-
Бөлім:
Мектеп:
Күні :
Мұғалім:
Сынып: 5 « » сынып
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Ғажайып музыка әлемі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Музыка арқылы бала бойындағы дүниетанымдық,адамгершілік қаситтерді дамыту;Өмірге деген сүйіспеншіліктерін жаңа деңгейге көтеру;
Сабақтың мақсаты
дыбысты есту, есте сақтау қабілеттерін арттыру, музыкалық көңіл- күй сезімін ояту.
Бағалау критерийлері:
Музыка арқылы бала бойындағы дүниетанымдық,адамгершілік қаситтерді дамыту;Өмірге деген сүйіспеншіліктерін жаңа деңгейге көтернді
Жоспар
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
2 мин
8 мин
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» әдісі
Оқушыларға жүрек қағаздар беріледі, сыныптасына бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін жазып ұсынады.
Топқа бөлу.
І топ До
ІІ топ Ре
ІІІ топ Ми
Үй тапсырмасын сұрау. «СМС» әдісі арқылы жұмбақтар жасырылады.
Ел қорғайтын ерлікке,
Батылдыққа ерлікке
Әуенімен шақырған
Қандай аспап балалар (дабыл)
Қос қазақ екі жерден шыншыр арқан,
Сылдырап әр буыны үнін қосқан.
Он адам жолдас болып еңбек етсе
Аралап он екі уйге қонақ болған. (Домбыра)
Тиіп кетсе жылаған,
Даусы көпке ұнаған. (Домбыра)
Мағынаны тану «Бейнефильм»әдісі
Оқушыларға бейнеролик көріп жетелеуші сұрақтарға жауап береді.
Жетелеуші сұрақтар:
Қандай аспаптар бар құрамында?
Қандай көңіл-күйде болдың не сезіндің?
Кімнің күйі?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысытырылу жүргізіледі. Жаңа сабақты бейнеролик арқылы түсіндіреді.
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Оқушыларға берілген сұрақтарға жауап береді.
Мұғалім жаңа сабақты бейнеролик арқылы түсіндіреді.
ҚБ. Асық арқылы бағалау
Дескрипторы:
Керемет
Жарайсыңдар!




https://www.youtube.com/watch?v=O1ctSfIMnMc
Сабақтың ортасы
5 мин
9 мин
Мағынаны
тану.1 тапсырма.
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Жеке жұмыс. «Зуылдақ» әдісі
Әуенді тыңдап аспаптардың даусын ажыратады. Музыкалық көңіл күй түрін анықтайды.

2 тапсырма.
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Жұптық жұмыс.
«Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі
Оқушылар таратпа қағаз карточкаларды таңдап алады. Ұлттық аспаптарға сипаттама жазады.

СЕРГІТУ СӘТІ. «Оркестр»
Оқушыларға А4 парақ беріледі. Кағаз көмегімен әуен шығарады.
3 тапсырма.
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. «Санды текше» ойыны
Топтық жұмыс. Арнайы платформадан сұрақтарға ауап береді.

Бекіту тапсырмасы. «Мылқау суреттер» әдісі
Арнайы плтформада аспаптардың суретін атауымен сәйкестендіреді.

Оқушылар сұрақтарға жауап толтырады.
Дескрипторы:
Аспапдардың аттарын біледі балл 2
Әуенненде аспаптарды ажырата алады балл 2
Дескрипторы:
Ұлттық аспаптарға сипаттама жаза алады балл 2
Дескрипторы:
Аспаптарды біледі балл 1
Күйлерді таба алады балл 1
Дескрипторы:
Аспаптарды ажырата алады балл 2.

