|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Әділұлы Ержан |
|||
|
Күні: 17.10.2024 |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустік қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1-компьютерді зиянды программалардан қорғау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерді зиянды программалардан қорғау программаларын білу және компьютерді зиянды программалардан қорғау программаларын талдап, салыстыру. |
|||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ. Командамен жұмыс істей білу. Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Тарсия әдісі» Топқа бөлу 3.Ой қозғау. Оқушылардың жаңа сабаққа ойларын бағыттау мақсатында сұрақтар қоямын. - Топтың атауына мән беріңдер? -Антивирус дегенім не? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап бере отыра, өткен тақырыпты еске түсіреді. Топқа бөлінеді. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұлдыз 2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Қазіргі ел аузынан «Компьютерге вирус түсті», «Компьютерім вирустан ұшып кетті» т,с,с сөздерді естуге болады. Бұл не деген сөз? Компьютерге вирус қайдан түседі?Вирус түссе не істейміз? Міне осы төңіректе біз бүгін сабағымызды бастаймыз.
Мұғалім ақпараты. Графикалық органайзер. Ромбтық жіктелім арқылы оқушыларғы ақпарат беріледі. Компьютерлік вирустар
Вирус жұқан компьютерлерден байқалатын іс-әрекеттер
Кейбір бағдарламиалар жұмыс істемей қалады Файлдардың ашылмай қалуы жиілейді
Компьютердің жұмыс істеу жылдамдығы баяулайды
Кенеттен әртүрлі бейнелік және дыбыстық эфектілер пайда болады
Экранға әдеттегіден тыс бөтен мәліметтер, символдар, т.б шығады
Топпен жұмыс
І тапсырма
Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустардың ұқсастық және айырмашылықтарын венн диаграммасы арқылы талқылайды.
Ұқсастық пен айырмашылығы
Биологиялық вирус Компьютерлік вирустар
Жұптық жұмыс
ІІ тапсырма
Антивирустік бағдарламаның қызметін жазыңыз. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дискриптор
Кері байланыс: жазбаша |
Мұғалімді тыңдайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Өздерің қолданатын компьютерге немесе ұялы телефоныңа қандай вирусқа қарсы программа орна- тылған? Антивирустық программалардың басқа да компьютерлік програм- малардан қандай ерекшеліктері бар? Компьютерлік вирус пен ұялы телефондағы вирустардың ұқсастық- тары мен айырмашылықтары жайлы интернетті пайдаланып, зерттеу жүргізіңдер. Тапсырмалар негізгінде жасалған түйіндерді дәптерге жазыңдар. |
Жеке орындауға арналған |
|
Компьютер интернет, оқушы дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Информатика 7 сынып Антивирус қауіпсіздігі
Ашық сабақ Информатика 7 сынып Антивирус қауіпсіздігі
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
|
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Әділұлы Ержан |
|||
|
Күні: 17.10.2024 |
|
|||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустік қауіпсіздік |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.4.2.1-компьютерді зиянды программалардан қорғау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерді зиянды программалардан қорғау программаларын білу және компьютерді зиянды программалардан қорғау программаларын талдап, салыстыру. |
|||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ. Командамен жұмыс істей білу. Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Тарсия әдісі» Топқа бөлу 3.Ой қозғау. Оқушылардың жаңа сабаққа ойларын бағыттау мақсатында сұрақтар қоямын. - Топтың атауына мән беріңдер? -Антивирус дегенім не? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сұрақтарға жауап бере отыра, өткен тақырыпты еске түсіреді. Топқа бөлінеді. Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Жұлдыз 2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Қазіргі ел аузынан «Компьютерге вирус түсті», «Компьютерім вирустан ұшып кетті» т,с,с сөздерді естуге болады. Бұл не деген сөз? Компьютерге вирус қайдан түседі?Вирус түссе не істейміз? Міне осы төңіректе біз бүгін сабағымызды бастаймыз.
Мұғалім ақпараты. Графикалық органайзер. Ромбтық жіктелім арқылы оқушыларғы ақпарат беріледі. Компьютерлік вирустар
Вирус жұқан компьютерлерден байқалатын іс-әрекеттер
Кейбір бағдарламиалар жұмыс істемей қалады Файлдардың ашылмай қалуы жиілейді
Компьютердің жұмыс істеу жылдамдығы баяулайды
Кенеттен әртүрлі бейнелік және дыбыстық эфектілер пайда болады
Экранға әдеттегіден тыс бөтен мәліметтер, символдар, т.б шығады
Топпен жұмыс
І тапсырма
Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустардың ұқсастық және айырмашылықтарын венн диаграммасы арқылы талқылайды.
Ұқсастық пен айырмашылығы
Биологиялық вирус Компьютерлік вирустар
Жұптық жұмыс
ІІ тапсырма
Антивирустік бағдарламаның қызметін жазыңыз. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дискриптор
Кері байланыс: жазбаша |
Мұғалімді тыңдайды |
|
Презентация |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик»
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
|
Үй тапсырмасы |
Өздерің қолданатын компьютерге немесе ұялы телефоныңа қандай вирусқа қарсы программа орна- тылған? Антивирустық программалардың басқа да компьютерлік програм- малардан қандай ерекшеліктері бар? Компьютерлік вирус пен ұялы телефондағы вирустардың ұқсастық- тары мен айырмашылықтары жайлы интернетті пайдаланып, зерттеу жүргізіңдер. Тапсырмалар негізгінде жасалған түйіндерді дәптерге жазыңдар. |
Жеке орындауға арналған |
|
Компьютер интернет, оқушы дәптері |
шағым қалдыра аласыз

барлығын түсіндім












