«Бекітемін»
ДОІЖО:_________Қ.А.Мақсұт
«Ш. Берсиев атындағы орта мектебі»КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №16
_____ Геометриялық оптика. Жарықтың сыну құбылысы ______
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Геометриялық оптика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Берсиева Мейрим Ерболысовна |
|||||
|
Күні: |
11.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық оптика. Жарықтың сыну құбылысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.6.2.1 - шынының сыну көрсеткішін эксперименттік жолмен анықтау; 11.6.2.2 - жарық сигналдарын тасымалдауда оптоталшықты технологияның артықшылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Амандасады, сыныпты түгендейді. Сабақ мақсаты мен жетістік критерийлерін таныстырады |
Тыңдайды, сабаққа дайындалады |
Ауызша мадақтау |
Презентация |
||
|
2. Білімді өзектендіру (5 мин) |
«Тез ойлан — жауап бер» әдісі
interacty.me сервисінде
сәйкестендіру |
Сұрақтарға жауап береді |
1 балл |
|||
|
3. Жаңа білімді меңгерту
(15 мин) | |
Бейнеролик арқылы жаңа сабақты меңгеру. Жарықтың сынуы туралы теорияны
түсіндіреді; |
Теорияны тыңдайды, түсінбегенін сұрайды, тәжірибеге дайындық жасайды. |
|
Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=fNiVbtuuN4Q |
||
|
4. Негізгі бөлім (тәжірибе және есептер) (15мин) |
Тапсырмалар. Флиппити сервисі арқылы тапсырма таңдалады. «Үнсіз кино» әдісі Оқушыларға үнсіз бейнеролик беріледі. Бейнероликте көрсетілген тәжірибені жасайды. Сұрақтарға жауап береді:
Жұптық тапсырма. Оқулықпен жұмыс. 18 жаттығу. Сыну заңына берілген есептерді шығару |
Бейнероликті қарап, орындайды. Сұрақтарға жауап дайындап, түсіндіреді
Есептерді шығарады, сыну заңын біледі. Дескриптор:
|
«Чек-лист» әдісі «Үнсіз бейне» әдісі – 4 балл Сыну зағына есептер – 4 балл |
1. https://www.youtube.com/watch?v=SpcMem3XV4U 2. https://www.youtube.com/watch?v=tzWhaRZlrMc Планшет, стакандар, қарандаш, қасық, үлестірме материал |
||
|
Сергіту 2 мин |
«Атомдар және молекулалар» әдісі Әуен ойнап тұрады. Экранда көрсетілген санға сәйкес, оқушылар топтасады |
Оқушылар әуенге қозғалыс арқылы сергиді |
Ауызша қолдау |
әуен |
||
|
5. Бекіту және рефлексия (5 мин) |
Бекіту тапсырмасы. Жеке тапсырма. «Quiztest» әдісі бойынша сұраққа жауап береді. Бағалау. Чек-парақ арқылы оқушылардың бағасын қою Рефлексия. «Әлеуметтік желілер» Facebook — түсіндім Үй тапсырмасы. 39 параграф теориялық дайындық, 18 жаттығу - 7.есеп |
Тестті жеке орындау. Чек-парақты толтыру Өз деңгейін таңдап, бір сөйлеммен түсіндіреді |
Әр сұрақ – 0,5 балл Жалпы -5 балл Ауызша қолдау |
Планшет https://wordwall.net/resource/65282383 Оқулық |
||


Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Физика. 11 сынып
Ашық сабақ. Физика. 11 сынып
«Бекітемін»
ДОІЖО:_________Қ.А.Мақсұт
«Ш. Берсиев атындағы орта мектебі»КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары №16
_____ Геометриялық оптика. Жарықтың сыну құбылысы ______
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Геометриялық оптика |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Берсиева Мейрим Ерболысовна |
|||||
|
Күні: |
11.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 14 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Геометриялық оптика. Жарықтың сыну құбылысы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.6.2.1 - шынының сыну көрсеткішін эксперименттік жолмен анықтау; 11.6.2.2 - жарық сигналдарын тасымалдауда оптоталшықты технологияның артықшылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Амандасады, сыныпты түгендейді. Сабақ мақсаты мен жетістік критерийлерін таныстырады |
Тыңдайды, сабаққа дайындалады |
Ауызша мадақтау |
Презентация |
||
|
2. Білімді өзектендіру (5 мин) |
«Тез ойлан — жауап бер» әдісі
interacty.me сервисінде
сәйкестендіру |
Сұрақтарға жауап береді |
1 балл |
|||
|
3. Жаңа білімді меңгерту
(15 мин) | |
Бейнеролик арқылы жаңа сабақты меңгеру. Жарықтың сынуы туралы теорияны
түсіндіреді; |
Теорияны тыңдайды, түсінбегенін сұрайды, тәжірибеге дайындық жасайды. |
|
Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=fNiVbtuuN4Q |
||
|
4. Негізгі бөлім (тәжірибе және есептер) (15мин) |
Тапсырмалар. Флиппити сервисі арқылы тапсырма таңдалады. «Үнсіз кино» әдісі Оқушыларға үнсіз бейнеролик беріледі. Бейнероликте көрсетілген тәжірибені жасайды. Сұрақтарға жауап береді:
Жұптық тапсырма. Оқулықпен жұмыс. 18 жаттығу. Сыну заңына берілген есептерді шығару |
Бейнероликті қарап, орындайды. Сұрақтарға жауап дайындап, түсіндіреді
Есептерді шығарады, сыну заңын біледі. Дескриптор:
|
«Чек-лист» әдісі «Үнсіз бейне» әдісі – 4 балл Сыну зағына есептер – 4 балл |
1. https://www.youtube.com/watch?v=SpcMem3XV4U 2. https://www.youtube.com/watch?v=tzWhaRZlrMc Планшет, стакандар, қарандаш, қасық, үлестірме материал |
||
|
Сергіту 2 мин |
«Атомдар және молекулалар» әдісі Әуен ойнап тұрады. Экранда көрсетілген санға сәйкес, оқушылар топтасады |
Оқушылар әуенге қозғалыс арқылы сергиді |
Ауызша қолдау |
әуен |
||
|
5. Бекіту және рефлексия (5 мин) |
Бекіту тапсырмасы. Жеке тапсырма. «Quiztest» әдісі бойынша сұраққа жауап береді. Бағалау. Чек-парақ арқылы оқушылардың бағасын қою Рефлексия. «Әлеуметтік желілер» Facebook — түсіндім Үй тапсырмасы. 39 параграф теориялық дайындық, 18 жаттығу - 7.есеп |
Тестті жеке орындау. Чек-парақты толтыру Өз деңгейін таңдап, бір сөйлеммен түсіндіреді |
Әр сұрақ – 0,5 балл Жалпы -5 балл Ауызша қолдау |
Планшет https://wordwall.net/resource/65282383 Оқулық |
||


Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|
Чек- парақ
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
1 тапсырма Сәйкестендіру |
2 тапсырма Тәжірибе/Есеп |
3 тапсырма Куиз-тест |
Барлығы |
|
|
|
|
|
|
|



шағым қалдыра аласыз













