ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Н.Тілендиев ауылы, №26 ом МКМ 1В бөлім. Геометриялық фигуралар Мұғалімнің аты-жөні: Жайлаубекқызы Меруерт |
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар:20 Қатыспағандар: |
|
Ортақ тақырып: |
Менің мектебім |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.1.1.геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір-бірінен ажырату және атау. |
|
*/Сабақтың тақырыбы |
Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте,түзу,сәуле,кесінді). |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: •нүкте, түзу,қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызық, кесінді, сәуле, бұрышты атай алу.
|
|
Көптеген оқушылар: •фигураларды түсі, пішіні, өлшемі бойынша салыстыра, ажырата алу. |
|
|
Кейбір оқушылар: •қоршаған ортадан сәйкес фигураларды тауып, мысалдар келтіре отырып, геометриялық нысандарды ажыратып айта алу.
|
|
|
Бағалау критерийі |
-берілген фигураларды ажыратады және тиісті түспен бастырып сызады -фигураларды пішініне, көлеміне, түсіне қарай ажыратады -сызықтарды атайды, ажыратады |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: -сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту: нүкте, түзу, қисық, және сынық сызықтар тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш. |
|
Пəндік лексика жəне терминология: • нүкте, түзу, қисық, сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар,кесінді, сәуле, бұрыш |
|
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы «Қос шеңбер» әдісі арқылы – бір-біріне сұрақтар қояды |
|
|
Үштілділік: Геометриялық фигуралар – геометрические фигуры – geometric figures |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Ертеңгілік шеңбер» әдісі арқылы жақсы қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру. |
|
Пәнаралық байланыс |
«Артығын тап» әдісі арқылы бейнелеу пәнімен байланысады |
|
Акт қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта арқылы геометриялық фигуралар жайлы бейнежазба |
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
1-сыныпта өткен геометриялық фигураларды еске түсіру. |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 2-минут 1-минут 1-минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Менің көршім» шаттық шеңбері арқылы сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастырамын. Оқушылар көршісіне мінезінің жақсы қасиетін атау арқылы оған қошемет көрсетеді. «Қос шеңбер» әдісі арқылы екі шеңбер оқушылары бір біріне сұрақтар қояды. Осы әдіс арқылы оқушылардың өткен тақырып бойынша білімдері тексеріледі. Әрбір топ өзінің сұрақтарына берілген жауаптарын қошемет беру арқылы бағалайды. Оқушыларды үш түрлі фигура арқылы топтастырамын: 1 топ – төртбұрыш 2 топ – үшбұрыш 3 топ – шеңбер |
Суреттер |
||||||||||
|
2 мин
3 мин |
(М) Жаңа тақырыпты таныстырылым арқылы түсіндіремін. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында геометриялық фигуралар туралы бейнежазба көрсетемін. Оқушыларға «Ашық сұрақтар» арқылы сабақтың тақырыбын ашу мақсатында қолданамын. 1.Геометриялық фигураларға нелер жатады? 2. Төртбұрышты қалай сызамыз? 3. Шеңбер неге ұқсайды? 4. Өмірде геометриялық фигуралар неге қажет? |
Оқулық 1-сынып Бейнежазба, https://www.youtube.com/watch?v=J1ac_XGGvc8 Геометриялық фигуралардың суреттері |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-минут 6-минут Сергіту сәті 2 мин 6 минут
|
1-тапсырма.Саралаудың «Қарқын» тәсілі. (Ұ ) «Артығын тап» әдісі Қандай фигура артық? Қорытынды: пішіні бойынша – дөңгелек артық, себебі, қалғандары үшбұрыш түстері бойынша жасыл үшбұрыш, себебі, қалғаны – сары түсті. Бағалау критерийі: -фигураларды пішініне, көлеміне, түсіне қарай ажыратады; Дескриптор -артық фигураларды таба алады; Кері байланыс: «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі 1.Көлемі, түсі бірдей фигураларды ата? 2.Дөңгелек артық себебі....? 3.Қалғаны қандай түс..?
