|
Білім беру ұйымының атауы |
№17 жалпы білім беретін орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әліппе |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нусупова Калия Текесбаевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.12.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «К» сыныбы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 81 сабақ. Хх дыбысы және әрпі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Хх дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Рефлексия 2 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту Әуенмен қимылдар жасап сабақты жақсы көңілмен бастау Балалар, бүгінгі сабақта жаңа дыбыспен танысамыз.Оқимыз,жазамыз.Мәтін құрастырамыз. Өткенді пысықтау -Балалар, қазір қай мезгіл? -Ауа-райы қандай? -Қыстағы ойын түрлерін атаңдаршы? -Қазір мен сендерге қар кесегін лақтыра отырып сұрақтар қоямын,сіздер сол сұрақтарға жауап беріңіздер. -Қазақ тілінде неше әріп бар? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дыбыс дыбыс пен әріптің айырмашылығы неде? -Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді? Оқылым Жалпы сыныппен хормен буындарды оқу
«өткен әріптер мен дыбыстар» тақырыбын пысықтау Қию құю күю азаю Қою тою түю көбею
Тақырыпты ашу -Балалар ,Білім жәшігіне хат келіпті. -Хат деген не? -Хат дегеніміз біреуге жазған хабарлама. Ертеректе хатты қолмен қағазға немесе басқа да заттарға жазған /ағаш қабығына, теріге\ Ал қазір хат көбіне жазбаймыз, себебі бізде телефон бар. Сөйлесеміз, телефонмен хабарламалар жіберуге болады. ФС тапсырмасы Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. -Балалар, хат сөзінің басында қандай дыбысты естіп тұрмыз? -Ол дыбыс қалай айтылып тұр, айтып көрейікші. 1.Өтілетін жаңа дыбысы бар «хат» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 2.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 3.«Х» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 4.«Х» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 5.Қарындаштардан «х» әрпін жасау 6. Сурет бойынша әңгіме құрау. 7.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау.
Жаңа тақырып 1-тапсырма Оқылым 1.Оқулықтың 84-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтастай оқуы. 2.Х» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасауы. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (хан – хат), сөз алдына (емхана – кітапхана) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну.
«Дұрыс, бұрыс» жаттығуы
«Ауылдағы атама» өлеңін оқы
ҚЖ:
«Ұшақтармен буынды оқы» ойыны Ха-лық хок-кей шах-мат Хор ха-бар хат ем-ха-на
Жазылым 1.Оқулықтағы «х» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Х» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Х» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.
Бекіту Сөйлемдерден мәтін құрастыру. 1.Қыс келді. Дала аппақ. Жапалақтап қар жауды.
2.Атам ауылда тұрады.Атамды сағындым. Атама хат жаздым.
3.Қар жауды. Балалар аулаға шықты. Олар аққала жасады.
«Киндер» ойыны Сөздерді сәйкестендір, Жұптық жұмыс
Хабарлама жазу |
Қолмен іс-қимылдар жасап көрсетеді
Сұрақтарға жауап береді.
Сөздерді тұтастай оқиды
Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «АйдосХамит ағасына хат жазды. Ол Хамит ағасын жақсы көреді.
Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.
Жаттығу жасайды
Өлеңді хормен оқу
Буындарды қосып сөзді оқиды
Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нусупова Калия ТекесбаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ашық сабақ Х дыбысы мен әрпі
Тақырып бойынша 31 материал табылды
ашық сабақ Х дыбысы мен әрпіМатериал туралы қысқаша түсінік
х дыбысы мен әрпімен таныстыру. хат мәтінін оқу
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