https://www.baamboozle.com/game/2079302
https://wordwall.net/ru/resource/71274765
Сабақтың соңы
5 мин
Үй тапсырмасы:
Рефлексия: «Білім шамы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ “Ғажайып музыка әлемі” 5сынып
Ашық сабақ “Ғажайып музыка әлемі” 5сынып
-
Бөлім:
Мектеп:
Күні :
Мұғалім:
Сынып: 5 « » сынып
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Ғажайып музыка әлемі
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Музыка арқылы бала бойындағы дүниетанымдық,адамгершілік қаситтерді дамыту;Өмірге деген сүйіспеншіліктерін жаңа деңгейге көтеру;
Сабақтың мақсаты
дыбысты есту, есте сақтау қабілеттерін арттыру, музыкалық көңіл- күй сезімін ояту.
Бағалау критерийлері:
Музыка арқылы бала бойындағы дүниетанымдық,адамгершілік қаситтерді дамыту;Өмірге деген сүйіспеншіліктерін жаңа деңгейге көтернді
Жоспар
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
2 мин
8 мин
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, назарын сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» әдісі
Оқушыларға жүрек қағаздар беріледі, сыныптасына бүгінгі сабаққа жақсы тілектерін жазып ұсынады.
Топқа бөлу.
І топ До
ІІ топ Ре
ІІІ топ Ми
Үй тапсырмасын сұрау. «СМС» әдісі арқылы жұмбақтар жасырылады.
Ел қорғайтын ерлікке,
Батылдыққа ерлікке
Әуенімен шақырған
Қандай аспап балалар (дабыл)
Қос қазақ екі жерден шыншыр арқан,
Сылдырап әр буыны үнін қосқан.
Он адам жолдас болып еңбек етсе
Аралап он екі уйге қонақ болған. (Домбыра)
Тиіп кетсе жылаған,
Даусы көпке ұнаған. (Домбыра)
Мағынаны тану «Бейнефильм»әдісі
Оқушыларға бейнеролик көріп жетелеуші сұрақтарға жауап береді.
Жетелеуші сұрақтар:
Қандай аспаптар бар құрамында?
Қандай көңіл-күйде болдың не сезіндің?
Кімнің күйі?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын танысытырылу жүргізіледі. Жаңа сабақты бейнеролик арқылы түсіндіреді.
Оқушылар назарын сабаққа аудару.
Оқушыларға берілген сұрақтарға жауап береді.
Мұғалім жаңа сабақты бейнеролик арқылы түсіндіреді.
ҚБ. Асық арқылы бағалау
Дескрипторы:
Керемет
Жарайсыңдар!




https://www.youtube.com/watch?v=O1ctSfIMnMc
Сабақтың ортасы
5 мин
9 мин
Мағынаны
тану.1 тапсырма.
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.
Жеке жұмыс. «Зуылдақ» әдісі
Әуенді тыңдап аспаптардың даусын ажыратады. Музыкалық көңіл күй түрін анықтайды.

2 тапсырма.
ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Жұптық жұмыс.
«Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі
Оқушылар таратпа қағаз карточкаларды таңдап алады. Ұлттық аспаптарға сипаттама жазады.

СЕРГІТУ СӘТІ. «Оркестр»
Оқушыларға А4 парақ беріледі. Кағаз көмегімен әуен шығарады.
3 тапсырма.
АЙТЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. «Санды текше» ойыны
Топтық жұмыс. Арнайы платформадан сұрақтарға ауап береді.

Бекіту тапсырмасы. «Мылқау суреттер» әдісі
Арнайы плтформада аспаптардың суретін атауымен сәйкестендіреді.

Оқушылар сұрақтарға жауап толтырады.
Дескрипторы:
Аспапдардың аттарын біледі балл 2
Әуенненде аспаптарды ажырата алады балл 2
Дескрипторы:
Ұлттық аспаптарға сипаттама жаза алады балл 2
Дескрипторы:
Аспаптарды біледі балл 1
Күйлерді таба алады балл 1
Дескрипторы:
Аспаптарды ажырата алады балл 2.

https://www.baamboozle.com/game/2079302
https://wordwall.net/ru/resource/71274765
Сабақтың соңы
5 мин
Үй тапсырмасы:
Рефлексия: «Білім шамы» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады.
шағым қалдыра аласыз













