|
Бөлім |
Экономикалық интеграция- бүгінгі күннің даму үрдісі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Ержан Мөлдір Ержанқызы |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Сөз тазалығы». Халықаралық экономикалық интеграция |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау. 10.4.2.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
-ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдай алады; - ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіндердің ерекшелігін бір-бірімен салыстырады; -тақырып аясында берілген мәтіндегі сөздерді іріктейді, түрлендіріп, дұрыс қолданады. |
|
|
Бағалау критерийлері · |
- ғылыми мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдау; - ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіндердің ерекшелігін бір-бірімен салыстыру; -тақырып аясында берілген мәтіндегі сөздерді іріктейді, түрлендіріп, дұрыс қолдану. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: халықаралық экономикалық интеграция, нарықтық экономика, экономикалық ынтымақтастық ұйымдары тіркестерін талдауда, өз пікірін білдіргенде қолданады. Пән лексикасы және терминологиясы: Экономика-тауарлар мен қызметтерді өндіру және таратуға қатысты дүниелер. Интеграция— ( латынша integratio – бірігу ,) 1. Өзі мойындайтын сенімдерге, құндылықтарға, нормаларға сүйенген жеке адамның белгілі бір əлеуметтік топқа я ұжымға жататындығын сезінуінің дəрежесі. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: менің ойымша, менің пайымдауымша, біздің байқағанымыз, сайып келгенде, біздің аңғарғанымыз, біздің көзқарасымыз, ең бастысы, т.б.. |
|
|
Құндылықтарды баулу |
Сабақ барысында оқушылар бойында құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, жалпыадамзаттық жауапкершілікті дарыту. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география |
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ғылыми стильмен танысты. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі\уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, үй жұмысын тексереді, сабақ кезіндегі топ ережесімен таныстырады. Топқа бөлу. Оқушыларды «мақал-мәтелдер» арқылы топқа бөледі. Оқушылар мақал-мәтелдің нақты тақырыбын табады. 1-топ: Татулық тобы 2-топ: Бірлік тобы 3-топ: Ынтымақ тобы Үй тапсырмасын бекіту мақсатында тақтадағы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақ кезіндегі ережемен танысады. Мақал-мәтелдердің тақырыбын анықтау арқылы топтарға бөлінеді. Үй тапсырмаларын тексеріп, мұғалімнен кері байланыс алады.
|
«Қол шапалақтау» әдісі. Мұғалімі бағалауы талпындыру стикерлері арқылы жүзеге асады. Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; (1 балл)
|
Үлестірмелі ақ қағаз, қалам, қарандаш
https://wordwall.net/ru/resource/78964930
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 1 минут 3 минут 7 минут 7 минут 3 минут 7 минут 7 минут |
ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БОЛЖАУ. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбына болжау жасалады. Тыңдалым Тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер.
Ашық сұрақтар:
Тілбағдар «Комикс» әдісі арқылы оқушылар тақтада көрсетілген комиксті оқиды. Сөздердің жасалу ерекшелігіне назар аударады. Тақтада көрсетілген сөйлемдердің бір-бірінен айырмашылығын табады. Қосымша 1, 2
Оқылым. Мәтінді мұқият оқыңдар. Мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиториясын, стилі мен тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. Қосыша 3,4
Жазылым №1 тапсырма.
Сергіту сәті. “Қазақша оюлар» тақтадағы видеоматерилға қарап оюларды би-қимылдары арқылы қайталаңдар. Жазылым №2 тапсырма «Сollector» әдісі Мәтіндегі түсіп қалған тыныс белгілерін қою,қате жазылған сөздерді түзетіп жазу, мәтін мазмұнына сай емес артық сөздерді алып тастап,мәтінді қайта жазу. Мәтін. Халықаралық экономикалық интеграция: разный елдердің экономикалық саясаттарын біріктіріп, ортақ мүддеге работать ету процесі. Бұл елдер арасындағы сауда саттықты дамытуға, кедендік кедергілерді жоюға және қаржы, өндіріс салаларында ынтымақтастық орнатуға бағытталған. Например, Еуропалық Одақ, Еуразиялық экономикалық одақ секілді ұйымдар интеграцияның айқын бейнесі болып табылады. Халықаралық интеграция елдердің экономикалық дамуын тездетіп, жаһан нарықта бәсекеге қабілетті болуына мүмкіндік береді.
