Сабақтың тақырыбы: Жану үдерісі. №2 практикалық жұмыс/көрсетілім «Күкірттің, фосфордың, темірдің ауада және оттекте жануын салыстыру»
|
Бөлім |
7.2В Ауа. Жану реакциясы |
||||||||||
|
Педагогтың аты – жөні |
|
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§9 Жану үдерісі. №2 практикалық жұмыс/көрсетілім «Күкірттің, фосфордың, темірдің ауада және оттекте жануын салыстыру» |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.1.4 – затты жағуға қажетті жағдайларды және жану реакциясының өнімдерін білу; 7.3.1.5 – тез тұтанатын, жанғыш және жанбайтын заттарға мысалдар келтіру; 7.3.1.6 – заттардың таза оттекте жақсырақ жанатындағын түсіну; 7.3.1.7 – металдар мен бейметалдардың жануы нәтижесінде оксидтер түзілетіндігін білу; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс -әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасады, назарларын сабаққа аударады. Сабақтың мақсатымен таныстырады.
Мұғалім genially платформасы пазл бетіндегі сұрақтарды біртіндеп аша отырып, жауап алады. Сұрақ ашылған сайын, сұрақтың астынан суреттің бөліктері ашылып тұрады.
Жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Оқушыларды оқу мақсаттарымен таныстырады. Бағалау әдісін түсіндіреді. |
Мұғаліммен амандасады, назарларын сабаққа аударады. Пазл сұрақтарына жауап беру арқылы өткен білімдерін еске түсіреді. Суреттерді сипаттай отырып, негізгі сөзді анықтайды. Тірек сөз арқылы жауа сабақтың тақырыбын болжайды, оқу мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Керемет! Құнды мәлімет! Әлі де ойлан! Басқаша жауабын тауып көр! |
Интерактивті тақта com/6755a0f635a54 74e800cfda2/interactive-content-jigsaw-quiz Презентация Оқулық |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 7 мин 5 мин 5 мин 3 мин |
І. Пирамида: Жану реакциясы ІІ. Фишбоун: Жанудың басталуы және оны тоқтату ІІІ. Жаңалықтар: Отын түрлері ІҮ. Сұхбат: Жалпы тақырып
Қорытынды: __________________________________________
Келесі заттар жанғанда оксидтер түзілетінін ескеріп, жану реакциясының теңдеулерін сөзбен жазыңыздар:
Мұғалім жанатын, жанбайтын заттарды атайды. Оқушылар жанатын, жанбайтын заттарды ажырату керек.
Ж Бензин Шыны Қағаз Су Спирт Алтын Көмір Құм |
І топ берілген тақырыптағы мәтін бойынша негізгі 7 мәліметті пирамида бөліктеріне орналастырады. ІІ топ мәтін бойынша фишбоун қаңқасын толтырады. ІІІ топ мәтін бойынша жаңалықтар айдарын жүргізеді. ІҮ топ жалпы тұтас тақырып бойынша сұхбат дайындайды.
Оқушылар топпен AR куб көмегімен практикалық жұмысты қарайды, талқылайды, содан кейін жұппен бірге ақылдасып дәптерге кестені толтырады. Жану реакциясының теңдеулерін сөзбен құрастырады. Тақтаға жазылған дұрыс жауаптар арқылы жұптар бір – бірінің жұмысын тексереді.
Тапсырманы жұппен орындайды. Берілген 6 сұраққа алдымен жауап жазады, содан кейін анықталған жауаптарды филворд ішінен ерекшелеп белгілейді. Жұптар бір – бірінің жұмыстарын алмастыру арқылы тексереді.
Берілген металдар мен бейметалдардың жану реакцияларын дәптерге сөзбен құрастырады. Барлық оқушы болғаннан кейін платформада сәйкестендіру арқылы өздері тексереді.
Мұғалім жанатын заттарды атағанда оқушылар орнынан тұрып, аяқтарын тыпырлатады. Жанбайтын заттарды атағанда қозғалмай отырады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Плакаттар, маркерлер, оқулық
Үлестірме тапсырмалар
Филворд парақтары
student/share/ e049f6c2-ab23-411e-9d0b-7f0ce7579941
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
5 мин |
§9. Жану мен тотығу процестерін салыстырып, Венн диаграммасын толтыр
|
Ойжұмбақ кейіпкерлерінің тұсына белгісін салады.
Венн диаграммасын толтырады, жану мен тотығу процесін салыстырады. |
10 балдық жүйе арқылы бағаланады. |
Бағалау, кері байланыс парақтары |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ химия 7 - сынып Жану үдерісі.
Ашық сабақ химия 7 - сынып Жану үдерісі.