2-тапсырма. Саралаудың «Қорытынды» тәсілі. (Ө) «Сөйлемді аяқта?» әдісі Сары шаршы үлкен, ал..... Қызыл шаршы кішкентай, ал.... Қорытынды: Сары шаршы үлкен, ал қызыл шаршы кішкентай. Себебі, көлемі мен түсі әр түрлі. Бағалау критерийі: -геометриялық фигураларды ажыратады. Дескрипторлар: - геометриялық фигураларды атайды.. Кері байланыс: «Жауап алу» әдісі - геометриялық фигуралар түсінікті болды ма? -«Сөйлемді аяқта» ойыны қызықтыра алдыма сендерді? III. Жаңа сабақ. 1.Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Бүгін біз қарапайым геометриялық фигуралармен танысамыз, оларды салыстырамызда ажыратуға үйренеміз. 2. «Ойлан, тап» әдісі. Жіппен жұмыс: -Қатты тартсақ - жіп қандай болады? – түзу сызық. -Жіпті бос ұстасақ – жіп не істейді?- қисық сызық. -Екі шетін байласақ?- жіп неге ұқсайды? – тұйықталған сызық. -Байлағанды шешсек?- тұйықталмаған сызық. Тақтада жұмыс: түзу, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған. Сергіту сәті «Бес саусақ» (Ұ) 1.Оқулық бойынша жұмыс. Саралаудың «Бағалау» тәсілі. «Миға шабуыл» әдісі. Заттарды пішіні арқылы салыстыр? Түсі арқылы ? Өлшемі арқылы салыстыру? Сол жақтағы заттардың оң жақтағы заттардан айырмашылығын табу. Сыныптан түстері бірдей затты, өлшемі бірдей заттарды табу.Дәлелдеу. (Ө) Дәптермен жұмыс. 62-63 – беттер Ғарыш кемесінің жүрген жолын сызық арқылы көрсету. Бағалау критерийі: -сызық түрлерін ажыратады Дескрипторлар: -заттарды пішіні арқылы салыстырады -түсі арқылы салыстырады -заттардың айырмашылықтарын табады Кері байланыс: «БББ» әдісі 3-тапсырма. Саралаудың «Қарқын» тәсілі. Ойлан, жұптас, бөліс әдісі (Т) 1-топ - №1 Түзу, қисық сызықтарды ата: (сызықтардың ішінен тауып көрсетеді) 2-топ - №2 Түзу сызықтарды қызыл қарындашпен , тұйықталған сызықты – сары түспен, тұйықталмаған-жасыл қарындашпен бастыр. ( нүктеленген сызықтар беріледі) 3-топ. №3 Үлкен фигураларды көк түспен, кіші фигураларды жасыл түспен боя. ( фигуралар бейнеленген қағаздар таратылады) Бағалау критерийі: -қарапайым геометриялық фигураларды ажыратады Дескриптор: -түзу, қисық сызықтарды атайды -түзу сызықтарды қарындашпен бастырады -үлкен,кіші фигураларды ажыратады Кері байланыс: «Сырласу»әдісі Топбасшыларына сұрақ -топ мүшелері толық жауап берді ме? -бағаларды әділ қойдың ба?
|
Геометриялық фигуралар
Жіптер
Оқулық жəне дəптер.
Қима қағаздар
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10-минут
Үйге тапсырма
Бағалау |
«Дұрыс және бұрыс тұжырымдар» тәсілі
-Геометриялық фигураларды ажырата аласың
ба? Үшбұрышты қалай сызу керек?
Кері байланыс ББҮ
әдісі.
Сабақтан алған әсерін, көңіл күйін смайликтер арқылы білдіреді және қалыптастырушы бағалау арқылы бағалау парағымен бағаланады. |
|
||||||||||
|
|
Қосымша мәліметтер |
|
||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау.АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс |
||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы |
«Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап», ББҮ-кестесі, «Дұрыс және бұрыс тұжырымдар» |
Әдебиеттік оқу. Сілтеме материалдар. |
||||||||||
|
Оқушылардың қабылдау ерекшеліктерін ескере отырып, әрқайсысы өз идеясын ұсынуға мүмкіндік беретіндей топтық жұмыстарды ұйымдастырамын. Қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын. Қабілеті жоғары оқушы мен қабілеті төмен оқушыларға қарқын тәсілі арқылы бір біріне қолдау көрсету мақсатында жұптық, топтық жұмыстарды ұйымдастырамын. Теңге. Монета және қағаз ақша туралы, шығу жолдарын табу арқылы оқушыларыдың ой-өрісін кеңейтуге қол жеткіземін. «Бұрқасын сұрақтар» тәсілі арқылы өзара сұрақ алмасуға, өткенді талдауға және қорытынды жасауға қол жеткіземін.
