|
Мектеп: «Атамекен» жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шырынбаева Нағима |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Геометриялық денелердің проекцияларын салу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушыларды геометриялық денелердің сызбаларын компьютер бетінде проекциялауға үйрету. Пәтер құрылысы кеңістігінің модельін жасау дағдысын дамыту. Өзіндік практикалық әрекет ортасын қалыптастыру, ой қорытып, нақты шешім жасуға баулып, көз алдына елестету, ойлау қабілеттерін дамыту |
|||||
|
Ойлау деңгейі: |
Қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Сабақ барысында оқушылардың төмендегі көрсетілген тілдік құзіреттілігін дамытуға мүмкіндік беріледі. - Тыңдалым:тәжірибелік тапсырмалар орындау барысында бір-бірінің пікірін тыңдау, - Оқылым: тәжірибелік тапсырмалар жасау барысында тарихи деректермен және оқулықпен жұмыс жасау, - Айтылым: топтарда және жұптарда талдау және мұғалімнің сұрақтарына жауап беру. Диалогқа: /Жазылымға қатысты тіркестер:/ Зерттеу сұрағы: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Бас жоспар, сәулеттік нобай, фронтальды перспектив, бұрыштық перспектива. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Тәуелсіздік және Астана |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия- геометриялық денелер. бейнелеу өнері-сәулет өнері |
|||||
|
Бастапқы білім |
Сәулет өнері туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы: 5-минут |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Ж.Үй тапсырмасын сұрау: |
|
||||
|
Сабақтың ортасы: 2-мин 3-мин 7-8 мин 20-мин |
Оқушыларды «Полиглот» әдісі арқылы 3-топқа біріктіру. 1-топ: Призма. (Геометриялық дене)Prism. 2-топ: Конус (Түзулердің геометриялық орны)Conus. 3-топ: Пирамида. (үшкір сәулеттік құрылыс). Pyramid Мұғалім түсіндірмесі: Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын және жаңа сабақ туралы мәлімет беріп өтеді. Жаңа
сабақты түсіндіру БТ. Тапсырма. 1-топ:
2-топ: 3-топ:
Таныстырылым. Бағалау критерийі:
|
https://yandex.kz/images/search?pos=23&img_url=https%3A%2F%2Fadukar.by%2Fimages%2Fphoto%2Fsociology-3.jpg&text221&rpt=simage |
||||
|
Сабақтың соңы:
2-мин |
(геометриялық денелер)
(Горизонталь)
(профиль. проекциясындағы жазықтық)
(қарапайым тіліктер)
(тік бұрышты изометрия, қиғаш бұрышты фронталь диметрия)
(жіңішке тұтас)
Үйге тапсырма: Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің эскизін салу
|
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||
|
Саралау: Сабақтың басы: 1. Жіктеу-мүдделері ұқсас оқушылардан тұратын топ құрамын. Сабақ ортасындағы белсенді оқу әдісі Дереккөздер-Кейбір оқушылар дереккөздердің ауқымы талқылауға негіз болатын мәтіндерден бастап, анағұрлым күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндерге дейін ауытқып отырады; |
|
Психологиялық тұрғыдан алғанда, сыныпта жеке және топтық жұмыстарды жүргізуге ыңғайлы,қауіпсіз және қолайлы оқу ортасын қамтамасыз ету. Америкалық ғалым әрі жазушы К.А.Томлинсонның саралап оқытудың 4-ші жолы Оқу ортасы бойынша саралау17-бет. «Саралап қытудың тиімді жолдары» Астана 2017ж. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Геометриялық денелердің проекцияларын салу"
Ашық сабақ "Геометриялық денелердің проекцияларын салу"
|
Мектеп: «Атамекен» жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шырынбаева Нағима |
|||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Геометриялық денелердің проекцияларын салу |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Оқушыларды геометриялық денелердің сызбаларын компьютер бетінде проекциялауға үйрету. Пәтер құрылысы кеңістігінің модельін жасау дағдысын дамыту. Өзіндік практикалық әрекет ортасын қалыптастыру, ой қорытып, нақты шешім жасуға баулып, көз алдына елестету, ойлау қабілеттерін дамыту |
|||||
|
Ойлау деңгейі: |
Қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Сабақ барысында оқушылардың төмендегі көрсетілген тілдік құзіреттілігін дамытуға мүмкіндік беріледі. - Тыңдалым:тәжірибелік тапсырмалар орындау барысында бір-бірінің пікірін тыңдау, - Оқылым: тәжірибелік тапсырмалар жасау барысында тарихи деректермен және оқулықпен жұмыс жасау, - Айтылым: топтарда және жұптарда талдау және мұғалімнің сұрақтарына жауап беру. Диалогқа: /Жазылымға қатысты тіркестер:/ Зерттеу сұрағы: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Бас жоспар, сәулеттік нобай, фронтальды перспектив, бұрыштық перспектива. |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту: |
Тәуелсіздік және Астана |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия- геометриялық денелер. бейнелеу өнері-сәулет өнері |
|||||
|
Бастапқы білім |
Сәулет өнері туралы біледі |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
|
|
|
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы: 5-минут |
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру. Ж.Үй тапсырмасын сұрау: |
|
||||
|
Сабақтың ортасы: 2-мин 3-мин 7-8 мин 20-мин |
Оқушыларды «Полиглот» әдісі арқылы 3-топқа біріктіру. 1-топ: Призма. (Геометриялық дене)Prism. 2-топ: Конус (Түзулердің геометриялық орны)Conus. 3-топ: Пирамида. (үшкір сәулеттік құрылыс). Pyramid Мұғалім түсіндірмесі: Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын және жаңа сабақ туралы мәлімет беріп өтеді. Жаңа
сабақты түсіндіру БТ. Тапсырма. 1-топ:
2-топ: 3-топ:
Таныстырылым. Бағалау критерийі:
|
https://yandex.kz/images/search?pos=23&img_url=https%3A%2F%2Fadukar.by%2Fimages%2Fphoto%2Fsociology-3.jpg&text221&rpt=simage |
||||
|
Сабақтың соңы:
2-мин |
(геометриялық денелер)
(Горизонталь)
(профиль. проекциясындағы жазықтық)
(қарапайым тіліктер)
(тік бұрышты изометрия, қиғаш бұрышты фронталь диметрия)
(жіңішке тұтас)
Үйге тапсырма: Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің эскизін салу
|
|
||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы |
||||
|
Саралау: Сабақтың басы: 1. Жіктеу-мүдделері ұқсас оқушылардан тұратын топ құрамын. Сабақ ортасындағы белсенді оқу әдісі Дереккөздер-Кейбір оқушылар дереккөздердің ауқымы талқылауға негіз болатын мәтіндерден бастап, анағұрлым күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндерге дейін ауытқып отырады; |
|
Психологиялық тұрғыдан алғанда, сыныпта жеке және топтық жұмыстарды жүргізуге ыңғайлы,қауіпсіз және қолайлы оқу ортасын қамтамасыз ету. Америкалық ғалым әрі жазушы К.А.Томлинсонның саралап оқытудың 4-ші жолы Оқу ортасы бойынша саралау17-бет. «Саралап қытудың тиімді жолдары» Астана 2017ж. |
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. |
||||||
шағым қалдыра аласыз



















