Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
ЕҮОБ және ЕКОЕ ұғымдарының анықтамаларын білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
сандардың еселігі мен бөлгіштерін таба алады.
Көпшілік оқушылар:
біледі.
Кейбір оқушылар:
ажыратып, ЕҮОБ және ЕКОЕ –гін таба алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
ЕҮОБ, ЕКОЕ , жай сандар , құрама сандар, натурал сандарды
жай сандар көбейіткішіне жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Математикалық сауаттылыққа баулу.
Еңбек және шығарма- шылық,ынтымақтастық,өмір бойы білім алу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Арифметика, қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтарымен жұмыс . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Көбейткіштерге жіктеу;
ЕҮОБ және ЕКОЕ -ті таба білу;
2,3,5,9,10-ға бөлінгіштік белгілерін білу;
Жұп сан,тақ сандарды айыра білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту әдістері |
Блум таксономиясы, топтық жұмыс, жеке жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастықты қалыптастыру: «Көршіңді таныстыр» әдісі арқылы жақсы көңіл құй қаыптастыру, уәж тудыру. Оқушылармен сәлемдесу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу 2 мин |
Суреттер бойынша топқа бөледі.
|
Суреттер бойынша топқа бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу Қызығушылықты ояту 3 мин «Сұрақ жауап» 5 мин |
«Сен маған, мен саған» үй тапсырмасын тексереді. (жұптық жұмыс 2 есеп ) №743-744 № 743 . Сандардың ЕҮОБ –ін табыңдар. № 744. Жай көбейіткіштерге жіктееліп жазылған сандардың ЕКОЕ –гін табыңдар.
Осы сұрақтар арқылы оқушылар бүгін біздің сабағымыздың мақсаты қандай екенін білдік, яғни ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару. |
Сұрақтарға жауап береді. Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Түсіну 5 мин |
Тапсырма № 745 Сандарды жай көбейіткіштерге жіктеп ,ЕКОЕ табыңдар
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану 10 мин |
Тапсырмалар ұсынады. 1 .№747 Сандарды жай көбейіткіштерге жіктеп, ЕКОК және ЕҮОБ табыңдар.
3.Мәтін есеп № 748 . Балалар бақшасындағы топтарға тарату үшін 28 ойыншық машина ,35 қуршақ және 77 доп сатып алынды. Балалар бақшасындағы әрбір топқа ойыншық машналар тең бөлініп ,қуыршақтар тең бөлініп берілді.Ойыншықтар балалар бақшасындағы неше топқа бөлініп берілді.
|
Тапсырмаларды орындайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау. «Сұрақ бізден, жауап сізден» |
Сұрақтар қояды. - ЕҮОБ пен ЕКОЕ айырмашалығы қандай?
|
Сұраққа жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті. 2 мин |
Видеоролик көрсету. |
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау. Сабақтың соңы 5 мин |
Кестемен жұмыс
|
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия. 2 мин |
Смайликтер арқылы бүгінгі сабақтан алған көңіл күйлерін көрсетуін сұрау. |
Смайлик арқылы сабақты бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
№750,№751есептерін үйге беру |
Күнделіктеріне жазып алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Оқушылар өзара топпен бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
Оқушылар смайлик таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау – |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралау жұмысының дереккөздер тәсілін жаңа тақырыпты меңгерту үшін қолданам. Сабақ соңында оқулықтағы деректерді оқушылар талқылап, «Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісі арқылы тақырыпты бір-бірлеріне тереңрек түсіндіреді. Саралау жұмысының диалог жəне қолдау көрсету тәсілін кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болғанда қолданам;Сабақ барысында есептерді шығарту жолдарының тәсілдеріне көмек көрсетемін. Саралау жұмысының бағалау тәсілі. Оқушылардың тапсырмалардың әр түрін орындағанда үнемі бағаланып отыруы – балалардың алға ұмтылып, ынталануына ықпал етеді;Әр бір тапсырмаға және шығармашылық жұмыстарға дескриптор құраып отрдым. Саралау жұмысының жіктеу тәсілі бойынша балалардың психологиялық ерекшеліктеріне қарай топтай отырып, «ұйымшыл топ» құрамын. Топтағы белсенділігі төмен оқушыларға қабылдауына қарай есеп және сұрақтар беріп отырамын. Сабақ барысында, әсіресе, топтық жұмыс кезінде оқушылардың тыңдалым, оқылым, айтылым, жазылым дағдыларының дұрыс қалыптасуын қадағалап отырамын; Қабілеті жоғары оқушыларға ЕҮОБ және ЕКОЕ-ке қатысты мәтінді есептер беріп отырамын. |
Оқушылар топпен орындалған жұмыста берілген дескриптор бойынша бір-бірін бағалайды; Ал есептер шығару кезінде берілген дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. Нәтижесінде жинақталған ұпай бойынша сабақ соңында қорытынды шығарылады: 21-18 балл – «Жарайсың!» 14-17 балл – «Жақсы. Дегенмен, әлі де іздену керек!» 9-13 балл – «Көп іздену керек!» |
Математика сабағында сақталу керек қауіпсіздік техникасы ережелері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? . |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару " 5 сынып
Ашық сабақ: "ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару " 5 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Күні: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары ( оқу бағдарламасына сілтеме) |
ЕҮОБ және ЕКОЕ ұғымдарының анықтамаларын білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
сандардың еселігі мен бөлгіштерін таба алады.