|
Тапсырмаларға берілген дескрипторлар арқылы оқушыларды бағалаймын. Сұрақтарды ауызша талқылау барысында оқушылардың жауаптарын қадағалап, смайликтер беріп отырамын. Сабақ барысында оқушылардың белсенділігіне қарай мадақтаймын. Топтық бағалауды қолданамын. Кері байланыс арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырамын.
|
Техника қауіпсіздігін, өмір қауіпсіздігін сақтауды ескертемін.
|
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Немесе оқу Мақсаттары шынайы, Қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|||||||||||
|
Иә шынайы әрі қолжетімді болды. ««Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап»,» әдістері арқылы жүзеге асты.
Геометриялық фигуралардыңтүрін біледі.Сызуды үйренеді. Геометриялық фигураларды ажырата алады.
Саралаудың әдіс-тәсілдері қолжетімді болып, сабақ барысында саралау жүргізілді.
«Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап»,» әдістері арқылы жүзеге асты. Ойлан, жұптас, бөліс» әдістері бойынша оқушылардың қызығушылығы артып нәтиже көрсетті.
Сабақ жоспарынан ауытқулар болды, келесі сабақта уақытты тиімдірек пайдаланамын және сабақ барысында белсенді әдіс-тәсілдерді жоспарлаймын. |
||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Артығын тап» әдісі арқылы балалардың фигураларды ажырата алуы 2: Топтық жұмысты дұрыс пайдалана алуы
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар үлестіру. 2: АКТ қолдану.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Геометриялық фигуралар" 1 сынып
ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Н.Тілендиев ауылы, №26 ом МКМ 1В бөлім. Геометриялық фигуралар Мұғалімнің аты-жөні: Жайлаубекқызы Меруерт |
|
|
Сынып: 1
|
Қатысқандар:20 Қатыспағандар: |
|
Ортақ тақырып: |
Менің мектебім |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.1.1.геометриялық фигураларды: нүкте, түзу, қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышты бір-бірінен ажырату және атау. |
|
*/Сабақтың тақырыбы |
Қарапайым геометриялық фигуралармен танысу (нүкте,түзу,сәуле,кесінді). |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: •нүкте, түзу,қисық және сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызық, кесінді, сәуле, бұрышты атай алу.
|
|
Көптеген оқушылар: •фигураларды түсі, пішіні, өлшемі бойынша салыстыра, ажырата алу. |
|
|
Кейбір оқушылар: •қоршаған ортадан сәйкес фигураларды тауып, мысалдар келтіре отырып, геометриялық нысандарды ажыратып айта алу.
|
|
|
Бағалау критерийі |
-берілген фигураларды ажыратады және тиісті түспен бастырып сызады -фигураларды пішініне, көлеміне, түсіне қарай ажыратады -сызықтарды атайды, ажыратады |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: -сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту: нүкте, түзу, қисық, және сынық сызықтар тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш. |
|
Пəндік лексика жəне терминология: • нүкте, түзу, қисық, сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар,кесінді, сәуле, бұрыш |
|
|
Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы «Қос шеңбер» әдісі арқылы – бір-біріне сұрақтар қояды |
|
|
Үштілділік: Геометриялық фигуралар – геометрические фигуры – geometric figures |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Ертеңгілік шеңбер» әдісі арқылы жақсы қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастыру. |
|
Пәнаралық байланыс |
«Артығын тап» әдісі арқылы бейнелеу пәнімен байланысады |
|
Акт қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта арқылы геометриялық фигуралар жайлы бейнежазба |
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
1-сыныпта өткен геометриялық фигураларды еске түсіру. |
|