№3 тапсырма. Тіл туралы айтылған ғалымдардың пікірін оқып, жан-жақты талдаңдар. 1-ТОП: «Ментальді карта» әдісі Өз тілімен сөйлескен, өз тілімен жазған жұрттың ұлттығы еш уақытта адамы құрымай жоғалмайды. Ұлттың сақталуына да, жоғалуына да себеп болатын нәрсенің ең қуаттысы – тілі. Сөзі жоғалған жұрттың өзі де жоғалады. Өз ұлтына басқа жұртты қосамын дегендер әуелі сол жұрттың тілін аздыруға тырысады. (Ахмет Байтұрсынов) 2-ТОП: «Т-кестесі» әдісі Біз де тіліміз бұзылмай сақталуын тілесек, өзгелерше әуелі өз тілімізбен оқытып, онан соң басқаша оқытуы тиіс. (Ахмет Байтұрсынов) 3-ТОП: «Пазл» әдісі Тіл – жұрттың жаны. Өз тілін өзі білмеген ел болмайды. Тілінен айрылған жұрт – жойылған жұрт. Мектеп пен баспаның иілі дұрыс болса, елдің тілін көркейтіп, байытып, гүлдендіреді, мектеп пен баспада қолданудан қалған тіл – шатасқан тіл. Ол ел – сорлы ел, мұндай елдің тілі бұзылмай қалмайды… Ана тілін білмей тұрып, бөтенше жақсы сөйлесең, ол – күйініш. Ана тілін жақсы біліп тұрып, бөтенше жақсы сөйлеу, бұл – сүйініш. Өз тілін білмей тұрып, жат тілге еліктей беру – зор қате. (Досмұхамедов Х) |
Оқушылар тақтада көрсетілген суреттерге қарап, жаңа тақырыпты болжайды.
Оқушылар тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, жаңа ақпараттармен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар тақтада көрсетілген «комиксті» оқып, оның жазылу ерекшелігіне, сөздік қолданысына назар аударады.
Жаңа тақырыпты мұқият тыңдайды.
Оқушылар оқылым мәтінін оқиды. Мәтіннің тақырыбын анықтайды. Мәтіннің мақсатты аудиториясын тауып, тілдік ерекшелігіне сәйкес қай стильге жататындығын анықтап төмендегі жазылым тапсырмасын орындайды.
Оқушылар өздеріне берілген мәтінді қайта өғдеп жазады. Мәтінде қалып кеткен тыныс белгілерін қояды, мәтін мазмұнына сай емес сөздерді алып тастайды, қате жазылған сөздерді түзетеді.
Тілші-ғалымдардың «тіл тазалығы», «қазақ тілі» жайлы айтқан пікірін оқиды, әр топ өздеріне берілген пікірді топпен жан-жақты талдайды. |
Оқушыларды жігерлендіру мақсатында «жарайсың» сынды сөздермен қолдау.
Дескриптор: - ашық сұрақтарға жауап береді; (1 балл)
Дескриптор: - мәтін тақырыбын анықтайды; (1 балл) -мәтін стильін анықтайды; (1 балл) - мақсатты аудиториясын көрсетеді; (1 балл) - тілдік ерекшелігін көрсетеді (1 балл)
Дескрипторлар: -тыныс белгілерін қояды; (1 балл) -қате жазылған сөздерді түзетеді; (1 балл) -артық сөздерді алып тастайды (1 балл)
Дескриптор: - тілші ғалымдардың пікірін талдайды; (1 балл)
|
Оқулық, дәптер, қалам, интерактивті тақта
https://youtu.be/r9E5Z7c6VxM?si=ylsrfA9cXQ0gytBA
Оқулық, дәптер, қалам, интерактивті тақта
Оқулық, дәптер, қалам, таратпа қағаз
Интерактивті тақта, таратпа материал
|
||||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Бағалау парағы» арқылы оқушылар өздерінді 10 баллдық бағамен бағалайды және бүгінгі сабақта білгенін, түсінгенін және алдағы сабақтарға айтар ұсыныстарынды жазыңдар.
|
Оқушылар өздерін 10 баллдық бағамен бағалайды және бүгінгі сабақта білгенін, түсінгенін және алдағы сабақтарға айтар ұсынысын жазады. |
Оқушылар формативті бағалау бойынша бағаланады. Топтық жұмыста бағалануы ескеріледі.
|
Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаз, қалам
|
||||||||
|
Үйге |
Оқулықтағы 6 тапсырма, 84 бет.