Көпшілік оқушылар:
біледі.
Кейбір оқушылар:
ажыратып, ЕҮОБ және ЕКОЕ –гін таба алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
ЕҮОБ, ЕКОЕ , жай сандар , құрама сандар, натурал сандарды
жай сандар көбейіткішіне жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Математикалық сауаттылыққа баулу.
Еңбек және шығарма- шылық,ынтымақтастық,өмір бойы білім алу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Арифметика, қазақ тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация слайдтарымен жұмыс . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Көбейткіштерге жіктеу;
ЕҮОБ және ЕКОЕ -ті таба білу;
2,3,5,9,10-ға бөлінгіштік белгілерін білу;
Жұп сан,тақ сандарды айыра білу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту әдістері |
Блум таксономиясы, топтық жұмыс, жеке жұмыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастықты қалыптастыру: «Көршіңді таныстыр» әдісі арқылы жақсы көңіл құй қаыптастыру, уәж тудыру. Оқушылармен сәлемдесу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топқа бөлу 2 мин |
Суреттер бойынша топқа бөледі.
|
Суреттер бойынша топқа бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Білу Қызығушылықты ояту 3 мин «Сұрақ жауап» 5 мин |
«Сен маған, мен саған» үй тапсырмасын тексереді. (жұптық жұмыс 2 есеп ) №743-744 № 743 . Сандардың ЕҮОБ –ін табыңдар. № 744. Жай көбейіткіштерге жіктееліп жазылған сандардың ЕКОЕ –гін табыңдар.
Осы сұрақтар арқылы оқушылар бүгін біздің сабағымыздың мақсаты қандай екенін білдік, яғни ЕҮОБ және ЕКОЕ тақырыбына есептер шығару. |
Сұрақтарға жауап береді. Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Түсіну 5 мин |
Тапсырма № 745 Сандарды жай көбейіткіштерге жіктеп ,ЕКОЕ табыңдар
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қолдану 10 мин |
Тапсырмалар ұсынады. 1 .№747 Сандарды жай көбейіткіштерге жіктеп, ЕКОК және ЕҮОБ табыңдар.
3.Мәтін есеп № 748 . Балалар бақшасындағы топтарға тарату үшін 28 ойыншық машина ,35 қуршақ және 77 доп сатып алынды. Балалар бақшасындағы әрбір топқа ойыншық машналар тең бөлініп ,қуыршақтар тең бөлініп берілді.Ойыншықтар балалар бақшасындағы неше топқа бөлініп берілді.
|
Тапсырмаларды орындайды.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау. «Сұрақ бізден, жауап сізден» |
Сұрақтар қояды. - ЕҮОБ пен ЕКОЕ айырмашалығы қандай?
|
Сұраққа жауап береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті. 2 мин |
Видеоролик көрсету. |
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау. Сабақтың соңы 5 мин |
Кестемен жұмыс
|
Интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия. 2 мин |
Смайликтер арқылы бүгінгі сабақтан алған көңіл күйлерін көрсетуін сұрау. |
Смайлик арқылы сабақты бағалау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
№750,№751есептерін үйге беру |
Күнделіктеріне жазып алу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.
|
Оқушылар өзара топпен бағалайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
|
Оқушылар смайлик таңдау арқылы сабақ бойынша өз көңіл күйін,алған білім деңгейінен хабар береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Бағалау – |
Денсаулық және қауіпсіздік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында саралау жұмысының дереккөздер тәсілін жаңа тақырыпты меңгерту үшін қолданам. Сабақ соңында оқулықтағы деректерді оқушылар талқылап, «Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісі арқылы тақырыпты бір-бірлеріне тереңрек түсіндіреді. Саралау жұмысының диалог жəне қолдау көрсету тәсілін кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болғанда қолданам;Сабақ барысында есептерді шығарту жолдарының тәсілдеріне көмек көрсетемін. Саралау жұмысының бағалау тәсілі. Оқушылардың тапсырмалардың әр түрін орындағанда үнемі бағаланып отыруы – балалардың алға ұмтылып, ынталануына ықпал етеді;Әр бір тапсырмаға және шығармашылық жұмыстарға дескриптор құраып отрдым. Саралау жұмысының жіктеу тәсілі бойынша балалардың психологиялық ерекшеліктеріне қарай топтай отырып, «ұйымшыл топ» құрамын. Топтағы белсенділігі төмен оқушыларға қабылдауына қарай есеп және сұрақтар беріп отырамын. Сабақ барысында, әсіресе, топтық жұмыс кезінде оқушылардың тыңдалым, оқылым, айтылым, жазылым дағдыларының дұрыс қалыптасуын қадағалап отырамын; Қабілеті жоғары оқушыларға ЕҮОБ және ЕКОЕ-ке қатысты мәтінді есептер беріп отырамын. |
Оқушылар топпен орындалған жұмыста берілген дескриптор бойынша бір-бірін бағалайды; Ал есептер шығару кезінде берілген дескриптор бойынша өзін-өзі бағалайды. Нәтижесінде жинақталған ұпай бойынша сабақ соңында қорытынды шығарылады: 21-18 балл – «Жарайсың!» 14-17 балл – «Жақсы. Дегенмен, әлі де іздену керек!» 9-13 балл – «Көп іздену керек!» |
Математика сабағында сақталу керек қауіпсіздік техникасы ережелері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? . |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















