|
|
Мұғалім |
Уақыты: |
Кабинет |
||||||||
|
Сабақтың атауы |
Інімнің сүйікті ісі 37 сабақ |
||||||||||
|
Мақсаты |
Сауатты жазуға, қазақ тіліне тән дыбыстарды білуге үйрету. Сүйікті ісі жайында әңгімелей білуге үйрету. Тәуелдің жалғауы мен ілік септігі, тұйық етістігін меңгерту. Жаңа сөздерді қолдана отырып ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру, ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру,жаңа сөздерді меңгерту. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар өткен тақырыптарды біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады |
||||||||||
|
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
|
||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
«Мейірімділік» тренингі. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Ыстық орындық» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріңе жазыңдар. Сүйікті іс – любимое дело. Дойбы ойнау – играть шашки Атқа міну – кататься на лошадях Сурет салу – рисовать Еңбекқор – трудолюбивый Аға – брат Іні – младший брат ІV. Жаңа сабақ. Ағамның, інімнің сүйікті істері. Ілік септігі – притяжательный Кімнің? Ненің?(чей, чье, чья?) Жалғаулары: Глас. и М,Н,Ң+-ның/-нің Ж,З,Р,Л,Й,У+-дың/-дің Глух. и Б,В,Г,Д+-тың/-тің
Мысалы: Інімнің сүйікті ісі – сурет салу. Ағамның сүйікті ісі – атқа міну. Інімнің сүйікті ісі – дойбы ойнау. |
||||||||||
|
Мағынаны тану |
Оқулықтағы тапсырманы орындау. 1 – тапсырма. Мәтінді тақтаға жазамын, орыс тіліне аударыңдар.тәуелдік жалғауын табыңдар. Осы мәтіннен қазақтың төл дауысты дыбыстарын теріп жазыңдар. Менің сүйікті ісім – кітап оқу. Анамның сүйікті ісі – қолғап тоқу. Диманың сүйікті ісі – доп ойнау, сурет салу. 2 - тапсырма. Диалогты рөлге бөліп оқыңдар 3-тапсырма. Ойын: тақтада бірнеше сөз жазылған, осы сөздердің ішінен артық сөзді сызып таста. Ата, әже, әке, кітап, шеше, іні. Алма, алмұрт, шие, қалам, өрік. 4- тапсырма: Мәтінді оқы, мазмұнын айт. Менің ағам, інім бар. Ағамның сүйікті ісі – атқа міну, дойбы ойнау. Ал, інімнің сүйікті ісі – сурет салу. Ол көп сурет салды. Менің ағам – дойбыдан жарыста бірінші орын алды. Ал інім мектепте сурет жарысынан екінші орын алды. Менің ағам да, інім де еңбекқор. Мен оларды мақтан тұтамын. 5-тапсырма. Диалогті досыңмен оқы. Аға : Сәлем, інім! Қалын қалай? Іні : Сәлем, аға менің қалым жақсы. Аға : жақсы, сен сабаққа сурет салып барасың ба? Іні : иә, менің сүйікті сім – сурет салу ғой. Аға : ал мен бугін дойбы ойнаймын. Іні : сау бол, аға. Аға : Рақмет, сау бол,іні. 2-тапсырма. Сұраққа жауап бер.(ответь на вопросы)
Кімнің інісі бар? Аты кім? Неше жаста? Балабақша бара ма?
3 – тапсырма. Диалогты досыңмен оқы. (Прочитай диалог с другом).
5-тапсырма. Сөйлеп үйрен. (Научись говорить).
Кімнің інісі?
Оляның Ираныңң інісі
Оляның Катяның
Жеке тапсырмалар: Карточка №1 сәйкес сөз тіркесін тап. Әкем кішкентай Сіңілім дүкенші Анам дәрігер Інім студент Ағам балабақшада Тапсырма. Сұраққа жауап бер.
Карточка №2. Көп нүктенің орнына «ы.і» әріптерін жаз. Қазақ отбас...нда кенже ұл – шаң..рақ иес...Қазақ отбас..нда әкен..ң орн..ерекше. Әке – отбас.. т..рег..Отбас.. мүшелер.. әкен.. т..ңдайд.....н.. б..р әке-шешеден туған балалар.немере – ұлд..ң балас...
|
||||||||||
|
Ой толғаныс |
БББ кестесі
Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық? -Отбасы мүшелерін ата? - Іні деген кім? Ребусты ойланып шеш. (подумай,разгадай ребус).
