|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жарбұлақ орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.А.Катиева |
|||||
|
Күні: |
7.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық-бәрімізге өнеге
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарышкерлер туралы не айта аласың? -Ғарышкерлер Жерге қонған кезде неге өз беттерімен жүре алмайды? - Ғарышкерлер ұзақ сапарда жүргенде қандай қиындықтар болуы мүмкін? ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер https://www.educaplay.com/learning-resources/22176941-learning_resource.html Оқушы жұмыстары Оқулық Ақыл куиз:https://view.genially.com/679a3b9a194932aa36a4d698/interactive-content-mozaika-kuiz Ұяшықтар: https://wordwall.net/ru/resource/85794473 Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы суреттер Жұмыс парақтары Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ғарыш қалай игерілді ?
Ашық сабақ Ғарыш қалай игерілді ?
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Жарбұлақ орта мектебі» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.А.Катиева |
|||||
|
Күні: |
7.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 21 сабақ. Ғарыш қалай игерілді? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру 3.1.2.1 ақпарат көзінің түрлерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарышты игеру кезеңдерін біледі Ғарыш жаңалықтарының маңызын түсінеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық-бәрімізге өнеге
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Жоба қорғау» әдісі Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобаңды дайында.Және оны қорға. Құндылық мақсаты:Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жаңа тақырып 1-тапсырма «Мен журналистпін» ойыны арқылы сабақта қарастыратын тақырыпты анықтау. Оқушыларға микрофон арқылы сұрақ қою. Сұрақтар: -Күн мен түннің қандай айырмашылығы бар? - Күндізгі уақытта адам аспаннан нені көреді? - Ал түнгі уақытта ше? Ойыңды дәлелдей түс. - Күн адамға не береді? - Түнгі уақытта аспанда қандай ерекшеліктерді байқауға болады? - Күн жүйесі дегенді қалай түсінеміз? Есімізге түсірейік. - Жердің серігі болады ма? 2-тапсырма «Зерттеушімін» әдісі Зерттеу сұрағы: - Ғарышқа алғаш рет қай дене ұшты? - Ең алғашқы ғарышкер кім? - Орбиталық стансының маңызы неде? Зерттеудің жоспары: -Инфографикада берілген ақпаратпен танысу. -Жоспар бойынша сұрақтарға жауап беру. -Постер жасау. Оқушылар оқулықта, қосымша әдебиеттерді, газет-журналдарда берілген ақпараттармен танысады. Сұраққа жауап іздеп, бір-бірімен пікір алмасады. Ойларын дәлелдейді. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Ойлан. Оқушыларға ғарыш туралы бейнероликтер көрсету арқылы төмендегі сұрақтарға жауап алу. Сұрақтар: - Ғарышкерлер туралы не айта аласың? -Ғарышкерлер Жерге қонған кезде неге өз беттерімен жүре алмайды? - Ғарышкерлер ұзақ сапарда жүргенде қандай қиындықтар болуы мүмкін? ЕҚБ Теледидардан келген бейнесюжеттер не арқылы бізге беріледі? Қалай ойлайсың? ЕБҚ Ойыңмен бөліс. - Неліктен ғарышкерлер скафандр киеді? - Жер мен ғарышты байланыстыратын орындар қалай аталады? 4-тапсырма «Wordwall» ойыны https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Ғарыш қалай игерілді? Тақырыбына сұрақтарға жауап беру Үй тапсырмасы Ғарыш зерттеулері бізге не береді? Сұраққа жауап тап және оны түсіндір. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды Зерттеу жүргізеді Постер қорғайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Интерактивті ойын ойнайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Жер қабықтарының орналасу реті туралы өз жобасын дайындайды және оны қорғайды-1б
Дескриптор: Сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты анықтайды-1б Тамаша жұмыс!
Жарайсыңдар! Дескриптор: Инфографикада берілген ақпаратпен танысады-1б Жоспар бойынша сұрақтарға жауап береді-1б Ақпараттарды пайдаланып постер қорғайды-1б Дескриптор: Ғарышкерлер туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б
Тамаша жұмыс орындадыңдар! Дескриптор: Ғарыш қалай игерілгені туралы сұрақтарға жауап береді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер https://www.educaplay.com/learning-resources/22176941-learning_resource.html Оқушы жұмыстары Оқулық Ақыл куиз:https://view.genially.com/679a3b9a194932aa36a4d698/interactive-content-mozaika-kuiz Ұяшықтар: https://wordwall.net/ru/resource/85794473 Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Ғарыш туралы суреттер Жұмыс парақтары Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/64693417/ғарыш-қалай-игерілді Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