|
Оқушылар «кубизм» әдісі арқылы экономика және сауда еркіндігі жайлы өз ойларын жазады. |
Дескриптор: - өз ойын жазады; (1 балл) |
Оқулық, дәптер, қалам, ақпарат көзі, интернет, қосымша кітаптар
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. «Топтық бағалау» әдісі 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
Қосымша 1

Қосымша 1

Қосымша 3-4

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Халықаралық экономикалық интеграция" 10 сынып қазақ тілі
Ашық сабақ "Халықаралық экономикалық интеграция" 10 сынып қазақ тілі
|
Бөлім |
Экономикалық интеграция- бүгінгі күннің даму үрдісі |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Ержан Мөлдір Ержанқызы |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 10 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Сөз тазалығы». Халықаралық экономикалық интеграция |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1 әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс-қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау. 10.4.2.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана білу; |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
-ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиториясын, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдай алады; - ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіндердің ерекшелігін бір-бірімен салыстырады; -тақырып аясында берілген мәтіндегі сөздерді іріктейді, түрлендіріп, дұрыс қолданады. |
|
|
Бағалау критерийлері · |
- ғылыми мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін талдау; - ғылыми, публицистикалық стильдегі мәтіндердің ерекшелігін бір-бірімен салыстыру; -тақырып аясында берілген мәтіндегі сөздерді іріктейді, түрлендіріп, дұрыс қолдану. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: халықаралық экономикалық интеграция, нарықтық экономика, экономикалық ынтымақтастық ұйымдары тіркестерін талдауда, өз пікірін білдіргенде қолданады. Пән лексикасы және терминологиясы: Экономика-тауарлар мен қызметтерді өндіру және таратуға қатысты дүниелер. Интеграция— ( латынша integratio – бірігу ,) 1. Өзі мойындайтын сенімдерге, құндылықтарға, нормаларға сүйенген жеке адамның белгілі бір əлеуметтік топқа я ұжымға жататындығын сезінуінің дəрежесі. Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: менің ойымша, менің пайымдауымша, біздің байқағанымыз, сайып келгенде, біздің аңғарғанымыз, біздің көзқарасымыз, ең бастысы, т.б.. |
|
|
Құндылықтарды баулу |
Сабақ барысында оқушылар бойында құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, жалпыадамзаттық жауапкершілікті дарыту. |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, география |
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ғылыми стильмен танысты. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі\уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, үй жұмысын тексереді, сабақ кезіндегі топ ережесімен таныстырады. Топқа бөлу. Оқушыларды «мақал-мәтелдер» арқылы топқа бөледі. Оқушылар мақал-мәтелдің нақты тақырыбын табады. 1-топ: Татулық тобы 2-топ: Бірлік тобы 3-топ: Ынтымақ тобы Үй тапсырмасын бекіту мақсатында тақтадағы сұрақтарға жауап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақ кезіндегі ережемен танысады. Мақал-мәтелдердің тақырыбын анықтау арқылы топтарға бөлінеді. Үй тапсырмаларын тексеріп, мұғалімнен кері байланыс алады.
|
«Қол шапалақтау» әдісі. Мұғалімі бағалауы талпындыру стикерлері арқылы жүзеге асады. Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді; (1 балл)
|
Үлестірмелі ақ қағаз, қалам, қарандаш
https://wordwall.net/ru/resource/78964930
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 1 минут 3 минут 7 минут 7 минут 3 минут 7 минут 7 минут |
ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БОЛЖАУ. «Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша берілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбына болжау жасалады. Тыңдалым Тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер.
Ашық сұрақтар:
Тілбағдар «Комикс» әдісі арқылы оқушылар тақтада көрсетілген комиксті оқиды. Сөздердің жасалу ерекшелігіне назар аударады. Тақтада көрсетілген сөйлемдердің бір-бірінен айырмашылығын табады. Қосымша 1, 2
Оқылым. Мәтінді мұқият оқыңдар. Мәтіннің тақырыбын, мақсатты аудиториясын, стилі мен тілдік ерекшеліктерін анықтаңдар. Қосыша 3,4
Жазылым №1 тапсырма.
Сергіту сәті. “Қазақша оюлар» тақтадағы видеоматерилға қарап оюларды би-қимылдары арқылы қайталаңдар. Жазылым №2 тапсырма «Сollector» әдісі Мәтіндегі түсіп қалған тыныс белгілерін қою,қате жазылған сөздерді түзетіп жазу, мәтін мазмұнына сай емес артық сөздерді алып тастап,мәтінді қайта жазу. Мәтін. Халықаралық экономикалық интеграция: разный елдердің экономикалық саясаттарын біріктіріп, ортақ мүддеге работать ету процесі. Бұл елдер арасындағы сауда саттықты дамытуға, кедендік кедергілерді жоюға және қаржы, өндіріс салаларында ынтымақтастық орнатуға бағытталған. Например, Еуропалық Одақ, Еуразиялық экономикалық одақ секілді ұйымдар интеграцияның айқын бейнесі болып табылады. Халықаралық интеграция елдердің экономикалық дамуын тездетіп, жаһан нарықта бәсекеге қабілетті болуына мүмкіндік береді.