Оқушылар,інілеріңе 2 сөзден мінездеме жазыңдар.
|
||||||||||
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларымен жұмыс |
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Сабаққа белсене араласып отырған оқушыларды бағалап |
Күнделіктеріне жазады |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Інімнің сүйікті ісі" 4-сынып
Ашық сабақ "Інімнің сүйікті ісі" 4-сынып
|
|
Мұғалім |
Уақыты: |
Кабинет |
||||||||
|
Сабақтың атауы |
Інімнің сүйікті ісі 37 сабақ |
||||||||||
|
Мақсаты |
Сауатты жазуға, қазақ тіліне тән дыбыстарды білуге үйрету. Сүйікті ісі жайында әңгімелей білуге үйрету. Тәуелдің жалғауы мен ілік септігі, тұйық етістігін меңгерту. Жаңа сөздерді қолдана отырып ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру, ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру,жаңа сөздерді меңгерту. |
||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар өткен тақырыптарды біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы сөздік қорларын дамытуға пайдаланады |
||||||||||
|
Топқа бөлу |
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
|
||||||||||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
«Мейірімділік» тренингі. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Ыстық орындық» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріңе жазыңдар. Сүйікті іс – любимое дело. Дойбы ойнау – играть шашки Атқа міну – кататься на лошадях Сурет салу – рисовать Еңбекқор – трудолюбивый Аға – брат Іні – младший брат ІV. Жаңа сабақ. Ағамның, інімнің сүйікті істері. Ілік септігі – притяжательный Кімнің? Ненің?(чей, чье, чья?) Жалғаулары: Глас. и М,Н,Ң+-ның/-нің Ж,З,Р,Л,Й,У+-дың/-дің Глух. и Б,В,Г,Д+-тың/-тің
Мысалы: Інімнің сүйікті ісі – сурет салу. Ағамның сүйікті ісі – атқа міну. Інімнің сүйікті ісі – дойбы ойнау. |
||||||||||
|
Мағынаны тану |
Оқулықтағы тапсырманы орындау. 1 – тапсырма. Мәтінді тақтаға жазамын, орыс тіліне аударыңдар.тәуелдік жалғауын табыңдар. Осы мәтіннен қазақтың төл дауысты дыбыстарын теріп жазыңдар. Менің сүйікті ісім – кітап оқу. Анамның сүйікті ісі – қолғап тоқу. Диманың сүйікті ісі – доп ойнау, сурет салу. 2 - тапсырма. Диалогты рөлге бөліп оқыңдар 3-тапсырма. Ойын: тақтада бірнеше сөз жазылған, осы сөздердің ішінен артық сөзді сызып таста. Ата, әже, әке, кітап, шеше, іні. Алма, алмұрт, шие, қалам, өрік. 4- тапсырма: Мәтінді оқы, мазмұнын айт. Менің ағам, інім бар. Ағамның сүйікті ісі – атқа міну, дойбы ойнау. Ал, інімнің сүйікті ісі – сурет салу. Ол көп сурет салды. Менің ағам – дойбыдан жарыста бірінші орын алды. Ал інім мектепте сурет жарысынан екінші орын алды. Менің ағам да, інім де еңбекқор. Мен оларды мақтан тұтамын. 5-тапсырма. Диалогті досыңмен оқы. Аға : Сәлем, інім! Қалын қалай? Іні : Сәлем, аға менің қалым жақсы. Аға : жақсы, сен сабаққа сурет салып барасың ба? Іні : иә, менің сүйікті сім – сурет салу ғой. Аға : ал мен бугін дойбы ойнаймын. Іні : сау бол, аға. Аға : Рақмет, сау бол,іні. 2-тапсырма. Сұраққа жауап бер.(ответь на вопросы)
Кімнің інісі бар? Аты кім? Неше жаста? Балабақша бара ма?
3 – тапсырма. Диалогты досыңмен оқы. (Прочитай диалог с другом).
5-тапсырма. Сөйлеп үйрен. (Научись говорить).
Кімнің інісі?
Оляның Ираныңң інісі
Оляның Катяның
Жеке тапсырмалар: Карточка №1 сәйкес сөз тіркесін тап. Әкем кішкентай Сіңілім дүкенші Анам дәрігер Інім студент Ағам балабақшада Тапсырма. Сұраққа жауап бер.
Карточка №2. Көп нүктенің орнына «ы.і» әріптерін жаз. Қазақ отбас...нда кенже ұл – шаң..рақ иес...Қазақ отбас..нда әкен..ң орн..ерекше. Әке – отбас.. т..рег..Отбас.. мүшелер.. әкен.. т..ңдайд.....н.. б..р әке-шешеден туған балалар.немере – ұлд..ң балас...
|
||||||||||
|
Ой толғаныс |
БББ кестесі
Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық? -Отбасы мүшелерін ата? - Іні деген кім? Ребусты ойланып шеш. (подумай,разгадай ребус).
Оқушылар,інілеріңе 2 сөзден мінездеме жазыңдар.
|
||||||||||
|
Бағалау |
Бағалау парақшаларымен жұмыс |
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Сабаққа белсене араласып отырған оқушыларды бағалап |
Күнделіктеріне жазады |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


Ң
















