Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІХ бөлім. Аспан әлемінің құпиялары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сұраған А. |
|
|
Күні: |
05.04.2023 |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.6.1. оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу; 5.4.4.4. сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, оқушыларды тіркеуден өткізу. Құжат беру.
Психологиялық ахуал. «Мен ғарышқа ұшамын...» Оқушылар ғашыркер макерінің алдына келіп ата-анасына, достарына халқына деген тілек, уәделерін айтады.
Топқа бөлу. «Кубик рубик» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Ғарышкерлер» 2
|
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Түгелдейді. Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Паспорт Макет қағаздар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Өткен сабақты қайталау. «Learningapps» қосымшасында сұрақтар арқылы өткен сабақты қайталау. |
Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
https://learningapps.org/view29779003 |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Қызығушылығын ояту Оқылым алдындағы тапсырма. «Болжау» әдісі «Суреттер жасырған ғажайып ақпарат» Оқушыларға төмендегі сурет ұсынылады, осы суреттерге қарай отырып мәтіннің мазмұнына болжам жасайды.
1-тапсырма.Оқылым. Мәтінмен жұмыс. Қазақстан аумағында орналасқан «Байқоңыр» ғарыш айлағы ғылымның ең озық саласы үшін 60 жылдан бері қалтқысыз қызмет етіп келеді. Адамзат өкілі Юрий Гагарин ең алғаш алыс сапарға аттанған уақыттан бері қарайғы жарты ғасырдың ішінде барлығы 38 елден 545 ғарышкер біздің Байқоңырдан аттанып, ғарыш кеңістігінде болып қайтқан екен. Аттары аңызға айналған сол тұлпар топтың мүшелері – қазақ ғарышкерлері Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов туралы шертетін толғамды сыр аз емес. Біздің тұңғыш ғарышкеріміз Тоқтар Әубәкіровтің 24 жыл бұрынғы ғарышқа сапары Қазақстан Тәуелсіздігінің алтын бастауы болды. Осы ұшуды жүзеге асыру үшін қаншама қиындықты еңсеруге тура келгені есімізде. Екінші ғарышкеріміз Талғат Мұсабаев – жалпы жиынтығы 341 тәулікке созылған 3 ғарыш экспедициясына қатысты. Ол – ашық ғарыш кеңістігіне 8 рет шығып, 42 сағаттан астам уақыт болған тұңғыш қазақ. Айдын Айымбетов тәуелсіз Қазақстанның үшінші ғарышкері атанды Мәтіннен кейінгі тапсырма. «Торт» әдісі.
2-тапсырма. Мәтіндегі нақты ақпараттардың үшеуін кластер сызбасы арқылы көрсетіңіз.
3-тапсырма. «Семантикалық карта» әдісі
Сергіту сәті: «Кім тез ойлайды?» ойыны Жазылым. «Дәлелде» 4-тапсырма. Берілген кесте бойынша мысал жазыңдар.
|
Дескриптор:
Дескриптор
Торт тілімдерін таңдады Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
Интербелсенді тақтадан өлеңдерді оқиды. Дескриптор:
|
Бағалау парағына белгіленеді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бір-бірін бағалау «Шапалақ» әдісі
Бір-бірін бағалау: «жарты ай», «жұлдыз» Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Суреттер Қосымша 1 А4 маркер Интербелсенді тақта Жұмыс дәптері |
||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (4-минут) |
«Zipgrade» платформасы арқылы орындайды
|
Сабақты өтілген тақырып бойынша қорытындылау. |
ФБ қосымша өзі есептейді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Интербелсенді тақта парақтар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия «Менің алған әсерім» әдісі 5 мин «Сабақты түсіндім» «Сұрақтарым бар» «Түсінгеніммен бөлісе аламын» Үй жұмысы: «Мен ғрышкер боламын» эссе |
Оқушылар көңіл-күйіне паспортқа жазып, оқиды. |
|
Паспорт |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ғарышқа саяхат" 5-сынып ҚМЖ
Ашық сабақ "Ғарышқа саяхат" 5-сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
ІХ бөлім. Аспан әлемінің құпиялары |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сұраған А. |
|
|
Күні: |
05.04.2023 |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.2.6.1. оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу; 5.4.4.4. сан есімнің мағыналық түрлерін ажырата білу, сан есімді зат есім орнына қолдана білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (2-3 минут) |
Ұйымдастыру Сәлемдесу, оқушыларды тіркеуден өткізу. Құжат беру.