№3 тапсырма. Тіл туралы айтылған ғалымдардың пікірін оқып, жан-жақты талдаңдар. 1-ТОП: «Ментальді карта» әдісі Өз тілімен сөйлескен, өз тілімен жазған жұрттың ұлттығы еш уақытта адамы құрымай жоғалмайды. Ұлттың сақталуына да, жоғалуына да себеп болатын нәрсенің ең қуаттысы – тілі. Сөзі жоғалған жұрттың өзі де жоғалады. Өз ұлтына басқа жұртты қосамын дегендер әуелі сол жұрттың тілін аздыруға тырысады. (Ахмет Байтұрсынов) 2-ТОП: «Т-кестесі» әдісі Біз де тіліміз бұзылмай сақталуын тілесек, өзгелерше әуелі өз тілімізбен оқытып, онан соң басқаша оқытуы тиіс. (Ахмет Байтұрсынов) 3-ТОП: «Пазл» әдісі Тіл – жұрттың жаны. Өз тілін өзі білмеген ел болмайды. Тілінен айрылған жұрт – жойылған жұрт. Мектеп пен баспаның иілі дұрыс болса, елдің тілін көркейтіп, байытып, гүлдендіреді, мектеп пен баспада қолданудан қалған тіл – шатасқан тіл. Ол ел – сорлы ел, мұндай елдің тілі бұзылмай қалмайды… Ана тілін білмей тұрып, бөтенше жақсы сөйлесең, ол – күйініш. Ана тілін жақсы біліп тұрып, бөтенше жақсы сөйлеу, бұл – сүйініш. Өз тілін білмей тұрып, жат тілге еліктей беру – зор қате. (Досмұхамедов Х) |
Оқушылар тақтада көрсетілген суреттерге қарап, жаңа тақырыпты болжайды.
Оқушылар тыңдалым мәтінін мұқият тыңдап, жаңа ақпараттармен танысады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.
Оқушылар тақтада көрсетілген «комиксті» оқып, оның жазылу ерекшелігіне, сөздік қолданысына назар аударады.
Жаңа тақырыпты мұқият тыңдайды.
Оқушылар оқылым мәтінін оқиды. Мәтіннің тақырыбын анықтайды. Мәтіннің мақсатты аудиториясын тауып, тілдік ерекшелігіне сәйкес қай стильге жататындығын анықтап төмендегі жазылым тапсырмасын орындайды.
Оқушылар өздеріне берілген мәтінді қайта өғдеп жазады. Мәтінде қалып кеткен тыныс белгілерін қояды, мәтін мазмұнына сай емес сөздерді алып тастайды, қате жазылған сөздерді түзетеді.
Тілші-ғалымдардың «тіл тазалығы», «қазақ тілі» жайлы айтқан пікірін оқиды, әр топ өздеріне берілген пікірді топпен жан-жақты талдайды. |
Оқушыларды жігерлендіру мақсатында «жарайсың» сынды сөздермен қолдау.
Дескриптор: - ашық сұрақтарға жауап береді; (1 балл)
Дескриптор: - мәтін тақырыбын анықтайды; (1 балл) -мәтін стильін анықтайды; (1 балл) - мақсатты аудиториясын көрсетеді; (1 балл) - тілдік ерекшелігін көрсетеді (1 балл)
Дескрипторлар: -тыныс белгілерін қояды; (1 балл) -қате жазылған сөздерді түзетеді; (1 балл) -артық сөздерді алып тастайды (1 балл)
Дескриптор: - тілші ғалымдардың пікірін талдайды; (1 балл)
|
Оқулық, дәптер, қалам, интерактивті тақта
https://youtu.be/r9E5Z7c6VxM?si=ylsrfA9cXQ0gytBA
Оқулық, дәптер, қалам, интерактивті тақта
Оқулық, дәптер, қалам, таратпа қағаз
Интерактивті тақта, таратпа материал
|
||||||||
|
Соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Бағалау парағы» арқылы оқушылар өздерінді 10 баллдық бағамен бағалайды және бүгінгі сабақта білгенін, түсінгенін және алдағы сабақтарға айтар ұсыныстарынды жазыңдар.
|
Оқушылар өздерін 10 баллдық бағамен бағалайды және бүгінгі сабақта білгенін, түсінгенін және алдағы сабақтарға айтар ұсынысын жазады. |
Оқушылар формативті бағалау бойынша бағаланады. Топтық жұмыста бағалануы ескеріледі.
|
Интерактивті тақта, үлестірмелі қағаз, қалам
|
||||||||
|
Үйге |
Оқулықтағы 6 тапсырма, 84 бет.
|
Оқушылар «кубизм» әдісі арқылы экономика және сауда еркіндігі жайлы өз ойларын жазады. |
Дескриптор: - өз ойын жазады; (1 балл) |
Оқулық, дәптер, қалам, ақпарат көзі, интернет, қосымша кітаптар
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөз» әдісі. «Топтық бағалау» әдісі 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||
Қосымша 1

Қосымша 1

Қосымша 3-4

шағым қалдыра аласыз






















