Түркістан облысы, Қазығұрт ауданы
«Қазығұрт» жалпы білім беретін мектеп» КММ
SMART сабақ – 2023
Информатика пәні мұғалімі:
Егембердиева Маржан Мирзахановна
2023- 2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Егембердиева Маржан Мирзахановна |
|||
|
Күні |
24.10.23ж. |
|||
|
Сынып 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
ЕБҚ бар балалар үшін |
- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин
4 мин
5 мин |
1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды 2 топқа біріктіру «2D» және «3D»
3. «Полечудес» ойыны арқылы пәнге қызығушылығын арттыру
4 .Өткен сабақты пысықтау. «Колесо» арқылы екі топқа сұрақтар беріледі. Баранбанды айналдыру арқылы өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған. Сұрақтарға кім бірінші дұрыс жауап берсе «Бинго» дейді.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар екі топқа бірігеді Оқушылар әріптерді айту арқылы пәнге қатысты сөздерді табады Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді . |
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру Смайлик /1балл/ |
https://flippity.net/ws.php?c=Scar,Ursula,Cruella%20de%2
https://www.flippity.net/sm.php?k=1uB_sxk6MQPqEPfMjkt3uiKG4ZAVfYVafdDpG0UQkBO0 https://wordwall.net/ru/resource/10553506/sport-warm-up |
|
Сабақтың ортасы 10 мин
7 мин
10 мин |
5.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру ( жаңа сабаққа қосымша 4 слайд берілген) Жаңа тақырып. Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз. Оқушылар жаңа сабақты бекіту үшін кеспе қағаздарды тортастырады Топтық жұмыс. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 3. 52-53 бет 1- тапсырма «Практикада қолдану» Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Баспалдақ» моделін құрастыр. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықта. . |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады Дескриптор: SketchUp редакторының құралдар тақтасындағы құралдарды топтастырады Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады. -Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады; -Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды. Дескриптор: - SketchUp редаторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады. Дескриптор: - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықтайды Сұраққа жауап береді |
Смайлик /1балл/ Смайлик /2аблл/ Смайлик /2балл/ Смайлик /1балл/ |
Интербелсенді тақта /компьютер Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
1.Оқушыларға смартфонға стикер жапсыру арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «ҚҚҚ» әдісі. Оқушылар «Қиын», «Құнды», «Қажет» сөздері арқылы сабақта не құнды болды, не қажет болды, не қиын болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады |
Өзін-өзі бағалау. Смартфонның екінші бетіне, осы тақырып бойынша не «құнды», не «қиын», не «қажет» болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады |
|
смартфондар |
|
Үй тапсырмасы |
§3. 55-бет Үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ информатика 6 сынып 3D -редактор құралдары
Ашық сабақ информатика 6 сынып 3D -редактор құралдары
Түркістан облысы, Қазығұрт ауданы
«Қазығұрт» жалпы білім беретін мектеп» КММ
SMART сабақ – 2023
Информатика пәні мұғалімі:
Егембердиева Маржан Мирзахановна
2023- 2024 оқу жылы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспа |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Егембердиева Маржан Мирзахановна |
|||
|
Күні |
24.10.23ж. |
|||
|
Сынып 6 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
3D -редактор құралдары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.3 3D-редакторының графикалық примитивтерді құруға арналған құралдарын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
3D-редакторының құралдарын қолданады. |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды |
||||
|
ЕБҚ бар балалар үшін |
- Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)
|
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин
4 мин
5 мин |
1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды 2 топқа біріктіру «2D» және «3D»
3. «Полечудес» ойыны арқылы пәнге қызығушылығын арттыру
4 .Өткен сабақты пысықтау. «Колесо» арқылы екі топқа сұрақтар беріледі. Баранбанды айналдыру арқылы өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар жазылған. Сұрақтарға кім бірінші дұрыс жауап берсе «Бинго» дейді.
|
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар екі топқа бірігеді Оқушылар әріптерді айту арқылы пәнге қатысты сөздерді табады Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді . |
Оқушылардың жауаптарын стикер арқылы бағалау, ауызша мадақтау, ынталандыру Смайлик /1балл/ |
https://flippity.net/ws.php?c=Scar,Ursula,Cruella%20de%2
https://www.flippity.net/sm.php?k=1uB_sxk6MQPqEPfMjkt3uiKG4ZAVfYVafdDpG0UQkBO0 https://wordwall.net/ru/resource/10553506/sport-warm-up |
|
Сабақтың ортасы 10 мин
7 мин
10 мин |
5.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру ( жаңа сабаққа қосымша 4 слайд берілген) Жаңа тақырып. Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз. Оқушылар жаңа сабақты бекіту үшін кеспе қағаздарды тортастырады Топтық жұмыс. Жұптық жұмыс. 2-тапсырма. Оқулық § 3. 52-53 бет 1- тапсырма «Практикада қолдану» Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Баспалдақ» моделін құрастыр. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықта. . |
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады Дескриптор: SketchUp редакторының құралдар тақтасындағы құралдарды топтастырады Дескриптор: - SketchUp редакторды іске қосады; -Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады. -Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады; -Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды. Дескриптор: - SketchUp редаторды іске қосады; -прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады. Дескриптор: - Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен 3 айырмашылықты анықтайды Сұраққа жауап береді |
Смайлик /1балл/ Смайлик /2аблл/ Смайлик /2балл/ Смайлик /1балл/ |
Интербелсенді тақта /компьютер Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин 2 мин |
1.Оқушыларға смартфонға стикер жапсыру арқылы өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «ҚҚҚ» әдісі. Оқушылар «Қиын», «Құнды», «Қажет» сөздері арқылы сабақта не құнды болды, не қажет болды, не қиын болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады |
Өзін-өзі бағалау. Смартфонның екінші бетіне, осы тақырып бойынша не «құнды», не «қиын», не «қажет» болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады |
|
смартфондар |
|
Үй тапсырмасы |
§3. 55-бет Үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