Психологиялық ахуал. «Мен ғарышқа ұшамын...» Оқушылар ғашыркер макерінің алдына келіп ата-анасына, достарына халқына деген тілек, уәделерін айтады.
Топқа бөлу. «Кубик рубик» әдісі арқылы топқа бөлінеді. 1-топ «Ғарышкерлер» 2
|
Амандасады, сабаққа назарын аударады. Түгелдейді. Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Паспорт Макет қағаздар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы: (4-5 мин) |
Өткен сабақты қайталау. «Learningapps» қосымшасында сұрақтар арқылы өткен сабақты қайталау. |
Дескриптор:
|
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
https://learningapps.org/view29779003 |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: (30 мин) |
Қызығушылығын ояту Оқылым алдындағы тапсырма. «Болжау» әдісі «Суреттер жасырған ғажайып ақпарат» Оқушыларға төмендегі сурет ұсынылады, осы суреттерге қарай отырып мәтіннің мазмұнына болжам жасайды.
1-тапсырма.Оқылым. Мәтінмен жұмыс. Қазақстан аумағында орналасқан «Байқоңыр» ғарыш айлағы ғылымның ең озық саласы үшін 60 жылдан бері қалтқысыз қызмет етіп келеді. Адамзат өкілі Юрий Гагарин ең алғаш алыс сапарға аттанған уақыттан бері қарайғы жарты ғасырдың ішінде барлығы 38 елден 545 ғарышкер біздің Байқоңырдан аттанып, ғарыш кеңістігінде болып қайтқан екен. Аттары аңызға айналған сол тұлпар топтың мүшелері – қазақ ғарышкерлері Тоқтар Әубәкіров, Талғат Мұсабаев, Айдын Айымбетов туралы шертетін толғамды сыр аз емес. Біздің тұңғыш ғарышкеріміз Тоқтар Әубәкіровтің 24 жыл бұрынғы ғарышқа сапары Қазақстан Тәуелсіздігінің алтын бастауы болды. Осы ұшуды жүзеге асыру үшін қаншама қиындықты еңсеруге тура келгені есімізде. Екінші ғарышкеріміз Талғат Мұсабаев – жалпы жиынтығы 341 тәулікке созылған 3 ғарыш экспедициясына қатысты. Ол – ашық ғарыш кеңістігіне 8 рет шығып, 42 сағаттан астам уақыт болған тұңғыш қазақ. Айдын Айымбетов тәуелсіз Қазақстанның үшінші ғарышкері атанды Мәтіннен кейінгі тапсырма. «Торт» әдісі.
2-тапсырма. Мәтіндегі нақты ақпараттардың үшеуін кластер сызбасы арқылы көрсетіңіз.
3-тапсырма. «Семантикалық карта» әдісі
Сергіту сәті: «Кім тез ойлайды?» ойыны Жазылым. «Дәлелде» 4-тапсырма. Берілген кесте бойынша мысал жазыңдар.
|
Дескриптор:
Дескриптор
Торт тілімдерін таңдады Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
Интербелсенді тақтадан өлеңдерді оқиды. Дескриптор:
|
Бағалау парағына белгіленеді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы Бір-бірін бағалау «Шапалақ» әдісі
Бір-бірін бағалау: «жарты ай», «жұлдыз» Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Суреттер Қосымша 1 А4 маркер Интербелсенді тақта Жұмыс дәптері |
||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау (4-минут) |
«Zipgrade» платформасы арқылы орындайды
|
Сабақты өтілген тақырып бойынша қорытындылау. |
ФБ қосымша өзі есептейді Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы |
Интербелсенді тақта парақтар |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: (3 мин) |
Рефлексия «Менің алған әсерім» әдісі 5 мин «Сабақты түсіндім» «Сұрақтарым бар» «Түсінгеніммен бөлісе аламын» Үй жұмысы: «Мен ғрышкер боламын» эссе |
Оқушылар көңіл-күйіне паспортқа жазып, оқиды. |
|
Паспорт |
шағым қалдыра аласыз


-топ
«Ғаламшар»


















