|
ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ Бөлім: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
МЕКТЕП: С. Сейфуллин |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
КҮНІ: 15.03.2024ж |
Мұғалім: А. Тұрсұмбекова |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 7 «Д» |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Фастфуд тағамдарының зияны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 оқылым мәтінінен негізгі ақпаратты анықтап, өз көзқарасын білдіру; одағағайларды орынды қолдана отырып, диалог құрау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты сөйлем құрап жазу, одағай түрлерін ажырата білу ; Көпшілігі: диалог құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; Кейбір оқушылар: шағын диалог құрастырып жазу, одағай түрлерін ажырата білу, қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі |
Жинақтау, бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Дұрыс тамақтану туралы білімдерін толықтырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Жағымды психологиялық ахуал.
Топқа бөлу (одағай сөздер арқылы) «Мен білетін сұрақ» әдісі (сұрақ-жауап өткен тақырып бойынша) 1.Одағай дегеніміз не? 2.Одағайдың қандай түрлері бар? 3.Одағайдың ерекшеліктерін ата. 4.Сөйлемде одағай кездессе, қандай тыныс белгі қойылады? 5.Одағай сөздер сөйлем мүшесі бола ала ма? Тақырыпты болжау.
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Фастфуд тағамдары туралы бейнеролик Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор:
ҚБ ӘТН
2-тапсырма. Жекіру одағайларын қатыстырып,
фастфуд тағамдарының зияны туралы 3–4 сөйлем
жазыңдар.
ҚБ Қосымша тапсырма. Қажетті одағай сөздерді өз орнына қойып, сөйлемді толықтырып жазыңдар. ... , автобус кетіп қалды-ау. ... , ауылға баратын болдық! ... , коллектив боламыз дегендерің қол көтеріңдер. ... , қазір жанымда досым болғанда ғой. Далаға шықсам, ... , батыс жақ от болып жанып жатқандай... Көз жасыңды көрсетпе, ... ! ( ойпырай, кәне, әттең, тәйт, алақай, қап) 3-тапсырма. Төменде берілген жағдаятқа шылаулар мен одағайларды қатыстырып, диалог құрыңдар. Бекет пен қарындасы Аяна азық-түлік дүкеніне нан алуға кірді. Аяна қалған ақшаға чипс алуын өтініп тұр. Бекеттің жауабы... Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. «Кубизм» әдісі.
Дескриптор:
ҚБ
|
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Топқа бөлініп отырады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар сурет арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін білдіреді. Бейнероликті мұқият көреді Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды Оқушылар оқылым мәтінін оқып, ой түйеді. Мәтіндегі негізгі идеяны анықтайды; Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма орындайды. Жағдаяттяқ тапсырмаға байланысты диалог құрады. «Кубизм» әдісі бойынша фастфуд тағамдары және олардың адам ағзасына зияны туралы ой бөлісіңдер. Фастфуд тағамдарын сипаттайды; Фастфуд тағамдарын көгөністермен салыстырады; Фастфуд тағамдарының адам ағзасына зиянын болжамдайды; Фастфуд тағамдарының құрамына не жататынын талдайды; Өнімнің адам ағзасына әсерін талдап көрсетеді; Фастфуд тағамдарының ұрпаққа зиянын анықтап, дәлел келтіреді. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ПӘН: ҚАЗАҚ
ТІЛІ Бөлім: Дұрыс тамақтану.
Гендік өзгеріске ұшыраған
тағамдар МЕКТЕП: С.
Сейфуллин КҮНІ:
15.03.2024ж Мұғалім: А.
Тұрсұмбекова СЫНЫП: 7
«Д» Қатысқандар
: Қатыспағандар: Сабақтың
тақырыбы: Фастфуд тағамдарының
зияны Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
7.3.2.1 оқылым
мәтінінен негізгі ақпаратты анықтап, өз көзқарасын білдіру;
одағағайларды орынды қолдана отырып, диалог
құрау; 7.4.4.4 Одағай түрлерін
ажырата білу, қолдану.
Сабақ
мақсаты
Барлық
оқушылар: тақырыпқа байланысты сөйлем
құрап жазу, одағай түрлерін ажырата білу
; Көпшілігі: диалог құрастырып жазу, одағай
түрлерін ажырата білу, қолдану; Кейбір
оқушылар: шағын диалог құрастырып
жазу, одағай түрлерін ажырата білу,
қолдану.
Бағалау
критерийі
шылаулар мен
одағайларды орынды қолдана отырып, диалог құрастырып
жазу; одағай түрлерін ажырата
біледі, қолданады.
Ойлау
дағдысының
деңгейі Жинақтау,
бағалау.
Құндылықтарға
баулу
Индустрияландыру мен
инновацияларға негізделген экономикалық
өсу (4-құндылық)
Алдыңғы
білім Дұрыс тамақтану туралы
білімдерін
толықтырады. Жоспар:
Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы
Сабақтың
барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі
Сынып оқушылары
түгенделеді.