Сабақ барысы |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 2-минут 1-минут 1-минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Менің көршім» шаттық шеңбері арқылы сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастырамын. Оқушылар көршісіне мінезінің жақсы қасиетін атау арқылы оған қошемет көрсетеді. «Қос шеңбер» әдісі арқылы екі шеңбер оқушылары бір біріне сұрақтар қояды. Осы әдіс арқылы оқушылардың өткен тақырып бойынша білімдері тексеріледі. Әрбір топ өзінің сұрақтарына берілген жауаптарын қошемет беру арқылы бағалайды. Оқушыларды үш түрлі фигура арқылы топтастырамын: 1 топ – төртбұрыш 2 топ – үшбұрыш 3 топ – шеңбер |
Суреттер |
||||||||||
|
2 мин
3 мин |
(М) Жаңа тақырыпты таныстырылым арқылы түсіндіремін. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында геометриялық фигуралар туралы бейнежазба көрсетемін. Оқушыларға «Ашық сұрақтар» арқылы сабақтың тақырыбын ашу мақсатында қолданамын. 1.Геометриялық фигураларға нелер жатады? 2. Төртбұрышты қалай сызамыз? 3. Шеңбер неге ұқсайды? 4. Өмірде геометриялық фигуралар неге қажет? |
Оқулық 1-сынып Бейнежазба, https://www.youtube.com/watch?v=J1ac_XGGvc8 Геометриялық фигуралардың суреттері |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-минут 6-минут Сергіту сәті 2 мин 6 минут
|
1-тапсырма.Саралаудың «Қарқын» тәсілі. (Ұ ) «Артығын тап» әдісі Қандай фигура артық? Қорытынды: пішіні бойынша – дөңгелек артық, себебі, қалғандары үшбұрыш түстері бойынша жасыл үшбұрыш, себебі, қалғаны – сары түсті. Бағалау критерийі: -фигураларды пішініне, көлеміне, түсіне қарай ажыратады; Дескриптор -артық фигураларды таба алады; Кері байланыс: «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі 1.Көлемі, түсі бірдей фигураларды ата? 2.Дөңгелек артық себебі....? 3.Қалғаны қандай түс..?
2-тапсырма. Саралаудың «Қорытынды» тәсілі. (Ө) «Сөйлемді аяқта?» әдісі Сары шаршы үлкен, ал..... Қызыл шаршы кішкентай, ал.... Қорытынды: Сары шаршы үлкен, ал қызыл шаршы кішкентай. Себебі, көлемі мен түсі әр түрлі. Бағалау критерийі: -геометриялық фигураларды ажыратады. Дескрипторлар: - геометриялық фигураларды атайды.. Кері байланыс: «Жауап алу» әдісі - геометриялық фигуралар түсінікті болды ма? -«Сөйлемді аяқта» ойыны қызықтыра алдыма сендерді? III. Жаңа сабақ. 1.Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Бүгін біз қарапайым геометриялық фигуралармен танысамыз, оларды салыстырамызда ажыратуға үйренеміз. 2. «Ойлан, тап» әдісі. Жіппен жұмыс: -Қатты тартсақ - жіп қандай болады? – түзу сызық. -Жіпті бос ұстасақ – жіп не істейді?- қисық сызық. -Екі шетін байласақ?- жіп неге ұқсайды? – тұйықталған сызық. -Байлағанды шешсек?- тұйықталмаған сызық. Тақтада жұмыс: түзу, қисық, тұйықталған, тұйықталмаған. Сергіту сәті «Бес саусақ» (Ұ) 1.Оқулық бойынша жұмыс. Саралаудың «Бағалау» тәсілі. «Миға шабуыл» әдісі. Заттарды пішіні арқылы салыстыр? Түсі арқылы ? Өлшемі арқылы салыстыру? Сол жақтағы заттардың оң жақтағы заттардан айырмашылығын табу. Сыныптан түстері бірдей затты, өлшемі бірдей заттарды табу.Дәлелдеу. (Ө) Дәптермен жұмыс. 62-63 – беттер Ғарыш кемесінің жүрген жолын сызық арқылы көрсету. Бағалау критерийі: -сызық түрлерін ажыратады Дескрипторлар: -заттарды пішіні арқылы салыстырады -түсі арқылы салыстырады -заттардың айырмашылықтарын табады Кері байланыс: «БББ» әдісі 3-тапсырма. Саралаудың «Қарқын» тәсілі. Ойлан, жұптас, бөліс әдісі (Т) 1-топ - №1 Түзу, қисық сызықтарды ата: (сызықтардың ішінен тауып көрсетеді) 2-топ - №2 Түзу сызықтарды қызыл қарындашпен , тұйықталған сызықты – сары түспен, тұйықталмаған-жасыл қарындашпен бастыр. ( нүктеленген сызықтар беріледі) 3-топ. №3 Үлкен фигураларды көк түспен, кіші фигураларды жасыл түспен боя. ( фигуралар бейнеленген қағаздар таратылады) Бағалау критерийі: -қарапайым геометриялық фигураларды ажыратады Дескриптор: -түзу, қисық сызықтарды атайды -түзу сызықтарды қарындашпен бастырады -үлкен,кіші фигураларды ажыратады Кері байланыс: «Сырласу»әдісі Топбасшыларына сұрақ -топ мүшелері толық жауап берді ме? -бағаларды әділ қойдың ба?
