Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Мультимедианы енгізу
|
Бөлімі: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жубандыков Ахан Куанышевич |
|
Күні: |
30.01.2024 жыл |
|
Сыныбы: 10A |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
HTML ТІЛІ ҚҰЖАТЫНДА ГРАФИКАНЫ ҚОЛДАНУ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.1 web-беттерді жасауда HTML тегтерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: HTML-де құжатқа суреттік
графика орнатуды біледі
Фондық суреттер кірістіру
атрибуттарын анықтайды Атрибуттарды қолданып HTML тілінің құжатына графика орната алады |
|
Бағалау критерийлері |
1. HTML тілінде веб-бет құруды біледі. 2. HTML тілінің графикалық мүмкіндіктерін қолданып, веб-бет жобасын безендіреалады. 3. HTML тілінің графикалық мүмкіндіктерін қолданып, өз бетінше веб-бет жобасын жасайалады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау |
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут Сабақтың ортасы «Миға шабуыл» 20 минут Сабақтың соңы. 5минут Рефлекция 5минут Бағалау Үй тапсырмасы |
1. Ұйымдастыру бөлімі - Оқушылармен амандасу - Оқушылардың зейінін шоғырландыру, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. 2. Атмосфералық орта қалыптастыру Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру: Оқушыларды топтастыру. «Мазайка» әдісі. 3.Үй жұмысын " Кахот! " бағдарламасы арқылы тексереді.1. Берілген мәтіндегі қаріп өлшемін корсетіңтер: <FONT SIZE=+4> HTML мүмкіндіктері </FONT> ?Жауабы: +42. Web бетте кесте құруға арналған тегті атаңыз?Жауабы: Кесте тұрғызу <TABLE> және </TABLE> тегтері көмегімен орындалады3. Бір бағанда екі іргелес ұяшықтарды біріктіру үшін не қажет?Жауабы:<td rowspan=2>4. Бір жолда екі іргелес ұяшықтарды біріктіру үшін не қажет?Жауабы:<td colspan=2>5. Сілтеме қандай тег көмегімен ұйымдастырылады?Жауабы: Cілтемеге жауапты HTML тегтерінің бірі - ашық тег <A> және жабық тег </A> тегтері6. web-бет браузерде ашылу үшін қандай кеңейтілімде сақталады?Жауабы: file.html деп сақтаймыз.
Графикалық нысан дегенімізне? - Құжаттарға графикалық нысандарды не үшін қолданады? - Web-беттерге графикалық нысандарды қолданудағы мақсат не?5.Жаңа сабаққа кіріспе. Суреттерден тақырыпты анықтау әдісі. Мультимедиа – мәтін, графика, анимация, сандық бейнелерді, бейне, сияқты деректер типін енгізуге, өңдеуге, сақтауға, беруге және бейнелеуге мүмкіндік беретін технологиялар жиынтығы.Бейнесабақ6.топпен немесе жеке жұмыс«Кластер» әдісі. (Т)Топ бойынша балаларға тақырыптар беріледі. Сол тақырыпқа сәйкес балалар постер құрып, соны қорғап шығады.1. Веб-бетте дыбыс файлын қосады, ойнатады және орнатуды басқарады.<IMG src="URL">2.<IMG> — тегінің атрибуттары. Міндетті атрибут SRC файлдың орналасқан жерін (адресін) көрсету үшін пайдаланылады.Мысал:<IMG SRC="image.gif">Web-беттің негізгі файлы орналасқан бумада орналасқан image.gif атаумен сақталған файлдағы суретті қоюМысал:<IMG SRC="/images/picture.jpg">Web-сайттың негізгі бумасында сақталған images бумасындағы picture.jpg атаумен сақталған файлдағы суретті қою.7.Жеке жұмыс. https://quizlet.com/ru/mission сайтынан берілген тапсырмалар. Белгілі атауларды сәйкестендіру керек.8. «Сәйкестендір» әдісі бойынша.Оnline интерактивті тапсырманы орындаңыз.Бағалау: Практикалық тапсырмаларды уақытылы дұрыс , толыққанды, жасаған оқушылар «смайлик» және «жарайсың»мадақтау сөздерімен ынталандыру.
