Пәні: Сауат
ашу
Менің отбасым
және достарым
Күні:5.12.2017ж
Сынып:1
|
Мектеп: Тереңкөл
ОЖББМ
Мұғалімнің
аты-жөні: Мусагалиева Мерует
У.
Қатысқандар
саны:10
Қатыспағандар
саны:0
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Менің отбасым.
«І» әрпі мен дыбысы
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
1.1.8.1. берілген
сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме
құрастыру
1.3.5.1. тақырыпқа
байланысты керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып,
мәтін құрастыру және жазу
|
Сабақтың
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар
білуге тиісті:
Әріпті таниды,каллиграфиялық
талапқа сай жазады.
Оқушылардың
көпшілігі білуге тиіс:
Берілген сюжетті
сурет бойынша шағын әңгіме
құрастыру.
Кейбір оқушылар
білуге тиісті:
Тақырыпқа байланысты
керекті сөздер, сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, мәтін
құрастыру және жазу
|
Тілдік
мақсаттар
|
Түйме
Ине
жіп
Талқылауға
арналған сұрақтар:
Әсет әжесіне
қадалған түйме үшін не айту
керек?
Әжесі немересіне
ше?
|
Құндылықтарды
дамыту
|
Ұжымдық,топтық жұмыс
кезінде жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын
дамыту.Ұйымшылдыққа
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Дүниетану,
музыка
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Жаңа сабақтарды
меңгерту барысында аудиожазба тыңдату.Сергіту сәті кезінде
бейнеролик пайдаланамын.
|
Алдыңғы
білім
|
«І»дыбысын таниды,сөздерді
буынға бөліп оқиды.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарлан-ған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3
минут
|
Ширату
Ширату
Ұ. Шеңбер
құру:
-
Жақында қандай
мереке келе жатыр?
-
Ал сендер, қандай
мерекелерді жақсы
көресіңдер?
-
Өте жақсы, көбің
туған күндеріңді жақсы көретін екенсіңдер, олай болса қазір біз оң
жақтағы көршімізге ым-ишара арқылы сый сыйлап,
табайық.
-
Қане, таптық па
сыйлықтарымызды?Онда осы сыйлықтарыңмен біз қонаққа
барамыз.
Топқа
бөлу
«Қимылды көрсет»
ойын. Мимика
«Қонақ» дегенде 5
адамнан қол ұстасып тұру
керек.
|
|
Сабақтың
ортасы
5
-минут
4-
минут
5
-минут
|
№1 Суреттердің
көмегімен әңгіме
құрастырыңдар.
№2 Мәтінді мұқият
тыңда.
Сұрақтарға жауап
беріп көр.
-
Әсет әжесіне қадалған түйме
үшін не деуі мүмкін?
Әжесі немересіне
ше?
ҚБ.
«Отшашу» әдісі арқылы
бағалау.
Т.Топтық
жұмыс
ҚБ:Топтар бір-бірін смайлик
арқылы бағалайды
Топшама арқылы
саралау жұмысын жүргіземін. «Қай әріп жоғалып
қалды?»
А
деңгейі:Сөздерге тиісті әріпті
қояды.
Т...л т....с
...н
Б
деңгейі:
Сөздерге тиісті
әріпті қояды.
Сөздерді буынға
бөледі.
С деңгейі
:
Сөздерден сөйлем
құрайды
Қ.Б:Оқушылар өздерін бағдаршам
арқылы бағалайды.
Дәптермен
жұмыс
Үлгі бойынша
әріптерді бастырып, таза етіп
жазады
ҚБ. Мұғалімнің кері
байланысы.
Екі жұлдыз,бір
ұсыныс.
Бағалау
критерийі: Білім алушы Әріптерді таниды
және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп
оқиды.
Тапсырма.Кестедегі
әріптердің арасынан берілген сөздерді тауып оқыңыз және
бояңыз.
|
аудиодиск
Таныстыры-лым,
Оқулық
63бет
Суреттер
Оқулық,
|
Сабақтың
соңы
3
минут
|
Ұ.Сабақты қорытындылау
мақсатында «Ақиқат, жалған»
ойыны
Кері
байланыс
-Сабақ
ұнадыма?
-Не
ұнамады?
-Не қиын
болды?
ҚБ.
|
Кеменің
суреті
|
Саралау-оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау -оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Оқушылар тақырыпты
жетік меңгеру үшін тілдік мақсаттың диалогтік тармақтарын
қолданамын.Саралау тәсілдері-
диалог,қарқын,топтасу,
деңгейлік
тапсырмалар,ресурстар.
Мәңгілік
ел:
Ұжымдық,топтық жұмыс кезінде
жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылықтарын дамыту,ұйымшылдыққа
тәрбиелеу.
|
Сабақ барысында
оқушыларды бағалау үшін қолпаштап,мадақтап
отырамын.Басбармақ,Отшашу әдісі арқылы бағалап
отырамын. Екі жұлдыз,бір ұсыныс беру
арқылы оқушылармен кері байланыс
жасаймын.
Оқушылар өзіндік
бағалау, смайликтер,
бағдаршам, арқылы өзара
бағаланады.
|
Партада дұрыс
отыру,оқу құралдарын дұрыс
пайдалану.
Сергіту сәті кезінде
қауіпсіздік ережесін
қадағалаймын.
|