Тақырыбы: Гүлге су
құямыз.
|
|
Күні,
айы:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Байгиреева Ф.Қ.
|
2
сынып
|
Сабаққа қатысқан
оқушылар саны:
|
Сабаққа қатысқаны
саны:12
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты:
|
2.1.2.1. Күнделікті өмірде
қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің
мағынасын түсіну.
2.2.3.1. тілдік нормаларды
сақтай отырып, белгілі бір тақрыптағы әңгіме қатысу және
сұхбаттасының не туралы айтқанын
түсіну.
2.5.1.2. сөйлеу барысында
көптік/тәуелдік/жіктік/ септік жалғауларын
қолдану
|
Сабақ
мақсаты:
|
Барлық оқушылар: Қарапайым
сөйлемдердің мағнасын
түсінеді.
Оқушылардың басым
бөлігі: сөйлеу барысында
көптік/тәуелдік/жіктік/ септік жалғауларын
қолданды.
Кейбір оқушылар: белгілі бір
тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын
түсінеді.
Күтілетін
нәтиже:Тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрастырады, сұрақтарға
жауап
бере
алады,гүлдіңқалай күтілетінін айтады, түр– түс атауларын
қайталайды.
|
Негізгі
түсініктер:
|
су құямын,
ұнайды,
|
Сабақта қолданылатын
материалдар:
|
Интерактивті тақта,
слайдтар,гүлдердің суреттері,ақ қағаз, пламастерлер, қимақағаздар,
желім, смайликтер.
|
Оқыту
әдістері:
|
Түсіндіру,
сұрақ-жауап, «Ыстық алақан!» тренингі, «Қаламдағы сұрақтар», «Кім
жылдам!» техникасы, диалог, сергіту
сәті.
|
Дереккөздері:
|
Әдістемелік құрал,
дидактикалық материалдар,
сөздік
|
Тапсырмалар
|
Сабақ барысындағы
мұғалім мен оқушының
іс-әрекеті:
|
Сабақ
кезеңдері
|
Жоспарланған
жұмыс
|
Оқушының іс
әрекеті,
ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Оқушылармен бірлесіп тақырыпты
анықтау, мақсат қою,міндеттерді айқындау, психологиялық қолайлы
орта туғызу. Сабаққа тілек айту. «Ыстық алақан» тренингін өткізу.(3
мин)
Топқа бөлу ( пазл
арқылы)
Үй жұмысын
тексеру.
-
« Қаламдағы
сұрақтар»
Гүл көрсетіп оған су
құйып.
-
Слайд. көрсету арқылы біз
тақырыбымызды ашамыз.
|
Оқушылар қол ұстасып бір-
біріне «Ыстық алақан» тренингінің негізінде сәлемдеседі, бір біріне
жақсы тілектер айтып сәттілік
тілейді.
Қалам
Гүлдер,
желім, ақ
қағаз
|
Сабақтың
ортасы
|
3.Сөздікпен жұмыс. Оқушыларға
жаңа тақырыпқа қатысты сөздер беріледі. Берілген сөздермен сөз
тіркестерін, содан соң сөйлем құрастырады. Осы сөздерді олар
естеріне сақтап қалулары тиіс. Кім қанша сөзді есте сақтап қалғанын
тексеріледі. Ол «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады.
(5 мин)
Гүл
- цветы
Су құямын
-поливаю
Сыйлағанды - дарить
Жақсы көремін -
люблю(нравиться)
Сергіту сәті (1
мин)
Біз бақытты
баламыз
Билеп, әнге
саламыз
Сабағымызды жақсы
оқып
Үлкен азамат
боламыз
Мәтінмен
жұмыс.
1 тап. 4.
Гүлдер
Гүлдер өте әдемі. Бөлмеде
гүлдер бар. Мен гүлге су құямын. Маған гүл ұнайды. Мен гүл
сыйлаймын.
1.Оқушылар берілген мәтінді
тыңдайды;
Мәтінге сәйкес ақпараттарды
анықтап сөздерді суретпен сәйкестендіреді. Оқиды Бір бірін
тексереді.бағалаймыз
8
мин.
5.Сұхбатты толықтап жазады (
жеке орындау, жұппен оқу) (8
мин.)
Гүлдер
қандай?
Гүлдер_________
Бөлмеңде гүл бар
ма?
Иә, _________
бар.
Сен гүлге су құясың
ба?
Иә, _________су
________.
Гүлді жақсы көресің
бе?
Иә, ______________жақсы
көремін.
Сергіту сәті: (1мин) « Көңілді
әуен»
6. Сөзжұмбақты шешеді
.
7. Терезе, қызғалдақ, раушан,
шар сөздерінен әр топ сөзтіркесін құрап, сөйлем құрайды. Тақтаға
шығып оқиды айтады.
Рефлексия:
|
(сөздерді сәйкестендіру,
тексеру, бағалау)
3мин.
«Бас бармақ»
әдісі
(жеке
бағалау)
5-6
сөз
4-3
cөз
2-0
cөз
Топпен
бағалау
Стикерлермен
бағалау
Неше ақпарат дұрыс болса,
сонша стикер жабыстырылады.
Барлығы:
6 сөйлем болуы
тиіс.
(2 мин)
Жұптық бағалау
(2мин.)
3 сөз –
жоғары
2 сөз –
орташа
-
сөз – төмен
деңгей
Сөзжұмбақты шешеді
трек сөздерден сөйлем құрайды тақтаға шығып
айтады
|
Сабақтың
соңы
|
«Гүл» әдісі» бойынша
өздерінің деңгейлері мен көңіл- күйлерін
анықтайды.
|
Мұғалім әр оқушыға
тоқталып, жалпы сабақ бойынша оқушылардың жұмыстарын бағалап,
смайликтер таратады.
|
|
Үй жұмысын беру (1мин.),
(сөздік жаттау),
1деңгей өзіне ұнаған гүл сурет
салу.
2. 92 мақал мәтел жаттау
.
3. гүл тақрыбына үш сөйлем
құрау.
|
Қортындылау
|
|
|
1.Сабақ барысында өзгертулер
енгіздіңіз бе?
2.Жүргізілген жұмыс
түрлері қаншалықты тиімді
болды?
|
|
Қортынды
бағалау:
Ең жақсы өткен екі
нәрсе:
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсартар еді?
1.
2.
|
|