|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|
Педагогтың атыжөні |
Естебаева А |
|
Күні |
14.02.25 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұлама ғалым |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.1.2– шығарманы іштей саналы түрде түсініп көз жүгірьіп,\шолып\түртіп алып\ қажетті ақпаратты тауып\белгі қойып \сын тұрғысынан бағалап оқу
|
|
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийлері) |
Мәтіндегі қажетті ақпаратты тауып оқиды |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану, талдау. |
|
Ұлттық құндылықтар |
Талап:тіл тазалығы |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру кезеңі 2 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Не үшін керек? өлең жолдарын оқиды |
Оқушылар сәлемдеседі. Өлең шумақтарын оқиды |
Мұғалімнің қолдау, қолпаштау сөздері |
Көңілді
орта |
|
Өткенді бекіту 3 минут |
Тест орындау. Жаңа сабақ Пазл әдісі бойынша сабақ тақырыбын болжайды |
Бөлімді қайталау бойынша тест тапсырмаларын орындайды Қима қағаздарды пайдаланып сабақ тақырыбын болжайды |
Оқушылар бірі тексере отырып өзара бағалайды Дескриптор: 1Тапсырманы орындайды ҚБ: 2 балл Басбармақ арқылы бағалау |
Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут
|
Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру Балалар қандай атақты тұлғаларды білесіңдер? -Абай Құнанбаев, Әбу Насыр әл-Фараби, Мұхтар Әуезов! -Жарайсыңдар! Топтық жұмыс Атақты тұлғалар әдісі Суретті ақпаратпен сәйкестендіреді
1-тапсырманы орындау үшін топпен жұмыс жасаймыз. Атақты тұлғаларды бірге анықтайық! 1-топ Аристотель- біздің заманымызға дейінгі 384 жылдары Македония аралында туылған. Аристотель-әлемнің бірінші ұстазы. Физика, логика, биология, театр, музыка, экономика салаларында еңбектер жазып қалдырған. 2-топ Әбу Насыр Әл-Фараби- әлемге әйгілі ойшыл. Аристотельден кейінгі әлемнің екінші ұстазы. Философия, математика, ботаника, логика, музыка, астрономия, физика салаларында еңбектер жазып қалдырған. 3-топ Платон- біздің заманымызға дейінгі 427 жылдары дүниеге келген. Платон- Аристотельдің ұстазы. Өнер , әдебиет, физика, политика, математика ғылымдарының негізін қалаған. -Балалар әлемнің екінші ұстазы кім? Бейнежазба көрсетіледі
ФС.Оқылым ҰЖ 3.Мәтінмен жұмыс. Аңызды түсініп оқы Дәптермен жұмыс Сөздік жұмысы: шаһар – қала Ынтызарлық– құштарлық Үрмет-атақ даңқ,құрмет Шайыр-суырып салма ақын
Сергіту сәті Жұптық жұмыс Оқы, ойла, сурет сал әдісі Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқуды тапсырады. Сол үзінді бойынша сурет салуды ұсынады. Топтық жұмыс І топ Әл -Фараби-ойшыл\ Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді ІІ топ Әл Фараби ғұлама Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді ІІІ топ Әл Фараби ақын Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді |
Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс орындайды Оқушылар аңызды түсініп оқиды. Сөздік жұмыс орындайды Қимыл көрсетеді Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқиды. Сол үзінді бойынша сурет салады. Оқушылар ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз екенін айтады. Берілген топтарға бөлініп, әл-Фараби туарлы сөйлейді. |
Дескриптор: 1.Берілген мәліметтерді оқиды. 2.Атақты тұлғаны анықтайды. 3.Суретпен сәйкестендіреді. Қб-3балл
Басбармақ арқылы бағалау
Дескриптор: 1.шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды ҚБ-2 балл Дескриптор: 1.аңызды түсініп оқиды ҚБ-1 балл Басбармақ арқылы бағалау Дескриптор: 1. Берілген топтарға бөлініп, әл-Фараби туарлы сөйлейді. 2 ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз екенін айтады.
