«Бекітемін»
Мектеп директоры МА: А.С Абдрахманова
Зайсан ауданы Бақасу ауылы «М.Маметова атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі» КММ бастауыш сынып мұғалімі Мусанова Гульнара Сапарбеккызы тізбектелген сабақтар топтамасы бойынша қысқа мерзімді жоспарлауы
|
Сабақ |
Мектеп: «М.Маметова атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 21.12.16 |
Мұғалімнің есімі: Мусанова Гульнара Сапарбеккызы |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әріпті таниды. |
||||
|
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Әріпті таниды және ажырата алады. |
|||||
|
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: Әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіре алады. |
|||||
|
|
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Өткен әріптерді таниды, бір-бірінен ажырата алады. Сөздерді жазып, оқиды |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
||||
|
Басталуы 5 минут |
1.Амандасу(үш тілде) Сәлеметсіңдерме балалар 2. Шаттық шеңбері Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Қонақтарды құрметтеп, Бас иеміз біз
3. Топқа бөлу( түспен) |
Сәлеметсізбе, здравствуйте,
Оқушылар ортаға шығып шаттық шеңберін жасайды. |
Геометриялық фигура |
||
|
Ортасы 20 минут |
-дауысты дыбыстарды қызыл үйге, дауыссыз дыбыстарды көк үйлерге топтап орналастыру Топтық жұмыс Фишкалармен бағалау -Жаңа тақырыпты пысықтау: Ғ ғ дыбысы мен әрпі. (электронды оқулықпен Ғ ғ тақырыбына байланысты тапсырмалармен жұмысты көрсетіп, пысықтау) Топпен жұмыс
Топтық бағалау Басбармақпен бағалау
Сергіту сәтін өткізу (Дауысты дыбыстарды айтқанда қол шапалақтаймыз. Дауыссыздарды айтқанда аяқтарымызды тарсылдатамыз) Топқа бөлу суреттер арқылы
Өзін - өзі бағалау
|
Екі топ оқушылары әріптерді алып, қандай дыбысқа жататынын айтып өз үйіне орналастырады.
Электронды оқулықтан Ғ ғ дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды орындату. Тапсырма №4,5,6 электронды оқулықпен жұмыс -Тиінге жаңғақ пен кірпіге алма жинауға болысайық. Ол үшін мына жаңғақ пен алмалардағы сөздерді оқып,буынға бөліп себеттерге жапсыру.
|
Көрнекілік тер
фишкалар
Электронды оқулық, Ноутбук
|
||
|
Аяқталуы 10 минут |
Тапсырма: Ғ әрпі мен дыбысына байланысты сөздерге постер құрап жаз. Көңіл күйге байланысты смайликтерге стикерлер жапсыру |
|
|
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен. |
Оқушылар әріпті танып, ажыратып және оны дыбыспен сәйкестендірді. Ноутбукты пайдаланып, электронды оқулықтан тапсырмаларды жұппен, топпен орындады. Сабақта берілген тапсырмаларды тиімді уақыт ішінде орындады. |
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? 1. Сабақ соңында қорытындылау кезінде тірек-сызба мен постер жасағаным табысты болды. 2. Оқушылар өз білімдерін көрсете алды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. Әдіс – тәсілдер пайдаланғаным сабақтың тығыздығын тиімді етті. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім |
|||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ғдыбысы мен әрпі"
Ашық сабақ "Ғдыбысы мен әрпі"
«Бекітемін»
Мектеп директоры МА: А.С Абдрахманова
Зайсан ауданы Бақасу ауылы «М.Маметова атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі» КММ бастауыш сынып мұғалімі Мусанова Гульнара Сапарбеккызы тізбектелген сабақтар топтамасы бойынша қысқа мерзімді жоспарлауы
|
Сабақ |
Мектеп: «М.Маметова атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі» КММ |
||||
|
Күні: 21.12.16 |
Мұғалімнің есімі: Мусанова Гульнара Сапарбеккызы |
||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны:5 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әріпті таниды. |
||||
|
|
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Әріпті таниды және ажырата алады. |
|||||
|
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: Әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіре алады. |
|||||
|
|
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Өткен әріптерді таниды, бір-бірінен ажырата алады. Сөздерді жазып, оқиды |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
||||
|
Басталуы 5 минут |
1.Амандасу(үш тілде) Сәлеметсіңдерме балалар 2. Шаттық шеңбері Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз, Қонақтарды құрметтеп, Бас иеміз біз
3. Топқа бөлу( түспен) |
Сәлеметсізбе, здравствуйте,
Оқушылар ортаға шығып шаттық шеңберін жасайды. |
Геометриялық фигура |
||
|
Ортасы 20 минут |
-дауысты дыбыстарды қызыл үйге, дауыссыз дыбыстарды көк үйлерге топтап орналастыру Топтық жұмыс Фишкалармен бағалау -Жаңа тақырыпты пысықтау: Ғ ғ дыбысы мен әрпі. (электронды оқулықпен Ғ ғ тақырыбына байланысты тапсырмалармен жұмысты көрсетіп, пысықтау) Топпен жұмыс
Топтық бағалау Басбармақпен бағалау
Сергіту сәтін өткізу (Дауысты дыбыстарды айтқанда қол шапалақтаймыз. Дауыссыздарды айтқанда аяқтарымызды тарсылдатамыз) Топқа бөлу суреттер арқылы
Өзін - өзі бағалау
|
Екі топ оқушылары әріптерді алып, қандай дыбысқа жататынын айтып өз үйіне орналастырады.
Электронды оқулықтан Ғ ғ дыбысы мен әрпіне байланысты тапсырмаларды орындату. Тапсырма №4,5,6 электронды оқулықпен жұмыс -Тиінге жаңғақ пен кірпіге алма жинауға болысайық. Ол үшін мына жаңғақ пен алмалардағы сөздерді оқып,буынға бөліп себеттерге жапсыру.
|
Көрнекілік тер
фишкалар
Электронды оқулық, Ноутбук
|
||
|
Аяқталуы 10 минут |
Тапсырма: Ғ әрпі мен дыбысына байланысты сөздерге постер құрап жаз. Көңіл күйге байланысты смайликтерге стикерлер жапсыру |
|
|
||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болады? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен. |
Оқушылар әріпті танып, ажыратып және оны дыбыспен сәйкестендірді. Ноутбукты пайдаланып, электронды оқулықтан тапсырмаларды жұппен, топпен орындады. Сабақта берілген тапсырмаларды тиімді уақыт ішінде орындады. |
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? 1. Сабақ соңында қорытындылау кезінде тірек-сызба мен постер жасағаным табысты болды. 2. Оқушылар өз білімдерін көрсете алды. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. Әдіс – тәсілдер пайдаланғаным сабақтың тығыздығын тиімді етті. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім |
|||||


шағым қалдыра аласыз














