Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Астана қаласы әкімдігінің «№89 мектеп-лицей» ШЖҚ МКК
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Күні: 13.04.2023 Сынып: 4 Д, 206 В кабинет, 5-сабақ Пәні: Қазақ тілі Бөлім: Ғарышқа саяхат |
Мектеп: №89 мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні: Жанарбекұлы Абзал Қатысқандар/қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламшарлар |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
4.4.5.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мұғалім қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады және сөзге қосымша жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
2 мин |
Сыныппен сәлемдесіп, түгендейміз. Оқушылар 4 түрлі кәмпит арқылы 4 топқа бөлінеді және әр топқа бағалау парағы таратылады |
Оқушылар ұстазбен амандасады және топқа бөлінеді |
|
|
|
|
5 мин |
Айтылым. «Қарлы кесек» әдісі. Әр топқа кезек-кезек доп лақтыру арқылы сөздердің аудармасы сұралады Үй тапсырмасы пысықталып, бекітіледі. (бөлім бойынша өткен сөздерді қайталап келу)
|
Кезектесіп, допты ұстап алып, жауап береді (сөздердің аудармасын айтады) |
Әр жауап берген топқа жұлдызша |
|
|
|
3 мин |
Жаңа сөздер үйренейік! Ғаламшар – планета Телескоп - телескоп Ірі – крупный Ұсақ – мелкий |
Жаңа сөздермен танысып, дыбысталуын бірнеше рет пысықтап айтады, сөйлем немесе сөз тіркестерін құрастырып көреді |
|
Слайд |
|
|
6 мин |
Тыңдалым. Тақырыпқа сай бейнематериал көрсетіледі Бейнематериал бойынша сұрақтар:
|
Бейнематериалды мұқият көріп, тыңдайды, сұрақтарға жауап береді |
Әр жауап берген топқа жұлдызша |
|
|
Ортасы |
10 мин |
Топтық жұмыс. Оқушылар, А4 қағазға ғаламшардың суретін салып, естеріңе сақтап үлгерген ақпаратты айтып көріңдер! Топтар: Меркурий, Марс, Юпитер, Сатурн |
Оқушылар топ ішінде өзара спикер, суретші, ақпарат айтушы, басқарушы, т.б. ретінде міндеттерді бөліп алады. Әр топ А4 қағазға ғаламшардың суретін салып, естеріне сақтап үлгерген ақпаратты айтады. |
Ауызша мадақтау |
|
|
|
6 мин |
Оқылым. 5-тапсырма. Мәтінді оқып, аударайық!
|
Мәтінді кезектесіп, сауаттылық сақтап оқып, аударады, слайдтағы күн жүйесіне назар аударады |
Дескриптор: Сауатты оқиды (3 б) Дұрыс аударады (1 б) |
Оқулық (31-бет) және слайд |
|
|
1 мин |
Сергіту сәті. «Жаттығу жасайық!» Басымызды, белімізді ғаламшар секілді айналдырайық! |
Оқушылар бойын сергітіп алу мақсатында мұғалімнің іс-әрекетін қайталап, жаттығу жасайды |
|
|
|
|
6 мин |
Жазылым мен оқылым. «Қатені тап» әдісі Ғарышкер де – ұшқұш сияқты батыл адам. Біреуі әуете ұшақпен ұшады. Енді біреуы ғарыш әлемідің құпиялерын ашқысы келеді. Олар арнайы дайындалып, жаттығаді. Мен де өскенде ғарышкар боламін. |
Тақтада берілген қате/үндестік заңы дұрыс емес сөздері бар мәтінді тақтаға/дәптерлеріне түзеп жазады, мұғалімге дұрыс нұсқасын көрсетіп, оқып береді |
Дескриптор: Қате қосымшаларды түзейді (3 б) Көркем жазады (2 б) Сауатты оқиды (1 б) |
Слайд |
|
Соңы |
1 мин |
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма, 31-бет (сұрақтарға ауызша жауап бер) Кері байланыс. «Тілек» әдісі Ал, енді оқушылар, сабақтан не түсініп, қандай әсер алғандарыңызды, ұсыныс-тілектеріңізді стикерлерге жазып, тақтаға жабыстырыңыздар! |
Сабақтан не түсініп, қандай әсер алғанын, ұсыныс-тілектерін стикерлерге жазып, тақтаға жабыстырады |
|
Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Ғаламшарлар 4 сынып Т2