Жағымды
психологиялық ахуал.
Әрбір адам?
–туысым, досым,
бауырым
Әрбір сабақ?
–үйрену, ұғу,
ұлағат
Әрбір ісің?
–тірлік, тірек,
адамдық
Әрбір сөзің?
–шындық, бірлік, адалдық. Олай
болса балалар, бүгінгі сабағымызды бастайық. Әрбір ісімізге мұқият
болайық.
Топқа бөлу
(одағай сөздер арқылы)
«Мен білетін
сұрақ» әдісі (сұрақ-жауап өткен тақырып
бойынша)
1.Одағай дегеніміз не?
2.Одағайдың қандай түрлері бар? 3.Одағайдың ерекшеліктерін ата.
4.Сөйлемде одағай кездессе, қандай тыныс белгі қойылады? 5.Одағай
сөздер сөйлем мүшесі бола ала
ма?
Тақырыпты
болжау.
Фастфуд
өнімдері сендерге ұнайды
ма?
Фастфуд
өнімдерімен жиі тамақтанған
дұрыс па?
Оқушылар
сұрақтарға жауап беру арқылы өз пікірлерін
білдіреді.
Фастфуд тағамдары
туралы бейнеролик
Сабақ тақырыбы
мен мақсатын айқындайды.
Дескриптор:
Мәтіндегі негізгі
ойды анықтайды;
Негізгі ойға өз
көзқарасын білдіреді;
Мәтелге түсінік
береді.
ҚБ
ӘТН
2-тапсырма. Жекіру одағайларын қатыстырып,
фастфуд тағамдарының зияны туралы 3–4 сөйлем
жазыңдар.
Жекіру одағайларын
қатыстырып, фастфуд тағамдарының зияны туралы 3–4 сөйлем
жазады.
ҚБ
Қосымша тапсырма.
Қажетті одағай сөздерді өз орнына қойып, сөйлемді толықтырып
жазыңдар.
... , автобус
кетіп қалды-ау.
... , ауылға
баратын болдық!
... , коллектив
боламыз дегендерің қол
көтеріңдер.
... , қазір
жанымда досым болғанда
ғой.
Далаға шықсам,
... , батыс жақ от болып жанып
жатқандай...
Көз жасыңды
көрсетпе, ... !
( ойпырай, кәне,
әттең, тәйт, алақай,
қап)
3-тапсырма.
Төменде берілген жағдаятқа шылаулар мен одағайларды қатыстырып,
диалог құрыңдар.
Бекет пен
қарындасы Аяна азық-түлік дүкеніне нан алуға кірді. Аяна қалған
ақшаға чипс алуын өтініп тұр. Бекеттің
жауабы...
Дескриптор: Берілген жағдаятқа шылаулар мен одағайларды
қатыстырып, диалог құрады.
ҚБ
4-тапсырма.
«Кубизм» әдісі.
Дескриптор:
Фастфуд тағамдарын
сипаттайды;
Фастфуд тағамдарын
көгөністермен салыстырады;
Фастфуд тағамдарының
адам ағзасына зиянын
болжайды;
Фастфуд тағамдарының
құрамына не жататынын
талдайды;
Өнімнің адам
ағзасына әсерін талдап
көрсетеді;
Фастфуд тағамдарының
ұрпаққа зиянын анықтап, дәлел
келтіреді.
ҚБ
Оқушылар түгенделіп,
назары сабаққа аударылады.
Топқа бөлініп
отырады.
Өткен тақырып
бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Оқушылар сурет
арқылы сабақ тақырыбын болжайды, сұрақтарға жауап беру арқылы өз
пікірлерін білдіреді.
Бейнероликті мұқият
көреді
Сабақ тақырыбы мен
мақсатын айқындайды
Оқушылар оқылым
мәтінін оқып, ой түйеді.
Мәтіндегі негізгі
идеяны анықтайды;
Грамматикалық тақырыпты
меңгереді.
Грамматикалық тақырып бойынша тапсырма
орындайды.
Жағдаяттяқ тапсырмаға байланысты диалог
құрады.
«Кубизм» әдісі бойынша фастфуд тағамдары және
олардың адам ағзасына зияны туралы ой
бөлісіңдер.
Фастфуд тағамдарын
сипаттайды;
Фастфуд тағамдарын көгөністермен
салыстырады;
Фастфуд тағамдарының адам ағзасына зиянын
болжамдайды;
Фастфуд тағамдарының құрамына не жататынын
талдайды;
Өнімнің адам ағзасына әсерін талдап
көрсетеді; Фастфуд тағамдарының ұрпаққа зиянын анықтап,
дәлел келтіреді.
ҚБ «Одағайлар»
әдісі
Оооооо! – тамаша
жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі
Оооооо! – тамаша
жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі
Оооооо! – тамаша
жауап;
ҚБ
«Одағайлар»
әдісі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















