Қазақ тілі2-сынып | Сабақтың тақырыбы: Дауыссыз б мен п |
Сілтеме | Оқулық,ғаламтордан алынған мәліметтер. |
Мақсаты | Б және п дыбыстарының ерекшеліктерін үйрене отырып, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру. Сауатты және көркем жазуға дағдыландыру. |
Нәтижесі | Оқушылар сыни тұрғыдан ойлана алады. Тақырып бойынша білім алады.Оқушылар алған білімдерін тиянақтауға,пысықтауға,өз бетінше жұмыс жасауға үйренеді. Ұйымшылдыққа,бірлесіп жұмыс жасауға дағдыланады. |
Көрнекілігі | Интербелсенді тақта,оқулық,жұмыс дәптерлері,кластер,стикер,т.б. қажетті құралдар. |
Сабақтың барысы | Дыбыстар арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. |
Жаңа сабақ кезеңдері |
| Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Модуль |
Кіріспе |
| Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. | Топқа бөлінеді. Назарларын сабаққа аударады. | Сыни тұрғыдан ойлауАКТ
диалогтік оқыту
оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
талантты және дарынды балаларды оқыту
оқытудағы басқару және көшбасшылық. |
Білу | Үй тапсырмасын сұрау. | Берілген суреттерді пайдалана отырып, атауларына байланысты дауыссыз дыбыс түрлерін еске түсіру. | Үйге берілген тапсырманы орындайды.
|
|
Түсіну | «Ой қозғау» | Жұмбақтардың шешуін табу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау. | Сұрақтарға жауап береді.Жаңа сабақты түсінеді. |
|
Қолдану | Күннің жадын,жаңа тақырыпты дәптерге жаздыру.Көркем жазу минутыБатыр – елінде патша 87 – жаттығуды орындатуБір оқушыға жаттығуды тақтаға орындатуАвтор туралы түсінік беру«Есіңде сақта!»Топпен жұмыс:1-топ 88 – жаттығуды орындату2-топ89-жаттығуды орындату3-топ 90-жаттығуды орындатуӘр топтан бір оқушыға жаттығуды тақтаға орындату
| Көркем жазуға мақалды жаздыруМақалдың мағынасын сұрайды.87-жаттығуды орындатады.Бір оқушыны тақтаға шығарып,жаттығуды орындатады.Тұманбай Молдағалиев туралы түсінік береді.«Есіңе сақта!» Ережені еске сақтап,қатесіз жазуға үйретеді.Топтарға тапсырмалар береді.Әр топтан бір оқушыны тақтаға шығарып,тапсырма-ны орындатады. | Көркем жазуды дәптерге жазады.Мақалдың мағынасын ашады.Жаттығуды орындайды.Бір оқушы тақтаға жаттығуды орындайды.Автор туралы түсінік алады.Ережені оқиды,есте сақтауға үйренеді.Топпен тапсырмаларды орындайды.Әр топтан бір оқушы шығып,тапсырманы тақтаға орындайды. |
|
Сергіту сәті | Сергіту сәтін орындату«Сөз ойла,көп ойла» ойынын ойнату | Сергіту сәтін өткізеді | Сергіту сәтіне қатысады |
|
Талдау | Жұмбақтардың жауабын табу | Жұмбақтар жасырады. Жұмбақтардың жауабын талдау. | Жұмбақтардың жауабын табады. |
|
Жинақтау | Өтілген тақырыпқа қатысты сұрақтар қою арқылы ойларын жинақтау
| Дыбыстар нешеге бөлінеді? Дыбыс түрлерін ата.Дауыссыз дыбыстың қандай түрлерін білесіңдер? Б және п дыбыстары туралы не білдіңдер? | Мозайка тәсілі бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Бағалау | Көлік түрлерімен бағалау | Мұғалім бағалайды.Үйге тапсырма береді. | Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
|