Материалдар / Ашық сабақ Ғажайып математика Балабақша
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Ғажайып математика Балабақша

Материал туралы қысқаша түсінік
Ғажайып математика. 5 санының жазылу жолдарымен,құрамымен таныстыру. 5 санына дейінгі сандарды тура және кері санауға үйрету. Қосу және азайту амалдарының мағынасын танытып,балалардың білім дағдыларын қалыптастыру. Кесінді бөліктері мен жұмыс жүргізу. Салыстыру 2. Оқушылардың ой-өрісін,тілін логикалық ойлау қабілетін дамытып өздігінен жұмыс істей білуге дағдыландыру. 3. Ойын дұрыс айта білуге,шығармашылық еңбек етуге,ұйымшылдыққа, мақсатқа жете білуге баулу.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Алматы қаласы Білім басқармасы

Әуезов ауданы КМҚК «№62 бөбекжай-балабақшасы»














Ашық ұйымдастырылған іс-әрекет

Тақырыбы: « Ғажайып математика»















Ортаңғы №2 «Қошақан» тобы

Тәрбиеші: Г.М.Курмангалиева




Алматы қаласы, 2024 ж




Ғажайып математика

Күні:

Мақсаты: 5 санының жазылу жолдарымен,құрамымен таныстыру. 5 санына  дейінгі  сандарды тура және кері санауға үйрету. Қосу және  азайту амалдарының мағынасын  танытып,балалардың  білім дағдыларын қалыптастыру. Кесінді бөліктері мен жұмыс жүргізу. Салыстыру

2. Оқушылардың ой-өрісін,тілін логикалық ойлау қабілетін дамытып өздігінен жұмыс істей білуге дағдыландыру.

3. Ойын дұрыс айта білуге,шығармашылық еңбек  етуге,ұйымшылдыққа, мақсатқа жете білуге баулу.

Оқу қызметінің әдіс-тәсілі: тапсырмалар орындау,санау,ойын,санамақ

Оқу қызметінің барысы:    

-Балалар кәне амандасып алайық

  1. Шаттық шеңбер:

Балалар дене мүшелерімізді сөйлетіп алайық.

Басымыз қалай сөйлейді- ия,ия,ия, жоқ,жоқ,жоқ

Иығымыз қалай сөйлейді—білмеймін, білмеймін

Қолымыз қалай сөйлейді—сәлем,сәлем,сәлем, сау бол, сау бол,бер кел.

Саусағыз қалай сөйлейді—жәрайсын, жақсы ,өте жақсы.

аяғымыз қалай сөйлейді—топ,топ,топ.

Беліміз қалай сөйлейді—сәлеметсіз бе ,сәлеметсіздер ме апайлар.

-жақсы балалар жарайсындар. 

 Ұйымдастыру кезеңі                             

- Ұйымдастырылған іс-әрекеті математика негіздері

-Көңіл-күйлерің қалай?     

1.-Кәзір сендермен «Түстерді қай мезгілге береміз» ойынын ойнаймыз, мұқият тындап, жауабын айтындар.

Жасыл түсті қай мезгілге береміз? –Көктем

Қызыл түсті қай мезгілге береміз?-Жаз

Сары түсті қай мезгілге береміз?-Күз

Ақ түсті қай мезгілге береміз?-Қыс

-Жарайсындар балалар,

2. « Қандай геометриялық пішіндер, неге ұқсайды?»

2. енді біз тақтаға қарайық қай сандардын көленкесі түр

3.Осы сандарды қойып шығайық 1-5 дейін

4. 5-ке дейін тура және кері санайық.

5. санамақ айту.1-5 ке дейін.

Айсана , Раяна, Заңғар,Айсұлу, Бекарыс

 Бір дегенім-бөрік,

Кисең басқа көрік.

 Екі дегенім – етік,

Кисең сәнді етіп.

Үш дегенім – ішік,

Теріден тігер пішіп.

Төрт дегенім – тымақ,

Қыста кисең жылы-ақ

Бес дегенім байпақ,

Іші жылы тайпақ.

6. «Суреттерді санап сандарды қатарына қоямыз»

Ибраһим

Қолға қалам алайын,

Қанша сан бар жазайын.

Қарап тұрмай, сандарды,

Қайта – қайта санаймын.

7. «Саусақ арқылы есеп шығарайық»

Айкүнім

Біздер санай білеміз,

Білмегенге күлеміз.

Біреу, екеу, үш деп,

Төрт, бес деп жүреміз.

8. Сергіту сәті: «Кел,билейік балақай»

9. «Геометрия пішіндермен құстарға ұясын құрастыру»

Ендеше балалар құстың ұясын қандай пішіннен жасайтынымызды ойланайық.

Нұрай
Құстарға ұя жасайық,
Үстіне қойып үшбұрыш.
Әдемі үйшік болады,
Астына қойсаң төртбұрыш
Құс келсін десең ұяға
Дөңгелек қой ортаға.

10.Көңілді ойын «Қай топ жылдам»

Балалар төрт топқа бөлініп, әр қайсысын жеке жұмыстар беріледі.

  1. Жасыл түс- «Түсін және нуктелерін табады»

  2. Қызыл түс-«Ракетаға сандарды ретімен бұрап шығады»

  3. Сары түс- «Суреттерді санап сандарды ретімен қою»

  4. Ақ түс-« Түстерді табу»

11. Көңілді ойын «Түстерді жинау»

Әр топтан бір-бір балалар шығып өз түстерін жинайды.

12. «5 кедейін сандар шашырап жатады балалар 1-5 дейін ретімен жүріп өтеді»

Сұрақ –жауап арқылы қортындылау.

Қандай ойын, қандай тапсырма сендерге ұнады.

-Балалар , бүгінгі іс-әрекетке жақсы қатысқан балаларға жұлдызша сыйлаймын.

Жарайсыңдар, балалар, бәріміз келген қонақтармен қоштасайық.
Қол ұстасып тұрайық,
Шеңберді біз құрайық
Көріскенше күн жақсы
Сау-саламат болайық

Білу керек: 5 санын меңгерді, тура және кері санау,

Түсіну керек: 5 көлемідегі сандарды санауды, заттардын көлемін қарай салыстыру.

Үйрену керек: 5 саны мен цифры, санамақ тақпақтар, ойын арқылы қабілетін дамыту .

Технологиялық картаны толтырған тәрбиеші: Г.М.Курмангалиева















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!