|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ғажайып қыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.3.3.1* мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтайды |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 66 бет 6-тапсырма |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Сүңгі – сосулька Мұзайдын – каток Сырғанақ тебу – кататься на катке Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолдан.
ә) Берілген сөздерден сөйлем құра. 1. Қыста, түседі, ерте, қараңғы. 2. Аппақ, болады, қыста, айнала. 3. Аязды, күндер, болады, көп. 4. Қыста, қырау, болады, әдемі, өте. 5. Шатырдағы, тым, қауіпті, болады, сүңгілер. 6. Мұзайдында, тебеді, сырғанақ. 7. Таза, болады, ауа, қыста. 8. Ұнайды, маған, аяз, сықырлаған. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құра. Жылы, желді, ұзақ, қысқа, жоғары, кеш, жарық, жақсы. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мұзайдында сырғанақ тептік.
2.Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. Салқын күн, жаңбырлы күн, жылы күн.... ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. 1.Қыста қараңғы ерте түседі. 2.Қыста айнала аппақ болады. 3.Аязды күндер көп болады. 4.Қыста өте әдемі қырау болады. 5. Шатырдағы сүңгілер тым қауіпті болады. 6. Мұзайдында сырғанақ тебеді. 7.Қыста ауа таза болады. 8.Маған сықырлаған аяз ұнайды. ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады.
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ»
Дескриптор: а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. Дескриптор: Ойланып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады |
Слайд Слайд Оқулық 67 бет Слайд Оқулық 67 бет Оқулық 68 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 3-тапсырма. Сұрақтарды көршіңмен талқыла. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйле. 1. Қыста сен үшін не әдемі? 2. Қыстағы табиғат қандай? 3. Қыста қандай ойындар ойнайсыңдар? 4. Қыста болатын спорттық жарыстарды атай аласың ба? 5. Қысты не үшін ұнатасың немесе ұнатпайсың? 6. Қыс мезгілі болмағанын қалар ма едің? 7. Қыстың адамға пайдасы қандай?
Таза ауа, әдемі, аппақ, боран, аяз, жел, қатал, қатты, ұзақ, қысқа, шаңғы, шана, сырғанақ, мұзайдын, сүңгі, жапалақ қар, шырша, аязата, жаңа жыл, мезгіл, таң, кеш, қараңғы ерте түседі, жарық, сынап бағанасы. 4-тапсырма «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жаз. Қоршаудағы сөздерді қолдан
Дескриптор: Сұрақтарды жұбымен талқылайды. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйлейді. Берілген сөздерді қолданып «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жазады ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 69 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ғажайып қыс
Ашық сабақ Ғажайып қыс
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ғажайып қыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.3.3.1* мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтайды |
|||||
|
ЕББҚ үшін |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мәтіннің жанрын (мақал-мәтелдер, бата, аңыз, мысал, өсиет әңгімелердің) жанрлық ерекшеліктерін және көмекші сөздердің қолдауымен пайымдау мәтінін анықтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Қызығушылықты ояту «Сөзжұмбақшылар» сайысы
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! 66 бет 6-тапсырма |
Қолпаштау |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: Сүңгі – сосулька Мұзайдын – каток Сырғанақ тебу – кататься на катке Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолдан.
ә) Берілген сөздерден сөйлем құра. 1. Қыста, түседі, ерте, қараңғы. 2. Аппақ, болады, қыста, айнала. 3. Аязды, күндер, болады, көп. 4. Қыста, қырау, болады, әдемі, өте. 5. Шатырдағы, тым, қауіпті, болады, сүңгілер. 6. Мұзайдында, тебеді, сырғанақ. 7. Таза, болады, ауа, қыста. 8. Ұнайды, маған, аяз, сықырлаған. 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құра. Жылы, желді, ұзақ, қысқа, жоғары, кеш, жарық, жақсы. |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Мұзайдында сырғанақ тептік.
2.Оқылым.Айтым. Жазылым 1-тапсырма а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. Салқын күн, жаңбырлы күн, жылы күн.... ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. 1.Қыста қараңғы ерте түседі. 2.Қыста айнала аппақ болады. 3.Аязды күндер көп болады. 4.Қыста өте әдемі қырау болады. 5. Шатырдағы сүңгілер тым қауіпті болады. 6. Мұзайдында сырғанақ тебеді. 7.Қыста ауа таза болады. 8.Маған сықырлаған аяз ұнайды. ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды 3. Айтылым. Жазылым. 2-тапсырма Аса, тым, өте сөздерін қатыстырып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады.
ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
«Бас бармақ»
Дескриптор: а) Сөз тіркесін құра. Берілген сөздерді қолданады. ә) Берілген сөздерден сөйлем құрастырады. Дескриптор: Ойланып, берілген сөздермен сөйлем құрастырады |
Слайд Слайд Оқулық 67 бет Слайд Оқулық 67 бет Оқулық 68 бет |
||
|
|
Сергіту сәті |
|
||||
|
|
6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 3-тапсырма. Сұрақтарды көршіңмен талқыла. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйле. 1. Қыста сен үшін не әдемі? 2. Қыстағы табиғат қандай? 3. Қыста қандай ойындар ойнайсыңдар? 4. Қыста болатын спорттық жарыстарды атай аласың ба? 5. Қысты не үшін ұнатасың немесе ұнатпайсың? 6. Қыс мезгілі болмағанын қалар ма едің? 7. Қыстың адамға пайдасы қандай?
Таза ауа, әдемі, аппақ, боран, аяз, жел, қатал, қатты, ұзақ, қысқа, шаңғы, шана, сырғанақ, мұзайдын, сүңгі, жапалақ қар, шырша, аязата, жаңа жыл, мезгіл, таң, кеш, қараңғы ерте түседі, жарық, сынап бағанасы. 4-тапсырма «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жаз. Қоршаудағы сөздерді қолдан
Дескриптор: Сұрақтарды жұбымен талқылайды. Қоршауда берілген сөздерді қолданып сөйлейді. Берілген сөздерді қолданып «Қыс ғажайыбы» деген мәтін жазады ЕББҚ оқушы жұптасып, тапсырманы орындайды |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 69 бет 5-тапсырма |
|
||||
|
|
Рефлексия «Табыс сатысы: қорытынды». |
«Мен ........................................білемін», «Мен....................................түсінемін», «Мен ..........................жасай аламын». |
|
|||
шағым қалдыра аласыз


















