|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкерлер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.3 программалау ойын алағында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеу 3.4.2.4 программалау ойын алағында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көрініс пен кейіпкердің айырмашылықтарын атай алады. Жобаға кейіпкерлерді қосудың түрлерін үйренеді. Программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеуді үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал «Додокаэдр »әдісі Көңіл-күйді көтеруге тырысайық.БАРЛЫҒЫНА СӘТТІЛІК! Топқа бөлу Балаларды суреттер арқылы үш топқа бөлемін. 1-топ «Тінтуір» 2-топ «Пернетақта» 3-топ «Монитор» |
Оқушылар қораптан карточкалар таңдап алады |
|
Суреттер |
||
|
6 мин 6 мин Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 4 мин 5 мин 3 мин 4 мин Сабақтың соңы 2 мин Үй тапсырмасы |
Ой қозғау «Ғажайып карта » әдісі бойынша сабақ тақырыбын анықтау мақсатында wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Топтық жұмыс. «Ноутбук» әдісі Оқушыларға Ноутбук парағы ұсынылады, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындап презентация жасайды 1-топ Кейіпкер дегеніміз не? 2-топ Scratch-те кейіпкерлермен жұмыс 3-топ Дүниежүзіндегі уақыт белдеуі
Жеке жұмыс 1.Бейнебаян тамашалау 2. практикалық жұмыс «Уақыт» жобасы
Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі. Көзге арналған гимнастика
Learningapps платформасы арқылы сөйлемді қажетті сөздермен толықтыру
Практикалық жұмыс Жер шарында 24 сағат белдеуі бар. Нөлінші сағат белдеуі Британия мемлекетінің Гринвич аймағында орналасқан. Нұр-Сұлтандағы сағат Гринвичтегі сағаттан 6 сағат алда жүреді. Яғни екі қала арасындағы уақыт белдеуі 6 сағат айырмашылықты көрсетеді. Тапсырма: 9суреттегі «Уақыт» жобасына Гринвич уақытын көрсететін 3сағатты қосуды ұсыныңдар.
«Робот» әдісі арқылы қиылған роботтарды жинау
«Ғажайып шеңбер» әдісі Wheelofnames платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру
. Рефлексия «Ақылды Үкі » әдісі Бaлaлaр aлғaн білімдeрі бoйыншa өздeрін бaғaлaйды. |
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді . Оқушылар мәтінді мұқият оқиды Әр топ берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Оқушылар тақтадан сөйлемге қажетті сөзді тауып жазады. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды Оқушылар қиылған роботтардағы тапсырмалардың жауаптарын біріктіріп роботтарды біріктіреді Оқушыларға сағаттар таратылады. -Сабақты толық түсіндім Жасыл қақпаға -Маған әлі түсініксіз Сары қақпаға -Сұрақтарым бар Қызыл қақпаға доптарын салады |
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! «Төс белгі» әдісі арқылы бағаланады. Әр төсбелгіде 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: -Кейіпкер бойынша анықтама береді - Scratch-те кейіпкерлермен жұмыс жолдарын түсіндіреді - Дүниежүзіндегі уақыт белдеуін түсіндіреді «Төс белгі» әдісі арқылы бағаланады. Әр төсбелгіде 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: - сөйлемді қажетті сөздермен толықтырады Дескриптор: -Тапсырмаға талқылау жүргізеді. -Scratch-те берілген сағат түрлерінің бірін таңдап, жобасын дайындайды. -сұрақтарға жауап береді «Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
https://wordwall.net/resource/63855121 тақтаны қолдану https://learningapps.org/watch?v=p5c4pspac23 Қиылған роботтар https://wheelofnames.com/2ks-ca2 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Информатика. 3 сынып. Кейіпкерлер