|
Геометриялық фигуралар
Жіптер
Оқулық жəне дəптер.
Қима қағаздар
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 10-минут
Үйге тапсырма
Бағалау |
«Дұрыс және бұрыс тұжырымдар» тәсілі
-Геометриялық фигураларды ажырата аласың
ба? Үшбұрышты қалай сызу керек?
Кері байланыс ББҮ
әдісі.
Сабақтан алған әсерін, көңіл күйін смайликтер арқылы білдіреді және қалыптастырушы бағалау арқылы бағалау парағымен бағаланады. |
|
||||||||||
|
|
Қосымша мәліметтер |
|
||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыс. Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау.АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс |
||||||||||
|
Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы |
«Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап», ББҮ-кестесі, «Дұрыс және бұрыс тұжырымдар» |
Әдебиеттік оқу. Сілтеме материалдар. |
||||||||||
|
Оқушылардың қабылдау ерекшеліктерін ескере отырып, әрқайсысы өз идеясын ұсынуға мүмкіндік беретіндей топтық жұмыстарды ұйымдастырамын. Қабілеті жоғары оқушылар бар топтың тапсырмасын күрделі етіп беруге тырысамын. Қабілеті жоғары оқушы мен қабілеті төмен оқушыларға қарқын тәсілі арқылы бір біріне қолдау көрсету мақсатында жұптық, топтық жұмыстарды ұйымдастырамын. Теңге. Монета және қағаз ақша туралы, шығу жолдарын табу арқылы оқушыларыдың ой-өрісін кеңейтуге қол жеткіземін. «Бұрқасын сұрақтар» тәсілі арқылы өзара сұрақ алмасуға, өткенді талдауға және қорытынды жасауға қол жеткіземін.
|
Тапсырмаларға берілген дескрипторлар арқылы оқушыларды бағалаймын. Сұрақтарды ауызша талқылау барысында оқушылардың жауаптарын қадағалап, смайликтер беріп отырамын. Сабақ барысында оқушылардың белсенділігіне қарай мадақтаймын. Топтық бағалауды қолданамын. Кері байланыс арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырамын.
|
Техника қауіпсіздігін, өмір қауіпсіздігін сақтауды ескертемін.
|
||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Немесе оқу Мақсаттары шынайы, Қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|||||||||||
|
Иә шынайы әрі қолжетімді болды. ««Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап»,» әдістері арқылы жүзеге асты.
Геометриялық фигуралардыңтүрін біледі.Сызуды үйренеді. Геометриялық фигураларды ажырата алады.
Саралаудың әдіс-тәсілдері қолжетімді болып, сабақ барысында саралау жүргізілді.
«Қос шеңбер» әдісі, «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі, «Сөйлемді аяқта», «Артығын тап»,» әдістері арқылы жүзеге асты. Ойлан, жұптас, бөліс» әдістері бойынша оқушылардың қызығушылығы артып нәтиже көрсетті.
Сабақ жоспарынан ауытқулар болды, келесі сабақта уақытты тиімдірек пайдаланамын және сабақ барысында белсенді әдіс-тәсілдерді жоспарлаймын. |
||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: «Артығын тап» әдісі арқылы балалардың фигураларды ажырата алуы 2: Топтық жұмысты дұрыс пайдалана алуы
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар үлестіру. 2: АКТ қолдану.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