Plickers қосымшасы арқылы сабақты бекіту Plickers әдісі Кері байланыс. «Рефлексия пирамидасы» Үй жұмысы: "Қазақстан қорықтары" тақырыбында web-беттің жобасын әзірлеу ақпаратты ( суреттер)дайындау Сабақты қорытындылау Оқушыларға сұрақтар береді, мұғалім 1 минут кідіріп жауаптарды интер белсенді тақтаға шығарады. Тапсырмалардың бағалау критерий бойынша бағаланады. |
Амандасады. Кезекші сабақта жоқ оқушыны айтады. Сурет қиындысы біріктіру арқылы топтарға бөлінеді. І топ ІІ топ Оқушылар Үй жұмысына " Кахот! " бағдарламасы арқылы жауап береді Слайдтағы суреттегі деректерді анықтау барысында сабақтың тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы ашылғаннан кейін, оқушылар сабақтың мақсатын анықтайды . Оқушылар ноутбукта веб беттер қурады. Екі жұлдыз - жұмыс істеген кезде оларға
ерекше ұнаған кезең Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып шығады. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді сәйкестендіреді Дескриптор: Оқушы: - суретті веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты қолданады; - веб-бетті сақтайды. |
«Бағалау парағы» арқылы , дескриптор арқылы бағаланады. Дескриптор
Оқушыларды мадақтау Дескриптор - суреттегі деректерді анықтайды «Қол шапалақтау »
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқамерзімді
жоспар Сабақтың тақырыбы:
Мультимедианы енгізу
Бөлімі:
Педагогтің
аты-жөні:
Жубандыков Ахан
Куанышевич
Күні:
30.01.2024 жыл
Сыныбы: 10A
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы:
HTML ТІЛІ ҚҰЖАТЫНДА ГРАФИКАНЫ
ҚОЛДАНУ
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты 10.4.2.1 web-беттерді жасауда
HTML тегтерін қолдану
Сабақтың
мақсаты:
Барлық
оқушылар: HTML-де құжатқа суреттік
графика орнатуды біледі
Фондық суреттер кірістіру
атрибуттарын анықтайды
Атрибуттарды
қолданып HTML тілінің құжатына графика орната
алады
Бағалау
критерийлері 1. HTML тілінде веб-бет құруды
біледі. 2. HTML тілінің графикалық
мүмкіндіктерін қолданып, веб-бет жобасын
безендіреалады.
3. HTML тілінің
графикалық мүмкіндіктерін қолданып, өз бетінше веб-бет жобасын
жасайалады.
Құндылықтарға
баулу
Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну,
бір-бірінің пікірін тыңдау Сабақ
кезеңі/
Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың басы
10
минут Сабақтың
ортасы «Миға
шабуыл» 20
минут
Сабақтың соңы.
5минут
Рефлекция
5минут
Бағалау
Үй тапсырмасы 1.
Ұйымдастыру
бөлімі
- Оқушылармен амандасу
- Оқушылардың зейінін шоғырландыру,
түгендеу,
сабаққа дайындығын бақылау. 2. Атмосфералық
орта қалыптастыру Оқушыларды топтарға
біріктіруді ұйымдастыру: Оқушыларды
топтастыру. «Мазайка»
әдісі. Plickers қосымшасы
арқылы сабақты бекіту Plickers
әдісі Кері байланыс. «Рефлексия
пирамидасы» Үй
жұмысы: "Қазақстан қорықтары"
тақырыбында web-беттің жобасын әзірлеу ақпаратты (
суреттер)дайындау Сабақты
қорытындылау Оқушыларға сұрақтар
береді, мұғалім 1 минут кідіріп
жауаптарды интер белсенді тақтаға
шығарады. Тапсырмалардың бағалау
критерий бойынша бағаланады. Амандасады. Кезекші сабақта жоқ
оқушыны айтады. Сурет қиындысы
біріктіру арқылы топтарға бөлінеді. І
топ ІІ
топ
Оқушылар Үй жұмысына " Кахот!
" бағдарламасы арқылы жауап
береді
Слайдтағы суреттегі деректерді анықтау барысында сабақтың
тақырыбын анықтайды. Сабақтың тақырыбы ашылғаннан кейін, оқушылар
сабақтың мақсатын анықтайды . Оқушылар ноутбукта веб
беттер қурады. Екі жұлдыз - жұмыс істеген кезде оларға
ерекше ұнаған кезең Оқушылар дұрыс нұсқасын дәптерге жазып
шығады. Дескриптор: Оқушы: -Web бет құру үшін қолданылатын тегтерді
сәйкестендіреді Дескриптор: Оқушы: - суретті веб-бетте орналастырады және қажет атрибутты
қолданады; - веб-бетті сақтайды.
«Бағалау парағы» арқылы ,
дескриптор арқылы
бағаланады.
Дескриптор Сұрақтарға жауап
береді
Оқушыларды
мадақтау
Дескриптор
- суреттегі деректерді
анықтайды
«Қол шапалақтау »
|













