Материалдар / Ашық сабақ "Халық санағы" 8 сынып (ЕББҚ тапсырмасымен)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Халық санағы" 8 сынып (ЕББҚ тапсырмасымен)

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ҚМЖда ЕББҚ тапсырмасы, функционалдық сауаттылық тапсырмасы да бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Ақпан 2024
212
0 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Бөлім 4. Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы

Педагогтың аты-жөні

Утепова Лаззат Сулаймановна

Күні:


Сынып:8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Халық санағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары:

8.4.1.1 -халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді

Сабақтың мақсаты:

  1. *Халық санағы ұғымын сипаттайды;

  2. Халық санының анықтау әдістерін түсіндіреді;

  3. Халық санының өзгерістерін болжайды;

*ЕББҚ үшін (айтылым дағдысы дамымаған, жазылым арқылы ойын жеткізуге ұмтылатын білім алушы)


Бағалау критерийі:

  • Халық санағымен байланысты ұғымдарға сипаттама береді;

  • Халық санын анықтау әдістерінің маңыздылығын түсіндіреді;

  • Халық санының өзгеріс көрсеткіштерін анықтап, болжам жасайды;

* ЕББҚ үшін – Демографиялық терминдердің ұғымын сәйкестендіре алады;

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыт:

Педагогтің әрекеті:


Оқушының әрекеті:

Бағалау:


Ресурстар:


Сабақтың басы



7 минут.

1. Ұйымдастыру (сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу)





2. Бейнеролик көрсетеді.

Жаңа тақырыпты қысқаша түсіндіреді.



3. Оқу мақсатын таныстыра отырып, оқушылардан БББ кестесінің 2 бағанын толтыруды сұрайды. Бағалау парақшасын таратады.

1.Мұғаліммен сәлемдеседі, онлайн-генератор арқылы 3 топқа бөлінеді.

1-топ. Халық

2-топ. Мемлекет

3-топ. Демография

2. Оқушылар бейнеролик тамашалау арқылы тақырыптың атын анықтайды.

Күн ретін, жаңа тақырыпты дәптерлеріне жазады.

3. БББ кестесінің «Нені біледі?» «Нені білгісі келеді?» 2 бағанын толтырады.


БББ кестесі

Нені біледі?

Нені білгісі келеді?

Нені білді?









Әрбір топ басшысы бағалау парақшасын дескриптор бойынша ұпайын қойып отырады.


1. http://castlots.org/razdelit-na-gruppy/


2. https://www.youtube.com/watch?v=rQNoRda0KpM бейнеролигі


  1. Padlet тақтасы https://padlet.com/uls86kz/padlet-lsabhbdbxk9ziy8j , Слайдтағы ақпараттар, дәптер, қалам.

Сабақтың ортасы

6 минут










































20 минут




















7 мин

1 – тапсырма. Жеке жұмыс.

«Географиялық диктант».

Оқулықты пайдаланып, бос орындарды керекті сөздермен толтыруды тапсырады.









*ЕББҚ үшін

«Сәйкестендіру» әдісі

Демография –

Халық санағы –

Тұрақты халық-

Нақты халық –

Заңды тіркелген халық -





















2-тапсырма.

Топтық жұмыс.

Тақырыптарды топтарға бөліп береді. Тұжырымдамалық карта жасап, жоспар бойынша қорғауды тапсырады.

Жоспар:

  • Әдістің жүргізілу ерекшелігі

  • Қағидалары

  • Жүргізудегі кедергілері

  • Қосымша сұраққа жауап беруі

1-топ. Ұйымдастырылған түрдегі халық санағы.

2-топ. Ағымдағы санақ немесе ағымдағы бағалау.

3-топ. Санақ жүргізу тәсілдері.



  1. тапсырма.

Жұптық жұмыс. «Жұппен ақылдас, бөліс»

Кестеде берілген деректерді қолданып, бағаналы диаграмма құрастыру. Қазақстанның ТМД елдері ішінде алатын орнын анықтап, болашақтағы халық санының өзгерістеріне болжам жасау.

  1. Халық санағымен байланысты ұғымдарды бос орындарды керекті сөздермен толықтыру арқылы сипаттама береді.










*ЕББҚ үшін

Демографиялық терминдерді анықтамасына сәйкестендіреді.
























2.

Топтар берілген ақпаратты пайдаланып, дескриптормен таныса отырып, өз тақырыптары бойынша тұжырымдамалық карта жасайды. Padlet тақтасы арқылы қорғайды.












3. Оқушылар жұптасып, Piktochart платформасы арқылы диаграмма құрастырады. Қазақстанның ТМД елдері ішінде алатын орнын анықтап, болашақтағы халық санының өзгерістеріне болжам жасайды.




1.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Халық санағымен байланысты ұғымдарға сипаттама береді;

Халық санағы ұғымына сипаттама береді – 1

Демография ұғымына сипаттама береді – 1

Тұрақты халық

ұғымына сипаттама береді – 1

Барлығы

3 ұпай


*ЕББҚ үшін.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Демографиялық терминдердің ұғымын сәйкестендіре алады;

Демография ұғымын сәйкестендіреді – 1

Халық санағы ұғымын сәйкестендіреді – 1

Тұрақты халық ұғымын сәйкестендіреді – 1

Нақты халық ұғымын сәйкестендіреді – 1

Заңды тіркелген халық ұғымын сәйкестендіреді – 1

Барлығы

5 ұпай

«Жарайсың»


2.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Халық санын анықтау әдістерінің маңыздылығын түсінд

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!