ҚБ-2 балл |
Оқулық
Бейнежазба көрсетіледі VbxQ?si=G7w_lp BnsknlAc9V
оқулық |
|
0Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут |
Сабапқты қорытындылау Кері байланыс бағдаршам әдісі арқылы жасалады Classroomscreen платформасы |
Кері байланыс бағдаршам әдісі арқылы жасалады Classroomscreen платформасы |
Қолдау сөздер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ :Ғұлама ғалым
Ашық сабақ :Ғұлама ғалым
|
Бөлім |
Атақты тұлғалар |
|
Педагогтың атыжөні |
Естебаева А |
|
Күні |
14.02.25 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғұлама ғалым |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.1.2– шығарманы іштей саналы түрде түсініп көз жүгірьіп,\шолып\түртіп алып\ қажетті ақпаратты тауып\белгі қойып \сын тұрғысынан бағалап оқу
|
|
Сабақтың мақсаты (бағалау критерийлері) |
Мәтіндегі қажетті ақпаратты тауып оқиды |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану, талдау. |
|
Ұлттық құндылықтар |
Талап:тіл тазалығы |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас тыру кезеңі 2 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі. Не үшін керек? өлең жолдарын оқиды |
Оқушылар сәлемдеседі. Өлең шумақтарын оқиды |
Мұғалімнің қолдау, қолпаштау сөздері |
Көңілді
орта |
|
Өткенді бекіту 3 минут |
Тест орындау. Жаңа сабақ Пазл әдісі бойынша сабақ тақырыбын болжайды |
Бөлімді қайталау бойынша тест тапсырмаларын орындайды Қима қағаздарды пайдаланып сабақ тақырыбын болжайды |
Оқушылар бірі тексере отырып өзара бағалайды Дескриптор: 1Тапсырманы орындайды ҚБ: 2 балл Басбармақ арқылы бағалау |
Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы 5 минут
|
Сабаққа кіріспе Оқушыларды оқу мақсаты және жаңа сабақ тақырыбымен таныстыру Балалар қандай атақты тұлғаларды білесіңдер? -Абай Құнанбаев, Әбу Насыр әл-Фараби, Мұхтар Әуезов! -Жарайсыңдар! Топтық жұмыс Атақты тұлғалар әдісі Суретті ақпаратпен сәйкестендіреді
1-тапсырманы орындау үшін топпен жұмыс жасаймыз. Атақты тұлғаларды бірге анықтайық! 1-топ Аристотель- біздің заманымызға дейінгі 384 жылдары Македония аралында туылған. Аристотель-әлемнің бірінші ұстазы. Физика, логика, биология, театр, музыка, экономика салаларында еңбектер жазып қалдырған. 2-топ Әбу Насыр Әл-Фараби- әлемге әйгілі ойшыл. Аристотельден кейінгі әлемнің екінші ұстазы. Философия, математика, ботаника, логика, музыка, астрономия, физика салаларында еңбектер жазып қалдырған. 3-топ Платон- біздің заманымызға дейінгі 427 жылдары дүниеге келген. Платон- Аристотельдің ұстазы. Өнер , әдебиет, физика, политика, математика ғылымдарының негізін қалаған. -Балалар әлемнің екінші ұстазы кім? Бейнежазба көрсетіледі
ФС.Оқылым ҰЖ 3.Мәтінмен жұмыс. Аңызды түсініп оқы Дәптермен жұмыс Сөздік жұмысы: шаһар – қала Ынтызарлық– құштарлық Үрмет-атақ даңқ,құрмет Шайыр-суырып салма ақын
Сергіту сәті Жұптық жұмыс Оқы, ойла, сурет сал әдісі Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқуды тапсырады. Сол үзінді бойынша сурет салуды ұсынады. Топтық жұмыс І топ Әл -Фараби-ойшыл\ Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді ІІ топ Әл Фараби ғұлама Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді ІІІ топ Әл Фараби ақын Ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз деген сұраққа жауап береді |
Сұрақтарға жауап береді Топтық жұмыс орындайды Оқушылар аңызды түсініп оқиды. Сөздік жұмыс орындайды Қимыл көрсетеді Мәтіннен әл-Фараби отырған бақша суреттелген тұстарды тауып оқиды. Сол үзінді бойынша сурет салады. Оқушылар ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз екенін айтады. Берілген топтарға бөлініп, әл-Фараби туарлы сөйлейді. |
Дескриптор: 1.Берілген мәліметтерді оқиды. 2.Атақты тұлғаны анықтайды. 3.Суретпен сәйкестендіреді. Қб-3балл
Басбармақ арқылы бағалау
Дескриптор: 1.шығармадан қажетті ақпаратты тауып оқиды ҚБ-2 балл Дескриптор: 1.аңызды түсініп оқиды ҚБ-1 балл Басбармақ арқылы бағалау Дескриптор: 1. Берілген топтарға бөлініп, әл-Фараби туарлы сөйлейді. 2 ғажайып бақта отырған әл-Фараби неге көңілсіз екенін айтады.
ҚБ-2 балл |
Оқулық
Бейнежазба көрсетіледі VbxQ?si=G7w_lp BnsknlAc9V
оқулық |
|
0Сабақтың соңы Рефлексия 5 минут |
Сабапқты қорытындылау Кері байланыс бағдаршам әдісі арқылы жасалады Classroomscreen платформасы |
Кері байланыс бағдаршам әдісі арқылы жасалады Classroomscreen платформасы |
Қолдау сөздер |
|
шағым қалдыра аласыз


















