Бекітемін:
№51 гимназия директоры:
Г.Ж.Дарибаева
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Алтынсариева Эльмира Бейсеновна |
|
|
Күні |
16.02.2021 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны:28 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістіктің шақтары |
|
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.2.5.1-дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау 4.3.2.1 - тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме) жазу 4.4.2.9 - етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Мәтіннен қажетті ақпараттарды табу, жаңа сөздердің мағынасын ашу -тірек сөздерді пайдаланып, мақала жазу -етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
«Миға шабуыл»әдісі арқылы жұмбақ шешу Бір үйде қос сұлу қыз ағайынды, Екеуі қызықтырған талайыңды. Жүдемес төрт маусымда мұңаймаса, Тұрады нұрға малып маңдайыңды. (Ай, күн) Дүниеде бір қарбыз бар солмайтұғын , Жаз шіріп, қыста үсіп тоңбайтұғын. Жаһанның жерін,суын, жәндіктерін, Іші кең бәрін салса толмайтұғын. (Көк, аспан) |
Жұмбақтарды шешеді
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
|||||||||
|
Ортасы
|
Оқулықпен жұмыс. 1- жаттығу. 1. Мәтінді тыңда. Мұғалім «Ғарыш дегеніміз не?» әңгімесін оқып береді. Оқушылардың мәтінді тыңдау барысында тірек сөздерді белгілеп отыруы қадағаланады. Ықтимал жауаптар: Галактика, Әлем, жұлдыздық жүйе,Күн жүйесі Мұғалім тарапынан қойылған ашық сұрақтарға оқушылар жауап бере отырып, өздері белгілеген тірек сөздермен сәйкестігін тексереді.
«Инсерт» стратегиясы арқылы бұрыннан білетін және «Ғарыш дегеніміз не?»мәтіні бойынша ақпаратты кестеге толтыру.
6-жаттығу. Тірек сөздерді пайдаланып, «Қазақ ғарышкерлері»тақырыбына мақала жазу. Тірек сөздер:қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер, «Союз ТМ-13»ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев,ғарышта 3 рет болу,Айдын Айымбетов. Дескриптор: 1. Тірек сөздерді пайдаланып мәтін жазады; 2. Мәтін жазу стилін сақтайды; 3.Грамматикалық және пунктуациялық нормаларды сақтайды;каллиграфиялық талаптарға сай жазады
Сергіту сәті «Күн, жер, су» ойыны. «Күн» дегенде, қолдарын жоғары көтеріп, күнді бейнелейді. «Жер» дегенде, бір орында тұрып, аяқтарын кезек-кезек қозғайды. «Су» дегенде, қолдарымен толқынды бейнелейді
2-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз жазу, етістіктерді тауып, қандай мезгілдік ұғымда жұмсалғанын айту. Дескриптор: 1.Қатесіз көркем көшіреді. 2.Етістіктерді табады. 3.Қай шақта тұрғанын табады. |
Ашық сұрақтарға жауап береді
Бұрыннан білетін ақпараттарды және мәтін бойынша ақпараттарды кестеге жазады
Тірек сөздерді пайдаланып мақала жазады
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау |
Ынталандыру: Оқушылардың жауаптарын толықтырып, пікір айту,мадақтау, қолдау көрсету;
ҚБ:Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ:Бағдаршам ақылы бағалау
|
Оқулық
Оқулық
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||||||||
|
Соңы |
Рефлексия Кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерлерді желімдейді. Олар ең төмендегі қызыл түстен ең жоғары орналасқан күлгін түске стикерлерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді.