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Астана қаласы әкімдігінің «№89 мектеп-лицей» ШЖҚ МКК
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Күні: 13.04.2023 Сынып: 4 Д, 206 В кабинет, 5-сабақ Пәні: Қазақ тілі Бөлім: Ғарышқа саяхат |
Мектеп: №89 мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні: Жанарбекұлы Абзал Қатысқандар/қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламшарлар |
||||
|
Оқу мақсаттары: |
4.4.5.1 мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу 4.4.5.2 сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын сақтау |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Мұғалім қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазады және сөзге қосымша жалғау кезінде үндестік заңын сақтайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
2 мин |
Сыныппен сәлемдесіп, түгендейміз. Оқушылар 4 түрлі кәмпит арқылы 4 топқа бөлінеді және әр топқа бағалау парағы таратылады |
Оқушылар ұстазбен амандасады және топқа бөлінеді |
|
|
|
|
5 мин |
Айтылым. «Қарлы кесек» әдісі. Әр топқа кезек-кезек доп лақтыру арқылы сөздердің аудармасы сұралады Үй тапсырмасы пысықталып, бекітіледі. (бөлім бойынша өткен сөздерді қайталап келу)
|
Кезектесіп, допты ұстап алып, жауап береді (сөздердің аудармасын айтады) |
Әр жауап берген топқа жұлдызша |
|
|
|
3 мин |
Жаңа сөздер үйренейік! Ғаламшар – планета Телескоп - телескоп Ірі – крупный Ұсақ – мелкий |
Жаңа сөздермен танысып, дыбысталуын бірнеше рет пысықтап айтады, сөйлем немесе сөз тіркестерін құрастырып көреді |
|
Слайд |
|
|
6 мин |
Тыңдалым. Тақырыпқа сай бейнематериал көрсетіледі Бейнематериал бойынша сұрақтар:
|
Бейнематериалды мұқият көріп, тыңдайды, сұрақтарға жауап береді |
Әр жауап берген топқа жұлдызша |
|
|
Ортасы |
10 мин |
Топтық жұмыс. Оқушылар, А4 қағазға ғаламшардың суретін салып, естеріңе сақтап үлгерген ақпаратты айтып көріңдер! Топтар: Меркурий, Марс, Юпитер, Сатурн |
Оқушылар топ ішінде өзара спикер, суретші, ақпарат айтушы, басқарушы, т.б. ретінде міндеттерді бөліп алады. Әр топ А4 қағазға ғаламшардың суретін салып, естеріне сақтап үлгерген ақпаратты айтады. |
Ауызша мадақтау |
|
|
|
6 мин |
Оқылым. 5-тапсырма. Мәтінді оқып, аударайық!
|
Мәтінді кезектесіп, сауаттылық сақтап оқып, аударады, слайдтағы күн жүйесіне назар аударады |
Дескриптор: Сауатты оқиды (3 б) Дұрыс аударады (1 б) |
Оқулық (31-бет) және слайд |
|
|
1 мин |
Сергіту сәті. «Жаттығу жасайық!» Басымызды, белімізді ғаламшар секілді айналдырайық! |
Оқушылар бойын сергітіп алу мақсатында мұғалімнің іс-әрекетін қайталап, жаттығу жасайды |
|
|
|
|
6 мин |
Жазылым мен оқылым. «Қатені тап» әдісі Ғарышкер де – ұшқұш сияқты батыл адам. Біреуі әуете ұшақпен ұшады. Енді біреуы ғарыш әлемідің құпиялерын ашқысы келеді. Олар арнайы дайындалып, жаттығаді. Мен де өскенде ғарышкар боламін. |
Тақтада берілген қате/үндестік заңы дұрыс емес сөздері бар мәтінді тақтаға/дәптерлеріне түзеп жазады, мұғалімге дұрыс нұсқасын көрсетіп, оқып береді |
Дескриптор: Қате қосымшаларды түзейді (3 б) Көркем жазады (2 б) Сауатты оқиды (1 б) |
Слайд |
|
Соңы |
1 мин |
Үй тапсырмасы: 7-тапсырма, 31-бет (сұрақтарға ауызша жауап бер) Кері байланыс. «Тілек» әдісі Ал, енді оқушылар, сабақтан не түсініп, қандай әсер алғандарыңызды, ұсыныс-тілектеріңізді стикерлерге жазып, тақтаға жабыстырыңыздар! |
Сабақтан не түсініп, қандай әсер алғанын, ұсыныс-тілектерін стикерлерге жазып, тақтаға жабыстырады |
|
Слайд |
шағым қалдыра аласыз



