|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордағы қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру; 3.3.3.1 ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Желіде ақпарат алмасу жолдарын және ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсінеді. |
|||
№15 мектеп-гимназиясы
Ғаламтордағы қауіпсіздік
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «жүректен — жүрекке» шаттық шеңбері арқылы жақсы тілектер айтқызып, сыныпқа психологиялық ахуал орнату. 3.Ойын түрлері арқылы екі топқа бөлу.
4.Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «Оқушылардың сұраққа берген жауаптары» әдісімен «ғажайып ұяшықтар» ойыны арқылы сұрақтарды қою.
5.Сабақтың тақырыбын ребусты шешу арқылы ашу.
6. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Шеңбер құрып, бір-біріне жүрекшені беру арқылы тілек айтады. 3.Топқа бөлінеді. 4.Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. 5.Ребусты шешеді (сабақтың тақырыбы) 6.Сабақтың мақсатымен танысады. |
Мұғалім- нің бағалауы: ҚБ: жасыл түсті асық – өте жақсы, сары түсті асық – жақсы, қызыл түсті асық - төмен |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Ғаламтордағы қауіпсіздік Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1 тапсырма. Жеке жұмыс. Бір түсті әріптерді пайдаланып, сөз құрастыру.
Дескриптор: -бір түсті әріптерден сөз құрастырады. 2 тапсырма. Жеке жұмыс. Learningapps.org платформасында браузердің атауы мен белгілерін сәйкестендіру. Дескриптор: -браузердің атауы мен белгілерін сәйкестендіреді. 3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. І топ – «Ханталапай» тобына тапсырма: Ғаламторда отырғанда қандай ережелерді білу қажет? Ойыңды мәтіндік редакторда 2-3 сөйлеммен түйіндеп жаз. Құжатты бумаңа сақта. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. ІІ топ – «Бестас» тобына тапсырма: Ғаламторда қанша уақыт отыруға болады? Ойыңды мәтіндік редакторда 2-3 сөйлеммен түйіндеп жаз. Құжатты бумаңа сақта. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. Сергіту сәті. Көз жаттығуларын жасау. Сабақты қорытындылау «Ия, жоқ» әдісі
|
Жаңа сабақты тыңдайды 1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды 4 тапсырманы орындайды |
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. Мұғалім- нің бағалауы: ҚБ: жасыл түсті асық – өте жақсы, сары түсті асық – жақсы, қызыл түсті асық - төмен Смайликтер арқылы бағалау
|
https://www.youtube.com/watch?v=bdyYR-bsYag https://learningapps.org/display?v=pu4r0dgkk21 Информа- тика. 3-сынып оқулық./ Г.А.Көпеева, Ү.М.Ділманова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2018.-80-81 бет Информа- тика. 3-сынып оқулық./ Г.А.Көпеева, Ү.М.Ділманова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2018.-80-81 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Түрлі-түсті стикер жабыстырады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 82 бет. Тапсырмаларды орындау. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Ғаламтордағы қауіпсіздік. 3-сынып
Ашық сабақ. Ғаламтордағы қауіпсіздік. 3-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғаламтордағы қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру; 3.3.3.1 ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Желіде ақпарат алмасу жолдарын және ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсінеді. |
|||
№15 мектеп-гимназиясы
Ғаламтордағы қауіпсіздік
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс- тар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «жүректен — жүрекке» шаттық шеңбері арқылы жақсы тілектер айтқызып, сыныпқа психологиялық ахуал орнату. 3.Ойын түрлері арқылы екі топқа бөлу.
4.Өткен тақырыптарды еске түсіру мақсатында «Оқушылардың сұраққа берген жауаптары» әдісімен «ғажайып ұяшықтар» ойыны арқылы сұрақтарды қою.
5.Сабақтың тақырыбын ребусты шешу арқылы ашу.
6. Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Шеңбер құрып, бір-біріне жүрекшені беру арқылы тілек айтады. 3.Топқа бөлінеді. 4.Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. 5.Ребусты шешеді (сабақтың тақырыбы) 6.Сабақтың мақсатымен танысады. |
Мұғалім- нің бағалауы: ҚБ: жасыл түсті асық – өте жақсы, сары түсті асық – жақсы, қызыл түсті асық - төмен |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырып Ғаламтордағы қауіпсіздік Презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру. 1 тапсырма. Жеке жұмыс. Бір түсті әріптерді пайдаланып, сөз құрастыру.
Дескриптор: -бір түсті әріптерден сөз құрастырады. 2 тапсырма. Жеке жұмыс. Learningapps.org платформасында браузердің атауы мен белгілерін сәйкестендіру. Дескриптор: -браузердің атауы мен белгілерін сәйкестендіреді. 3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. І топ – «Ханталапай» тобына тапсырма: Ғаламторда отырғанда қандай ережелерді білу қажет? Ойыңды мәтіндік редакторда 2-3 сөйлеммен түйіндеп жаз. Құжатты бумаңа сақта. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. ІІ топ – «Бестас» тобына тапсырма: Ғаламторда қанша уақыт отыруға болады? Ойыңды мәтіндік редакторда 2-3 сөйлеммен түйіндеп жаз. Құжатты бумаңа сақта. Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. Сергіту сәті. Көз жаттығуларын жасау. Сабақты қорытындылау «Ия, жоқ» әдісі
|
Жаңа сабақты тыңдайды 1 тапсырманы орындайды 2 тапсырманы орындайды 3 тапсырманы орындайды 4 тапсырманы орындайды |
Бас бармақ әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -мәтіндік редакторды іске қосады; -тақырыпқа байланысты өз ойын түйіндеп жазады; -жаңа бума ашып, құжатты сақтайды. Мұғалім- нің бағалауы: ҚБ: жасыл түсті асық – өте жақсы, сары түсті асық – жақсы, қызыл түсті асық - төмен Смайликтер арқылы бағалау
|
https://www.youtube.com/watch?v=bdyYR-bsYag https://learningapps.org/display?v=pu4r0dgkk21 Информа- тика. 3-сынып оқулық./ Г.А.Көпеева, Ү.М.Ділманова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2018.-80-81 бет Информа- тика. 3-сынып оқулық./ Г.А.Көпеева, Ү.М.Ділманова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2018.-80-81 бет |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Түрлі-түсті стикер жабыстырады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 82 бет. Тапсырмаларды орындау. |
Үй тапсырмасын орындап келеді |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