|
Стикерге өз көңіл – күйлерін жазады |
Кемпірқосақ суреті |
Сурет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Етістіктің шақтары" 4 сынып
Ашық сабақ "Етістіктің шақтары" 4 сынып
Бекітемін:
№51 гимназия директоры:
Г.Ж.Дарибаева
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Алтынсариева Эльмира Бейсеновна |
|
|
Күні |
16.02.2021 |
|
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны:28 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістіктің шақтары |
|
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.2.5.1-дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, диаграмма) қажетті ақпараттарды табу, кездескен жаңа сөздердің мағынасын мәнмәтін бойынша анықтап, ақпаратты қорытындылау, бағалау 4.3.2.1 - тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме) жазу 4.4.2.9 - етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-Мәтіннен қажетті ақпараттарды табу, жаңа сөздердің мағынасын ашу -тірек сөздерді пайдаланып, мақала жазу -етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезені/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
«Миға шабуыл»әдісі арқылы жұмбақ шешу Бір үйде қос сұлу қыз ағайынды, Екеуі қызықтырған талайыңды. Жүдемес төрт маусымда мұңаймаса, Тұрады нұрға малып маңдайыңды. (Ай, күн) Дүниеде бір қарбыз бар солмайтұғын , Жаз шіріп, қыста үсіп тоңбайтұғын. Жаһанның жерін,суын, жәндіктерін, Іші кең бәрін салса толмайтұғын. (Көк, аспан) |
Жұмбақтарды шешеді
|
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау.
|
|
|||||||||
|
Ортасы
|
Оқулықпен жұмыс. 1- жаттығу. 1. Мәтінді тыңда. Мұғалім «Ғарыш дегеніміз не?» әңгімесін оқып береді. Оқушылардың мәтінді тыңдау барысында тірек сөздерді белгілеп отыруы қадағаланады. Ықтимал жауаптар: Галактика, Әлем, жұлдыздық жүйе,Күн жүйесі Мұғалім тарапынан қойылған ашық сұрақтарға оқушылар жауап бере отырып, өздері белгілеген тірек сөздермен сәйкестігін тексереді.
«Инсерт» стратегиясы арқылы бұрыннан білетін және «Ғарыш дегеніміз не?»мәтіні бойынша ақпаратты кестеге толтыру.
6-жаттығу. Тірек сөздерді пайдаланып, «Қазақ ғарышкерлері»тақырыбына мақала жазу. Тірек сөздер:қазақтан шыққан тұңғыш ғарышкер, «Союз ТМ-13»ғарыш кемесі, Талғат Мұсабаев,ғарышта 3 рет болу,Айдын Айымбетов. Дескриптор: 1. Тірек сөздерді пайдаланып мәтін жазады; 2. Мәтін жазу стилін сақтайды; 3.Грамматикалық және пунктуациялық нормаларды сақтайды;каллиграфиялық талаптарға сай жазады
Сергіту сәті «Күн, жер, су» ойыны. «Күн» дегенде, қолдарын жоғары көтеріп, күнді бейнелейді. «Жер» дегенде, бір орында тұрып, аяқтарын кезек-кезек қозғайды. «Су» дегенде, қолдарымен толқынды бейнелейді
2-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз жазу, етістіктерді тауып, қандай мезгілдік ұғымда жұмсалғанын айту. Дескриптор: 1.Қатесіз көркем көшіреді. 2.Етістіктерді табады. 3.Қай шақта тұрғанын табады. |
Ашық сұрақтарға жауап береді
Бұрыннан білетін ақпараттарды және мәтін бойынша ақпараттарды кестеге жазады
Тірек сөздерді пайдаланып мақала жазады
Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау |
Ынталандыру: Оқушылардың жауаптарын толықтырып, пікір айту,мадақтау, қолдау көрсету;
ҚБ:Смайликтер арқылы бір-бірін бағалау.
ҚБ:Бағдаршам ақылы бағалау
|
Оқулық
Оқулық
Оқылым, жазылым тапсырмалары. |
|||||||||
|
Соңы |
Рефлексия Кемпірқосақ суретіне өз есімдері жазылған стикерлерді желімдейді. Олар ең төмендегі қызыл түстен ең жоғары орналасқан күлгін түске стикерлерді желімдеу арқылы өздерінің сабақтағы түсінік (немесе көңіл-күй) деңгейін білдіреді.
|
Стикерге өз көңіл – күйлерін жазады |
Кемпірқосақ суреті |
Сурет |
шағым қалдыра аласыз