Ашық сабақ. Информатика. 3 сынып. Кейіпкерлер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кейіпкерлер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.4.2.3 программалау ойын алағында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеу 3.4.2.4 программалау ойын алағында ойын құру барысында циклдік алгоритмді жүзеге асыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көрініс пен кейіпкердің айырмашылықтарын атай алады. Жобаға кейіпкерлерді қосудың түрлерін үйренеді. Программалау ойын алаңында бірнеше кейіпкерлермен жұмыс істеуді үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 4 мин |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Психологиялық ахуал «Додокаэдр »әдісі Көңіл-күйді көтеруге тырысайық.БАРЛЫҒЫНА СӘТТІЛІК! Топқа бөлу Балаларды суреттер арқылы үш топқа бөлемін. 1-топ «Тінтуір» 2-топ «Пернетақта» 3-топ «Монитор» |
Оқушылар қораптан карточкалар таңдап алады |
|
Суреттер |
||
|
6 мин 6 мин Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 4 мин 5 мин 3 мин 4 мин Сабақтың соңы 2 мин Үй тапсырмасы |
Ой қозғау «Ғажайып карта » әдісі бойынша сабақ тақырыбын анықтау мақсатында wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты таныстырады. Жаңа тақырыпты түсіндіру. Топтық жұмыс. «Ноутбук» әдісі Оқушыларға Ноутбук парағы ұсынылады, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындап презентация жасайды 1-топ Кейіпкер дегеніміз не? 2-топ Scratch-те кейіпкерлермен жұмыс 3-топ Дүниежүзіндегі уақыт белдеуі
Жеке жұмыс 1.Бейнебаян тамашалау 2. практикалық жұмыс «Уақыт» жобасы
Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі. Көзге арналған гимнастика
Learningapps платформасы арқылы сөйлемді қажетті сөздермен толықтыру
Практикалық жұмыс Жер шарында 24 сағат белдеуі бар. Нөлінші сағат белдеуі Британия мемлекетінің Гринвич аймағында орналасқан. Нұр-Сұлтандағы сағат Гринвичтегі сағаттан 6 сағат алда жүреді. Яғни екі қала арасындағы уақыт белдеуі 6 сағат айырмашылықты көрсетеді. Тапсырма: 9суреттегі «Уақыт» жобасына Гринвич уақытын көрсететін 3сағатты қосуды ұсыныңдар.
«Робот» әдісі арқылы қиылған роботтарды жинау
«Ғажайып шеңбер» әдісі Wheelofnames платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру
. Рефлексия «Ақылды Үкі » әдісі Бaлaлaр aлғaн білімдeрі бoйыншa өздeрін бaғaлaйды. |
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді . Оқушылар мәтінді мұқият оқиды Әр топ берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды Оқушылар тақтадан сөйлемге қажетті сөзді тауып жазады. Оқушылар практикалық жұмысты орындайды Оқушылар қиылған роботтардағы тапсырмалардың жауаптарын біріктіріп роботтарды біріктіреді Оқушыларға сағаттар таратылады. -Сабақты толық түсіндім Жасыл қақпаға -Маған әлі түсініксіз Сары қақпаға -Сұрақтарым бар Қызыл қақпаға доптарын салады |
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! «Төс белгі» әдісі арқылы бағаланады. Әр төсбелгіде 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: -Кейіпкер бойынша анықтама береді - Scratch-те кейіпкерлермен жұмыс жолдарын түсіндіреді - Дүниежүзіндегі уақыт белдеуін түсіндіреді «Төс белгі» әдісі арқылы бағаланады. Әр төсбелгіде 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: - сөйлемді қажетті сөздермен толықтырады Дескриптор: -Тапсырмаға талқылау жүргізеді. -Scratch-те берілген сағат түрлерінің бірін таңдап, жобасын дайындайды. -сұрақтарға жауап береді «Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
https://wordwall.net/resource/63855121 тақтаны қолдану https://learningapps.org/watch?v=p5c4pspac23 Қиылған роботтар https://wheelofnames.com/2ks-ca2 |
||
шағым қалдыра аласыз