Сабақтың тақырыбы: Жану үдерісі. №2 практикалық жұмыс/көрсетілім «Күкірттің, фосфордың, темірдің ауада және оттекте жануын салыстыру»
|
Бөлім |
7.2В Ауа. Жану реакциясы |
||||||||||
|
Педагогтың аты – жөні |
|
||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§9 Жану үдерісі. №2 практикалық жұмыс/көрсетілім «Күкірттің, фосфордың, темірдің ауада және оттекте жануын салыстыру» |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.1.4 – затты жағуға қажетті жағдайларды және жану реакциясының өнімдерін білу; 7.3.1.5 – тез тұтанатын, жанғыш және жанбайтын заттарға мысалдар келтіру; 7.3.1.6 – заттардың таза оттекте жақсырақ жанатындағын түсіну; 7.3.1.7 – металдар мен бейметалдардың жануы нәтижесінде оксидтер түзілетіндігін білу; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||
|
С а б а қ б а р ы с ы: |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс -әрекеті |
Оқушының іс – әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасады, назарларын сабаққа аударады. Сабақтың мақсатымен таныстырады.
Мұғалім genially платформасы пазл бетіндегі сұрақтарды біртіндеп аша отырып, жауап алады. Сұрақ ашылған сайын, сұрақтың астынан суреттің бөліктері ашылып тұрады.
Жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Оқушыларды оқу мақсаттарымен таныстырады. Бағалау әдісін түсіндіреді. |
Мұғаліммен амандасады, назарларын сабаққа аударады. Пазл сұрақтарына жауап беру арқылы өткен білімдерін еске түсіреді. Суреттерді сипаттай отырып, негізгі сөзді анықтайды. Тірек сөз арқылы жауа сабақтың тақырыбын болжайды, оқу мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау сөздері Жарайсың! Керемет! Құнды мәлімет! Әлі де ойлан! Басқаша жауабын тауып көр! |
Интерактивті тақта com/6755a0f635a54 74e800cfda2/interactive-content-jigsaw-quiz Презентация Оқулық |
|||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 7 мин 5 мин 5 мин 3 мин |
І. Пирамида: Жану реакциясы ІІ. Фишбоун: Жанудың басталуы және оны тоқтату ІІІ. Жаңалықтар: Отын түрлері ІҮ. Сұхбат: Жалпы тақырып
Қорытынды: __________________________________________
Келесі заттар жанғанда оксидтер түзілетінін ескеріп, жану реакциясының теңдеулерін сөзбен жазыңыздар:
Мұғалім жанатын, жанбайтын заттарды атайды. Оқушылар жанатын, жанбайтын заттарды ажырату керек.
Ж Бензин Шыны Қағаз Су Спирт Алтын Көмір Құм |
І топ берілген тақырыптағы мәтін бойынша негізгі 7 мәліметті пирамида бөліктеріне орналастырады. ІІ топ мәтін бойынша фишбоун қаңқасын толтырады. ІІІ топ мәтін бойынша жаңалықтар айдарын жүргізеді. ІҮ топ жалпы тұтас тақырып бойынша сұхбат дайындайды.
Оқушылар топпен AR куб көмегімен практикалық жұмысты қарайды, талқылайды, содан кейін жұппен бірге ақылдасып дәптерге кестені толтырады. Жану реакциясының теңдеулерін сөзбен құрастырады. Тақтаға жазылған дұрыс жауаптар арқылы жұптар бір – бірінің жұмысын тексереді.
Тапсырманы жұппен орындайды. Берілген 6 сұраққа алдымен жауап жазады, содан кейін анықталған жауаптарды филворд ішінен ерекшелеп белгілейді. Жұптар бір – бірінің жұмыстарын алмастыру арқылы тексереді.
Берілген металдар мен бейметалдардың жану реакцияларын дәптерге сөзбен құрастырады. Барлық оқушы болғаннан кейін платформада сәйкестендіру арқылы өздері тексереді.
Мұғалім жанатын заттарды атағанда оқушылар орнынан тұрып, аяқтарын тыпырлатады. Жанбайтын заттарды атағанда қозғалмай отырады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
|
Плакаттар, маркерлер, оқулық
Үлестірме тапсырмалар
Филворд парақтары
student/share/ e049f6c2-ab23-411e-9d0b-7f0ce7579941
|
|||||||
|
Сабақтың соңы
5 мин |
§9. Жану мен тотығу процестерін салыстырып, Венн диаграммасын толтыр
|
Ойжұмбақ кейіпкерлерінің тұсына белгісін салады.
Венн диаграммасын толтырады, жану мен тотығу процесін салыстырады. |
10 балдық жүйе арқылы бағаланады. |
Бағалау, кері байланыс парақтары |
|||||||
шағым қалдыра аласыз

анатын заттар Жанбайтын
заттар














