Сабақ жоспары
|
Күні |
07.011.2025 |
|
|
Педагог |
Габдулманапқызы Г. |
|
|
Пән |
Химия |
|
|
Курс / Топ |
МК 25-1 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер |
|
|
Оқыту нәтижесі |
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістерімен танысу; |
|
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері |
Білімділік: Студенттерге қазіргі заманғы аналитикалық зерттеу әдістерінің түрлері мен маңызын түсіндіру (спектроскопия, хроматография, масс-спектрометрия және т.б.). Дамыту: Зерттеушілік, талдау және салыстыру дағдыларын дамыту. Тәрбиелілік: Ғылымға қызығушылықты арттыру, экологиялық ойлау мен жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
|
Бағалау көрсеткіштері |
Топтық және жеке бағалау Бағалау критерийлері арқылы |
|
|
Сабақ типі |
Аралас сабақ |
|
|
Оқыту әдістері мен тәсілдері |
слайд, жазбалар, сызбалар, ойындар |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, география, химия |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақ кезеңдері/ Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекет |
Оқыту құралдары мен сандық білім беру ресурстары |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі (7 минут) 1. Үй тапсырмасын сұрау (20 минут) |
-Топпен амандасу, білім алушыларды түгендеу. Психологиялық-педагогикалық көңіл-күй. “Элементтер биі” Мақсаты: қозғалыс арқылы химиялық элементтерді есте сақтау. Өтуі: Мұғалім айтады, ал оқушылар қимылмен көрсетеді: • Оттек (O₂) — екі қолды жайып, терең дем алу ?️ • Сутек (H₂) — қолдарын жоғары көтеріп, секіреді (жеңіл газ ғой ?) • Темір (Fe) — бұлшық еттерін көрсетеді ? • Су (H₂O) — қолмен толқын жасайды ? • Көміртек (C) — домалап немесе отыра қалады (жерде) 1) «Попкорн әдісі» арқылы үй жұмысын қайталау Попкорн ішінде сұрақтар жасырнылынады. 2) Жеке жұмыс берілген парақтағы тапсырманы орындау. |
|
|
ІІ. Жаңа тақырып (10 минут) |
Миға шабуыл. «Дүрбі» әдісі. Дүрбіге қарап, шыққан суретке байланысты бүгінгі тақырып анықталады.
Classroomscreen арқылы 4 топқа бөлу. І-топ: Масс спекторметрия ІІ-топ: Хроматография ІІІ-топ: Спектроскопия IV-топ: Электрохимия |
|
|
(40 минут) |
ІІ. «Түсіну» деңгейі (10 минут) Жаңа сабақты түсіндіру.
Жасанды интелект арқылы видео көрсету (roced ai) (5 минут)Тапсырмалар. (15 минут)1 тапсырма (топтық жұмыс) Берілген плакат бойынша тапсырманы орындайды, тақтаға шығып қорғайды.
2 тапсырма (10 минут) Кім жүйрік? викторинасымен жаңа тақырыпты бекітеміз. |
https://gamma.app/docs/-al1yvf3a4wxkslg?mode=doc https://ai.roqed.com/en/animation/F5CEDEB5C4364CD4A811C50811C42D14
|
|
III. Рефлексия (5 минут) |
Әр студент сабақтың қалай меңгергенімен бөліседі: Маған сабақ ұнады Сабақ бойынша сұрақтарым бар Сабақ қиын болды |
|
|
ІV. Бағалау (5 минут) |
«Телефон» әдісі арқылы бағалау Қортыныды чек лист арқылы әр топтың ұпай балымен бағалап шығу. |
|
|
V. Үй тапсырмасын беру (3 минут) |
1. Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер конспект жазу және оқып келу; |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер
Сабақ жоспары
|
Күні |
07.011.2025 |
|
|
Педагог |
Габдулманапқызы Г. |
|
|
Пән |
Химия |
|
|
Курс / Топ |
МК 25-1 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер |
|
|
Оқыту нәтижесі |
Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістерімен танысу; |
|
|
Сабақтың мақсаты, міндеттері |
Білімділік: Студенттерге қазіргі заманғы аналитикалық зерттеу әдістерінің түрлері мен маңызын түсіндіру (спектроскопия, хроматография, масс-спектрометрия және т.б.). Дамыту: Зерттеушілік, талдау және салыстыру дағдыларын дамыту. Тәрбиелілік: Ғылымға қызығушылықты арттыру, экологиялық ойлау мен жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
|
Бағалау көрсеткіштері |
Топтық және жеке бағалау Бағалау критерийлері арқылы |
|
|
Сабақ типі |
Аралас сабақ |
|
|
Оқыту әдістері мен тәсілдері |
слайд, жазбалар, сызбалар, ойындар |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, география, химия |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақ кезеңдері/ Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекет |
Оқыту құралдары мен сандық білім беру ресурстары |
|
І. Ұйымдастыру кезеңі (7 минут) 1. Үй тапсырмасын сұрау (20 минут) |
-Топпен амандасу, білім алушыларды түгендеу. Психологиялық-педагогикалық көңіл-күй. “Элементтер биі” Мақсаты: қозғалыс арқылы химиялық элементтерді есте сақтау. Өтуі: Мұғалім айтады, ал оқушылар қимылмен көрсетеді: • Оттек (O₂) — екі қолды жайып, терең дем алу ?️ • Сутек (H₂) — қолдарын жоғары көтеріп, секіреді (жеңіл газ ғой ?) • Темір (Fe) — бұлшық еттерін көрсетеді ? • Су (H₂O) — қолмен толқын жасайды ? • Көміртек (C) — домалап немесе отыра қалады (жерде) 1) «Попкорн әдісі» арқылы үй жұмысын қайталау Попкорн ішінде сұрақтар жасырнылынады. 2) Жеке жұмыс берілген парақтағы тапсырманы орындау. |
|
|
ІІ. Жаңа тақырып (10 минут) |
Миға шабуыл. «Дүрбі» әдісі. Дүрбіге қарап, шыққан суретке байланысты бүгінгі тақырып анықталады.
Classroomscreen арқылы 4 топқа бөлу. І-топ: Масс спекторметрия ІІ-топ: Хроматография ІІІ-топ: Спектроскопия IV-топ: Электрохимия |
|
|
(40 минут) |
ІІ. «Түсіну» деңгейі (10 минут) Жаңа сабақты түсіндіру.
Жасанды интелект арқылы видео көрсету (roced ai) (5 минут)Тапсырмалар. (15 минут)1 тапсырма (топтық жұмыс) Берілген плакат бойынша тапсырманы орындайды, тақтаға шығып қорғайды.
2 тапсырма (10 минут) Кім жүйрік? викторинасымен жаңа тақырыпты бекітеміз. |
https://gamma.app/docs/-al1yvf3a4wxkslg?mode=doc https://ai.roqed.com/en/animation/F5CEDEB5C4364CD4A811C50811C42D14
|
|
III. Рефлексия (5 минут) |
Әр студент сабақтың қалай меңгергенімен бөліседі: Маған сабақ ұнады Сабақ бойынша сұрақтарым бар Сабақ қиын болды |
|
|
ІV. Бағалау (5 минут) |
«Телефон» әдісі арқылы бағалау Қортыныды чек лист арқылы әр топтың ұпай балымен бағалап шығу. |
|
|
V. Үй тапсырмасын беру (3 минут) |
1. Қазіргі зерттеулердегі аналитикалық әдістер конспект жазу және оқып келу; |
|
шағым қалдыра аласыз




















