. 20- жаттыығу

Мәтінді оқы.

Қажымұхан мұңайтпасов кім?

Ол спорттық жолын қайда бастады?Қай мемлекеттерде өткен белдесулердің жеңімпазы болды?

Қажымұхан қандай медальдарға ие болды?

Оның әлемге танымал болуының сыры неде?



«Топтастыру» әдісі

21-жаттығу. Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жаз.





ЕҚБ

22-жаттығу.

Ребусты шеш.

Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін айт.




ҚЖ:

Диктант

Жаза.

 

Ерболат ұрыншақ бала. Түскі тамақ алдында тентектік жасады. Анасы оны бұрышқа тұрғызды.





Үй тапсырмасы.

23- жаттығу.





Амандасады

Жақсы тілектер айтады.







Үй тапсырмасын тексертеді.







Мәтінмен жұмыс жасайды





Көркем жазады











Тапсырманы орындайды

Тапсырманы орындайды



Сергіту жаттығуын жасайды






Тапсырманы орындайды.







Тапсырманы орындайды.

Көркем жазады










Үй тапсырмасын орындайды






Кері байланыс жасайды.





Дескриптор:

Мәтінді мәнерлеп оқиды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б




Дескриптор:

Қажымұхан мұңайтпасов туралы айтады-1б

Ол спорттық жолын қайда бастады-1б

Өте жақсы оқыдың!







Дескриптор:

Берілген зат есімдерден туынды етістік жасап жазады-1б

Көркем жазады-1б






Дескриптор:

Ребусты шешеді-1б

Шешуіндегі сөздің қандай етістік екенін айтады-1б



Дескриптор:

Мақалды жатқа жазады-1б Етістіктердің астын сызады-1б




Жарайсың






«Білім қоржыны» әдісі

Көңіл күй стикерлері




Суреттер







Суреттер





Қималар








Оқулық






оқулық


Таратпа парақтар







Оқушы жұмысы








Оқулық








Суреттер


Оқушы жұмысы


Суреттер



Кері байланыс тақтасы







Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!