|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М |
|||
|
Күні |
26.01.2024ж |
|||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гироскопиялық датчик. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.4 – гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсіндіру; 5.3.3.1 - роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары:_____________Байдилдаева Г.Н.
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, психологиялық ахуал орнату. Топқа бөлу:көңілді роботтар арқылы 2 топқа бөлінеді. Өткен сабақты пысықтау. «Spinwhell» программасы арқылы сұрау. ҚБ: /2 балл/ Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін қорғайды. 3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 4.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
2 балл Кубок арқылы бағалау |
«Spinwhell» программасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Гироскопиялық датчиктер өнеркәсіпте және әскери бағытта кеңінен қолданылады. Мысалы, гироскоптар әуе кемелері мен тікұшақтардың радио арқылы басқарылатын модельдерінің қозғалысын реттейді. Көлік навигациясында, көлікті басқаруда, жеңіл автокөліктер апатқа ұшырағанда қауіпсіздік жастықшаларын іске қосуда пайдаланылады. Әскери роботтардың жұмысын, сүңгуір қайықтарды басқаруды гироскопиялық датчиксіз елестету мүмкін емес. Топтық жұмыс. №1-тапсырма. Гироскопиялық датчикті құрастыру.Анықтаманың қалып қойған сөздерін тауып,жазады.
Дескриптор: -Гироскопиялық датчикті құрастырады. -Анықтамаға қалып қойған сөздерді қояды. ҚБ: /3 балл/ Сергіту сәті.Роботтар биі Жеке жұмыс. №2-тапсырма. Гироскопиялық датчиктің анықтамасына керекті сөздерді дұрыс қою керек. Дескриптор: -Гироскопиялық датчиктің анықтамасына керекті сөздерді қояды. ҚБ: /3 балл/ Жеке жұмыс. №3-тапсырма. Роботты 180 градусқа бұрып тоқтататын программа құру. Дескриптор: - Роботты 180 градусқа бұрып тоқтататын программа құрастырады. ҚБ: /2 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «Гироскоп» анықтамасын жазады «Гироскопиялық датчик» анықтамасын жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапысманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Кубок арқылы бағалау 3 балл 3 балл Кубок арқылы бағалау 2 балл Кубок арқылы бағалау |
Дәптермен жұмыс Таратпа қағаздар
LEGO MINDSTROMS Education EV3 программасы |
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды «Жеңімпаз сатысы» арқылы бағалау(жинаған кубоктары арқылы). Кері байланыс: «Білім шыңы»
|
Оқушылар жинаған кубоктарын санайды. |
|
Таратпа қағаздар |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: 83бет-үйде орындайық тапсырмасы. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Гироскопиялық датчик 5 сынып
Ашық сабақ Гироскопиялық датчик 5 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Роботтехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М |
|||
|
Күні |
26.01.2024ж |
|||
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гироскопиялық датчик. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.4 – гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсіндіру; 5.3.3.1 - роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары:_____________Байдилдаева Г.Н.
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, психологиялық ахуал орнату. Топқа бөлу:көңілді роботтар арқылы 2 топқа бөлінеді. Өткен сабақты пысықтау. «Spinwhell» программасы арқылы сұрау. ҚБ: /2 балл/ Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап беріп, пікірлерін қорғайды. 3.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 4.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
2 балл Кубок арқылы бағалау |
«Spinwhell» программасы
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Гироскопиялық датчиктер өнеркәсіпте және әскери бағытта кеңінен қолданылады. Мысалы, гироскоптар әуе кемелері мен тікұшақтардың радио арқылы басқарылатын модельдерінің қозғалысын реттейді. Көлік навигациясында, көлікті басқаруда, жеңіл автокөліктер апатқа ұшырағанда қауіпсіздік жастықшаларын іске қосуда пайдаланылады. Әскери роботтардың жұмысын, сүңгуір қайықтарды басқаруды гироскопиялық датчиксіз елестету мүмкін емес. Топтық жұмыс. №1-тапсырма. Гироскопиялық датчикті құрастыру.Анықтаманың қалып қойған сөздерін тауып,жазады.
Дескриптор: -Гироскопиялық датчикті құрастырады. -Анықтамаға қалып қойған сөздерді қояды. ҚБ: /3 балл/ Сергіту сәті.Роботтар биі Жеке жұмыс. №2-тапсырма. Гироскопиялық датчиктің анықтамасына керекті сөздерді дұрыс қою керек. Дескриптор: -Гироскопиялық датчиктің анықтамасына керекті сөздерді қояды. ҚБ: /3 балл/ Жеке жұмыс. №3-тапсырма. Роботты 180 градусқа бұрып тоқтататын программа құру. Дескриптор: - Роботты 180 градусқа бұрып тоқтататын программа құрастырады. ҚБ: /2 балл/ |
Мұғалімді тыңдайды «Гироскоп» анықтамасын жазады «Гироскопиялық датчик» анықтамасын жазады 1-тапсырманы орындайды 2-тапысманы орындайды 3-тапсырманы орындайды |
Кубок арқылы бағалау 3 балл 3 балл Кубок арқылы бағалау 2 балл Кубок арқылы бағалау |
Дәптермен жұмыс Таратпа қағаздар
LEGO MINDSTROMS Education EV3 программасы |
|
Сабақтың соңы |
Оқушыларды «Жеңімпаз сатысы» арқылы бағалау(жинаған кубоктары арқылы). Кері байланыс: «Білім шыңы»
|
Оқушылар жинаған кубоктарын санайды. |
|
Таратпа қағаздар |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: 83бет-үйде орындайық тапсырмасы. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















