Ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
1 мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурышева Алия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 9.12 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.3 мемлекеттік стратегияларды және бағдарламаларды зерттеу негізінде ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық үлгісін бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделін сақтап қалуда жарияланған мемлекеттік стратегиялар мен бағдарламаларды зерттейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2минут Өткен білімді еске түсіру 5минут 3 минут |
Амандасу . Оқушылар сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарымен танысады Сыныпты топқа бөлу Топқа бөлу үшін оқушылар сыныпқа кіру билетін алады. 1 топ -Ислам 2 топ- Будда 3топ – Христиан Миға шабуыл 1.Ұлт бірлігі доктринасы қандай құжат 2.Тілге байланысты қандай заңдар қабылданды 3.Қазақстан Республикасында қанша ұлт өкілдері және қанша халық тұрады 4Қ.Р конституциясында дін бөлімінде не айтылған 5 Ұлт бірлігі доктринасы Ассамблеяның нешінші съезінде және қай жылы қабылданды . Бейнеролик көрсету . 1 минуттық дәріс Бейнефильмнен нені көрдік. Бейнематериалды талқылау сұрақтары 1Елімізде дінге байланысты қандай заң қабылданды 2 .Қазақстанда конфессияаралық қарым қатынас қандай 3Ұлы Абай атамыздың дінге байланысты қандай сөзі бар Әр топ тақырыпты ашады . |
Оқушылар Не меңгеретінін білу үшін Өткен тапсырманы еске түсіру Бейнефильм нен нені көргенін баяндайды . |
|
Презентация -1-2
Бейнефильм көрсетіледі . |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 5 минут |
Ұлтаралық және конфессияаралық келісімнің қазақстандық моделі |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Презентация -3 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут беріледі |
Топтық жұмыс 1 топ- Ислам тобы Фишбоун әдісі Дерекке сүйене отырып , Қазақстандағы этносаралық тұрақтылықтың негізгі факторларын талдау 1.Проблема 2Факт 3.Себептері 4дәлелдеме 5Қорытынды дескрипторы 1 этносаралық тұрақтылықтың негізгі проблеманы анықтайды. 2. Негізгі фактіны жазады 3Тұрақтылықтың негізгі себебі мен дәлелдеме келтіреді. 4 Этносаралық тұрақтылықтың негізіне қорытындысына талдау жасайды
2топ-Будда тобы ПТМС- әдісі Сьездердің Қазақстанда өтуінің әлем мемлекеттер үшін маңызы бар ма ? 1,Позиция – 2 Түсіндіру- 3 Мысал – 4 Салдар мен нәтиже Дескриптор 1Съездердің позициясын айқындайды 2.Съездердің Қазақстанда өтуінің әлем мемлекеттері үшін маңызын түсіндіреді. 3 Съезд откен бағдарламасынан мысал келтіреді . 4 Съездің Қазақстанда өткендігінен салдар мен нәтижесін түсіндіреді .
3топ-Христиан тобы SWOT-әдісі-бойынша Қазақстандағы қазіргі діни ахуал
Дескриптор 1.Қазақстандағы қазіргі діни ахуалдың күшті және мықты жақтарын анықтайды . 2.Қазіргі діндердің әлсіз жақтарын жазады. 3Қазақстандағы қазіргі діни мүмкіндіктерді айтады. 4.Қазіргі әлемдегі діндердің қауіп –қатерін талдайды.
2 тапсырма «Кімде көп » - 2әдісі Жеке тапсырма -
Термин сөздердің анықтамасын баған түрінде жазу . Кімде көп сөздер жазылса сол оқушы көп ұпай жинайды . Атеизм – Доктрина- Сунниттер – ҚМДБ- Сепаристер - Дескриптор Дінге байланысты термин сөздерді анықтайды. – 5 ұпай 1 атеизм сөзінің анықтамасын жазады-1 ұпай Доктрина анықтамасын жазады-1ұпай Суниттер анықтамасын жазады-1ұпай . «Форсайт» – стратегиясы «Діннің жастарға әсер ықпалы» –тақырыбы бойынша өз ойларын ортаға салу
1Болашаққа болжам жасау Қандай болашақ көңілімізден шығады Болашақта мақсатқа жету үшін не бар не жоқ Мақсатқа жету үшін не жасауымыз керек Болжамдардың орындалуы үшін болашақта қандай мүмкіндіктер болады. Дескриптор 1Болашақта болжамға жету үшін 3 мүмкіндікті атайды . 2 Болашаққа 2 болжам келтіреді .
ҰБТ –ға дайындық сұрақтары
Онлайн мектеп тапсырмалары .
|
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен этносаралық тұрақтылықтың негізгі факторларын талдайды .
Оқушылар ПТМС –әдісі бойынша Қазақстандағы съездің маңыздылығын анықтайды .
Оқушылар SWOT –әдісі бойынша қазіргі діни ахуалдың күшті және мықты жақтарын әлсіз жақтарын қауіп –қатерін талдайды .
Оқушы термин сөздердің анықтамасын жазады .
Болашақта болжам жасайды . |
Дескриптор
этносаралық тұрақтылықтың негізгі проблемасы мен фактны анықтайды .2ұпай -Себептері мен дәлелдеп қорытынды жазады2 ұпай
Дескриптор Қазақстандағы съездердің маңыздылығын әлем мемлекеттері үшін мысал келтіріп жазады . 4 ұпай
Дескриптор Қазіргі діни ахуалдың күшті мықты әлсіз жақтарын анықтайды .-4ұпай
Топтар өздерін екі жұлдыз 1тілек арқылы бағалайды .
Әрбір жауапқа 1 ұпайдан беріледі.3 ұпай |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тәжірбие
Жауап 8 минут
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нурышева Алия КуанышевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ, Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ, Этникалық және әлеуметтік саяси-процестерМатериал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы Ашық сабақ
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













